Blog Frankowicza

1,2 mln zł kary dla Raiffeisen Bank International (dawny Polbank)!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
1,2 mln zł kary dla Raiffeisen Bank International (dawny Polbank)!

Kolejny bank został ukarany decyzją UOKiK, tym razem Raiffeisen Bank International (dawny Polbank) otrzymał od urzędu 1,2 mln zł kary. Decyzja Prezesa UOKiK jest motywowana dowolnością w kształtowaniu kursów walutowych przez banki w przypadku kredytów indeksowanych lub denominowanych do franka szwajcarskiego. To już kolejna kara wymierzona w sektor bankowy. 

Frankowicze wygrywają w sądach, banki płacą za nieuczciwość!

Zasady wyliczania kursów kupna i sprzedaży walut, od których zależy wielkość zadłużenia i wysokość poszczególnych rat płaconych przez kredytobiorców, to bardzo ważny element umowy o kredyt hipoteczny. Takich postanowień nie wolno jednostronnie zmieniać w umowach zawieranych na czas oznaczony, w których dochodzi do zadłużenia się konsumentów

Decyzja urzędu to pokłosie decyzji RBI o arbitralnym wprowadzeniu zasad przeliczania kursów kupna i sprzedaży walut obcych, które to bank wprowadził w 2016 roku. Kredytobiorcy nie mieli wpływu na wysokość swojego zobowiązaniu, które w dowolny sposób kształtował bank. Oczywiście właściciele kredytów frankowcyh mogli nie zgodzić się na decyzję banku, ale oznaczałoby to dla nich przymus natychmiastowej spłaty kredytu i jego zamknięcie, co wprost uderza w interes konsumentów. 

Życie Bez Kredytu wygrywa znaczenie więcej!

Członkowie społeczności Życia Bez Kredytu wygrywają znacznie więcej na salach sądowych. W samym wrześniu nasza skuteczność wynosiła 100 procent. Więcej na temat wrześniowych sukcesów znajdziesz w tym artykule: https://zyciebezkredytu.pl/wrzesien-to-kolejny-miesiac-sukcesow-czlonkow-spolecznosci-zycie-bez-kredytu/ 

Cieszymy się, że nasze stanowisko w sprawie kredytów frankowych jest potwierdzane przez kolejne instytucje. Kary finansowe dla banków to kropla w morzu potrzeb dla każdego kredytobiorcy, który zdecydował się na kredyt frankowy. Obecnie najlepszym sposobem na walkę z bankiem jest wystosowanie pozwu. Prowadzimy ponad 550 takich spraw, a każdego tygodnia ilość zapytań, która do nas spływa stale wzrasta. Cały nasze zespół walczy o sprawiedliwość i pomaga frankowiczom w walce z instytucją bankową, która zaproponowała nieuczciwą umowę. Konsumenci byli wystawieni na niczym nieograniczone ryzyko, kary oraz kolejne decyzje UOKiK i Rzecznika Finansowego oznaczają, że przyszedł czas na uczciwość. Banki muszą ponieść konsekwencję swojego zachowania i zapłacić za wprowadzanie konsumentów w błąd. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy