czy można uwolnić się od kredytu we frankach?

Czy można uwolnić się od kredytu we frankach?

Czy można uwolnić się od kredytu we frankach?

To pytanie spędza sen z powiek setki tysięcy osób, które wzięły kredyt powiązany z walutą w szwajcarską.

Minęło ponad 12 lat od czasu kiedy pierwsi  konsumenci mieli możliwość zawarcia umowy kredytowej powiązanej z frankiem. Od tego czasu kurs szwajcarskiej waluty wzrósł blisko dwukrotnie w stosunku do złotówki co przyprawiło co najmniej o ból głowy wielu kredytobiorców. Większośc z nich ma przynajmniej jescze 15 lat życia w niepewności co co ich  zadłużenia wobec banku.

Czy rzeczywiście istnieją szanse, aby konsumenci mogli uwolnić się od kredytów we frankach a dokładniej kredytów powiązanych z tą walutą, gdyż większość kredytów ma taką właśnie konstrukcję?

Odpowiedź brzmi TAK.

Istnieje wręcz duża na to szansa, na co wskazuje coraz więcej wyroków zapadających na korzyść pierwszych śmiałków, którzy odważyli się pozwać instytucje zaufania publicznego jakimi powinny być banki.

Umowy z Bankami zawierane w szczególności między 2004 a 2008 rokiem jest skonstruowana wadliwie, poza innymi wadami większość z nich zawiera bowiem  klauzule niedozwolone, które kształtują prawa i obowiązki konsumenta w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszają jego interesy. Powyższy fakt potwierdza coraz więcej sędziów w zapadających wyrokach.

Co mogą zatem zyskać kredytobiorcy ?

Kredytobiorcy pozywając bank o umowy frankowe mogą uzyskać 3 rzeczy:

  1. Unieważnienie kredytu frankowego
  2. Odwalutowanie kredytu
  3. Zwrot niezasadnie pobranych opłat, prowizji – ubezpieczeń niskiego wkładu czy ubezpieczeń kredytu.

Nie chodzi tylko o korzyści finansowe wynikające z uznania przez sądu umowy za częściowo lub całkowicie nieważną, choć mówimy tu o kwotach rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku unieważnienia umowy kredytowej.

Jeżeli umowa kredytowa jest nieważna, co wyrokiem potwierdzi sąd, bank jest zobowiązany do zwrotu wszystkich rat zapłaconych przez kredytobiorcę  kredytobiorca natomiast kredytobiorca, z uwagi na przedawnienie roszczeń, nie musi zwracać bankowi ani złotówki. Zachowuje przy tym nieruchomość.

Od czego zacząć przygotowania do pozwania banku?

Temat kredytów powiązanych z walutą szwajcarską jest dosyć złożony, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa Poradnik Frankowicza

W 10 krótkich filmach znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat przyczyn nieważności umów, argumentów jakie używają obie strony w postępowaniu oraz od czego zacząć przygotowania do pozwania banku.

Zachęcamy również do dołączenia do jednej z Grup Frankowicze- Życie bez Kredytu,które skupiają łącznie  kilka tysięcy osób posiadających kredyty powiązane z walutą CHF.

Jeśli potrzebują Państwo porady co zrobić z Państwa konkretną umową już teraz zachęcamy do kontaktu z nami https://www.zyciebezkredytu.pl/kontakt/

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu.

Naszą misją jest budowanie społeczności frankowiczów, których celem jest życie bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia nieuczciwych naszym zdaniem umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą  ponad 8 000 członków.

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu