Blog Frankowicza

-+ TAGI

kredyt we frankach - uwolnij się od kredytu CHF

Czy można uwolnić się od kredytu we frankach?

Kredyt we frankach – czy można się od niego uwolnić? To pytanie spędza sen z powiek setki tysięcy osób, które wzięły kredyt powiązany z walutą w szwajcarską.

Minęło ponad 12 lat od czasu kiedy pierwsi konsumenci mogli zaciągnąć kredyt we frankach. Od tego czasu kurs szwajcarskiej waluty wzrósł blisko dwukrotnie w stosunku do złotówki co przyprawiło co najmniej o ból głowy wielu kredytobiorców. Większość z nich ma przynajmniej jeszcze 15 lat życia w niepewności co do ich zadłużenia wobec banku.

Czy rzeczywiście istnieją szanse, aby konsumenci mogli uwolnić się od kredytów we frankach a dokładniej kredytów powiązanych z tą walutą, gdyż większość kredytów ma taką właśnie konstrukcję?

Odpowiedź brzmi TAK. Istnieje wręcz duża szansa aby zlikwidować kredyt we frankach, na co wskazuje coraz więcej wyroków zapadających na korzyść pierwszych śmiałków, którzy odważyli się pozwać instytucje zaufania publicznego, jakimi powinny być banki. Umowy z Bankami zawierane w szczególności między 2004 a 2008 rokiem są skonstruowane wadliwie, poza innymi wadami większość z nich zawiera bowiem klauzule niedozwolone, które kształtują prawa i obowiązki konsumenta w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszają jego interesy. Powyższy fakt potwierdza coraz więcej sędziów w zapadających wyrokach. Co mogą zatem zyskać kredytobiorcy? Kredytobiorcy pozywając bank o umowy frankowe mogą uzyskać 3 rzeczy:

  1. Unieważnienie kredytu frankowego.
  2. Odwalutowanie kredytu.
  3. Zwrot niezasadnie pobranych opłat, prowizji – ubezpieczeń niskiego wkładu czy ubezpieczeń kredytu.

Jeśli potrzebują Państwo porady co zrobić z Państwa konkretną umową już teraz zachęcamy do kontaktu z nami.

Nie chodzi tylko o korzyści finansowe wynikające z uznania przez sądu umowy za częściowo lub całkowicie nieważną, choć mówimy tu o kwotach rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku unieważnienia umowy kredytowej. Jeżeli umowa kredytowa jest nieważna, co wyrokiem potwierdzi sąd, bank jest zobowiązany do zwrotu wszystkich rat zapłaconych przez kredytobiorcę, kredytobiorca natomiast, z uwagi na przedawnienie roszczeń, nie musi zwracać bankowi ani złotówki. Zachowuje przy tym nieruchomość.

Od czego zacząć przygotowania do pozwania banku?

Temat kredytów powiązanych z walutą szwajcarską jest dosyć złożony, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa Poradnik Frankowicza.

W 10 krótkich filmach znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat przyczyn nieważności umów, argumentów jakie używają obie strony w postępowaniu oraz od czego zacząć przygotowania do pozwania banku.

Zachęcamy również do dołączenia do jednej z grup: Frankowicze – Życie bez Kredytu, które skupiają łącznie kilka tysięcy osób posiadających kredyty powiązane z walutą CHF.

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 17 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu