Wrzesień 2021 w ŻBK
Podsumowanie.

Cześć, mam na imię Barbara – jestem kierowniczką ds. relacji z członkami społeczności Życie Bez Kredytu. To najprawdopodobniej mnie usłyszycie w słuchawce, gdy będziecie mieli pytania, dotyczące rozwiązania problemów z kredytem frankowym. To ja, w pierwszej kolejności rozwiewam Wasze wątpliwości gdy zastanawiacie się czy warto walczyć z bankiem i jak się do tego zabrać. Osobiście jestem odpowiedzialna za to, żeby cała procedura, obieg dokumentów i Wasz święty spokój był niczym niezmącony.

 Jeżeli masz pytania, porozmawiajmy –  515 339 602. Jeżeli wolisz formę mailową to czekam na Twoje pytania pod adresem b.wysocka@centrumpfie.pl

Ten blog stworzyłam dla Was, abyście mogli od kuchni zobaczyć naszą pracę w Życiu Bez Kredytu. Będę dzieliła się z Wami artykułami, filmami i informacjami o wygranych naszych członków Życia Bez Kredytu oraz pytaniami jakie najczęściej padają w rozmowach z frankowiczami.  

foto-removebg

Barbara Wysocka

Przybliżę Wam pracę naszego lidera, głównego eksperta i założyciela społeczności ŻBK Kamila Chwiedosika, który wydał książkę „ Droga do Życia Bez Kredytu. Historie prawdziwe”. Kamil od ponad 6 lat pomaga frankowiczom w walce z bankami. To jemu zaufało ponad 1300 frankowiczów i zdecydowało się skutecznie pozwać bank. Te liczby mówią same za siebie. Dla Kamila, najważniejszy jest człowiek i jego historia, dlatego zabrał całe swoje doświadczenie i wydał tę książkę, która stała się bestsellerem. To obowiązkowa pozycja dla każdego frankowicza.
Możesz ją kupić w Emipku oraz w formie Ebooka (Link)

201096607_1155099695001838_2584367160309447436_n

Wygrane.

Czas na podsumowanie września w naszej społeczności Życia Bez Kredytu. To był bardzo pracowity miesiąc, kilkaset rozmów z klientami, kilkadziesiąt podpisanych umów. Dlatego już dzisiaj zapraszam Was do umówienia spotkania, uzyskacie odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania. https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

Drodzy, zacznijmy od wygranych, pamiętajcie nie słuchajcie propagandy banków, że to one wygrywają, tak bardzo się mylą! Nasi członkowie Życia Bez Kredytu wygrywają i wygrywać będą bo ośmielę się stwierdzić że jesteśmy najlepsi. Mamy 100% wygranych z każdym bankiem, również z Twoim.

Deutsche – Syg. akt IV C 1012/19 unieważnienie teoria dwóch kondykcji. Zasądzona kwota ponad 571 425 zł plus odsetki ustawowe za opóźnienie oraz 13 417 zł zwrot kosztów. Saldo kredytu spadło do zera, bank będzie wykreślony z hipoteki kredytowej nieruchomości po uprawomocnieniu się wyroku. Łączna korzyść ponad 1,2 mln zł.

mBank – Syg. akt  II C 1405/18 unieważnienie teoria dwóch kondykcji. W całości uznane roszczenie główne o zapłatę i ustalenie nieważności umowy kredytowej. Zasądzone 98.000 zł i 26.000 CHF oraz odsetki za opóźnienie 15 000 zł tytułem zwrotu kosztów procesu i biegłego. Saldo kredytu spadło do zera, a po uprawomocnieniu się wyroku bank będzie wykreślony z hipoteki kredytowej nieruchomości.

Getin – Syg. akt XXV C 166/18 unieważnienie teoria dwóch kondykcji. Zasądzone 238 466,07 zł oraz 5100 CHF plus odsetki ustawowe za opóźnienie. Zwrot kosztów postępowania sądowego 13 500 zł Saldo kredytu spada z 300 000 zł do zera. Łączna korzyść ponad 600 000 zł.

BGŻ – Syg. akt IV C 661/21 unieważnienie teoria dwóch kondykcji. Zasądzone 299 719,71 zł oraz 15 314,34 CHF plus odsetki ustawowe za opóźnienie. Zwrot kosztów postępowania sądowego 13 817 zł. Saldo kredytu spada z 400 000 zł do zera. Łączna korzyść ponad 700 000 zł.

Millennium – Syg. akt III C 654/20 unieważnienie teoria dwóch kondykcji. Zasądzone 69 174,68 zł oraz 170 205,33 CHF plus odsetki ustawowe za opóźnienie. Zwrot kosztów postępowania sądowego 11 817 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego. Łączna korzyść ponad 900 000 zł.

Fortis – Syg. akt XXVIII C 2365/21 unieważnienie teoria dwóch kondykcji. Zasądzone 61 884,07 zł oraz 87 245,84 CHF wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. 11 834 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Saldo kredytu spada z ok 500 000 zł do zera, a bank po uprawomocnieniu się wyroku zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości. Łączna korzyść ponad 1 mln zł.

Wsparcie.

W ciągu tego miesiąca, jak i w poprzednich, przeprowadziłam kilkadziesiąt rozmów z frankowiczami. Wysłuchałam bardzo osobistych historii. Historii czasami bardzo dramatycznych.  Opowiedziane przez różnych ludzi z różnych środowisk, miast są wbrew pozorom bardzo do siebie podobne. Zaczyna się od radości, że dzięki kredytowi mogą kupić wymarzony dom czy mieszkanie, że będą „na swoim”. Niestety po paru latach czar pryska, następuje wzrost rat kredytu i pytanie jak poradzę sobie ze spłatą. Świadomość, że dzieci będą spłacały kredyt jest dla wielu bardzo przytłaczająca. Rodzi sią złość że zostali oszukani przez bank, że muszą wybierać między ratą kredytu a opłatą innych rachunków, ciągłe życie w stresie i pytanie co będzie dalej. Brzmi znajomo, prawda?

Zawsze staram się pomóc, od tego tu jestem i od tego jest również całe Życie Bez Kredytu.  Pamiętaj, nie jesteś sam/sama musisz uwierzyć że masz w sobie siłę aby zrobić ten pierwszy ale jak ważny krok do życia bez kredytu. Przeprowadzimy Cię przez cały proces, wytłumaczymy jak wygląda, odpowiemy na każde pytanie.

Edukacja.

W związku z tym, że bardzo ważna jest dla nas edukacja naszej społeczności, 15 września odbyła się trzecia edycja konferencji dla frankowiczów „Polska Wolna Od Franka”.  Podczas konferencji wyjaśniliśmy, jak można uwolnić się od kredytu frankowego oraz zapewnić sobie spokojną przyszłość. Podczas konferencji po prowadziliśmy aż trzy panele tematyczne, które pozwolą przełamać bariery i obawy przed pozwaniem banku.

Panele tematyczne:

  1. Wstęp Okiem Byłej Frankowiczki, poprowadzi Katarzyna Urbańska, komentuje główny ekspert ŻBK Kamil Chwiedosik i radca prawny Paweł Wichan
  2. Panel prawno-ekonomiczny, który prowadził adwokat Wiktor Budzewski, radca prawny Paweł Wichan oraz prezes i główny ekonomista CPFiE Kamil Sienkiewicz.
  3. Panel dyskusyjny, sesja pytań i odpowiedzi ekspertów. Omówienie zagadnień z książki Kamila Chwiedosika “Droga do Życia Bez Kredytu. Historie prawdziwe”. Prowadzi Katarzyna Urbańska, eksperci: adwokat Wiktor Budzewski oraz założyciel społeczności ŻBK Kamil Chwiedosik.
  4. Bonus. Projekcja materiałów wideo przygotowanych we Włoszech przez członków społeczności ŻBK.
242115456_23848299433460255_59167150737050535_n

Co zyskasz dzięki obejrzeniu naszych nagrać wideo z konferencji?

  • Wiedzę odnośnie aktualnego orzecznictwa i szans na wygraną.
  • Wyjaśnienie aspektów prawnych oraz ekonomicznych skutków stwierdzenia nieważności umowy waloryzowanej do CHF.
  • Informacje dot. konkretnych korzyści wynikających z pozwania banku.
  • Historie prawdziwe prawomocnie wygranych frankowiczów, którzy wyjaśnią, jak z ich perspektywy wyglądało postępowanie sądowe w praktyce.
  • Korzyści dla frankowiczów wynikające akcji społecznej “Polska Wolna od Franka”.
  • Możliwość rozwiania swoich wątpliwości w trakcie sesji pytań i odpowiedzi z zaproszonymi ekspertami.

Link do konferencji:

https://www.youtube.com/watch?v=yUrGI-4GaCw

Zapraszam Cię do obejrzenia podcastu Katarzyny Urbańskiej „Okiem Byłej Frankowiczki”, członkini społeczności Życia Bez Kredytu która prawomocnie wygrała walkę z bankiem.  Kasia raz w tygodniu będzie spotykać się z różnymi specjalistami oraz frankowiczami żeby poznać ich perspektywę walki z bankami.

Zasubskrybuj jej kanał i poznaj jak wygląda życie Okiem Byłej Frankowiczki .

https://www.youtube.com/playlist?list=PLJEimFJ8w9zDNrjZto0j7c-FM8ImQzp3D

Zrzut ekranu 2021-10-2 o 14.38.55
maxresdefault (3)

Wisienką na torcie, jak w każdym miesiącu jest autorski program Kamila Chwiedosika „Express Frankowiczów” w którym współprowadzącym jest Zbigniew Urbański. Emitowany w każdą niedzielę o godzinie 12:00. W Expressach obejrzysz przegląd prasy czyli najważniejsze wydarzenia frankowe, odpowiedzi na pytania internautów oraz wywiady min. z adwokatami.

Poniżej zostawiam, linki do odcinków z września i pamiętaj ustaw sobie przypomnienie na 12:00 w każdą niedzielę miesiąca.

Zuchwale muszę się przyznać że jest to jeden z najlepszych programów. Dlaczego? Bo mam w nim swój udział .

#45 https://youtu.be/G0PpI_7cL4k

#46 https://youtu.be/ysilMAfae4Y

Wydarzenia.

2 września Izba Cywilna Sądu Najwyższego miała udzielić odpowiedzi na sześć pytań dotyczących kredytów frankowych, jakie zadał Pierwsza Prezes SN Małgorzata Manowska. Niestety, frankowicze nie uzyskali żadnej odpowiedzi.  Nasze stanowisko przedstawiamy w artykułach które znajdują się na naszym blogu.

Sąd Najwyższy a sprawa frankowiczów. Czy warto czekać?
Dlaczego Sąd Najwyższy nie wydał uchwały dla frankowiczów?

Nasz Blog.

Podsumowanie.

Jak widzicie wrzesień był pełen emocji.  Wiem że podjąć decyzję nie jest łatwo, ale historie członków naszej społeczności pokazują jasno, że warto. Drodzy, aby rozpocząć drogę do życia bez kredytu wystarczy przesłać dokumenty do analizy info@zyciebezkredytu.pl  lub zarezerwować konsultację https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

Nasze 6 letnie doświadczenie oraz praca w zespole ekspertów od prawa finansowego i ekonomii to kluczowe kompetencje, za którymi stoi sukces naszych Klientów i nas samych. Rozmawiając z frankowiczami nie tylko z naszej społeczności, wiem że to co robimy ma sens i rzeczywiście wpływa na ich życie. Wartości jakimi się kierujemy i zwycięstwa jakie osiągamy sprawiają nam po prostu satysfakcję.  

 Życzę Wam odwagi do zrobienia tego pierwszego kroku i zapraszam za miesiąc na kolejne podsumowanie, tym razem października. Na pewno będzie równie ciekawie.

Basia Wysocka

Subskrybuj nasz kanał na YouTube.