Kwiecień 2022 w ŻBK. Podsumowanie.

Czas na podsumowanie kwietnia, mam nadzieję że Święta minęły Wam w miłej, rodzinnej atmosferze że odpoczęliście i zebraliście siły na walkę z bankiem. Jeżeli nadal macie jakiekolwiek obiekcje co do pozwania banku to zapraszam do rozmowy, mój numer jest dla Was zawsze dostępny 575 337 667 lub mailowo info@zyciebezkredytu.pl

Możecie również umówić konsultację z Kamilem Chwiedosikiem, głównym ekspertem i założycielem społeczności Życia Bez Kredytu. Kamil od ponad 6 lat pomaga frankowiczom w walce z bankami. To jemu zaufało ponad 1500 frankowiczów i zdecydowało się skutecznie pozwać bank.

Link do umówienia konsultacji: https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

Jak już wspominałam w podsumowaniu marca, ruszamy z nowym projektem Prawo-Mocni Pomocni więc czas na przybliżenie sylwetek osób które będą Wam pomagać. Prawo-Mocni Pomocni to inicjatywa wygranych frankowiczów społeczności ŻBK, którzy aktywnie wspierają kredytobiorców w walce z bankami.

Katarzyna Urbańska

Była już frankowiczka i członkini społeczności Życie Bez Kredytu – wspiera osoby uwikłane we franka i prowadzi program na YouTube „Okiem Byłej Frankowiczki”.

„W 2020 roku przy wsparciu społeczności Życie Bez Kredytu prawomocnie wygrałam z bankiem. Sąd unieważnił umowę o tzw. kredyt frankowy, a bank musiał wypisać się z hipoteki. Od ponad roku mogę cieszyć się wreszcie finansową wolnością w poczuciu, że ja i moja rodzina możemy spokojnie planować przyszłość bez obaw, że bank przejmie nasze mieszkanie, pozostawiając nas bez dachu nad głową i z wciąż gigantycznym zobowiązaniem finansowym. Dziś możemy wyjechać na wspólne wakacje, żyć bez gigantycznego stresu, który do niedawna paraliżował większość rodzinnych decyzji.

Ten stres na każdego działa inaczej. Jedni sobie z nim radzą, a inni zupełnie nie. Dlatego, pamiętając nieprzespane noce, lęk o przyszłość i obawy o słuszność podjętej decyzji, postanowiłam w ramach społeczności wspierać i dopingować wszystkich, dla których proces wciąż trwa. Moje doświadczenie może pomóc każdemu, kto zastanawia się, jak to będzie wyglądać. Dziś jako Prawo-Mocna Pomocna chcę pomagać! Zachęcać do zmiany i kibicować w drodze do finansowej wolności każdemu, kto tego potrzebuje. By żaden frankowicz, który idzie do sądu, nie czuł się stroną słabszą czy przestraszoną. Ja zmieniłam swoje życie. Teraz każdy członek społeczności może po kilkunastu latach spełniać swoje marzenia o wyjątkowych wakacjach, wymarzonym samochodzie, czy realizować swoje pasje.”

 

Kinga Walicka

„W 2017 dojrzałam do decyzji, że nie pozwolę mBankowi dłużej decydować za mnie co mogę a czego nie mogę robić ze swoim życiem i zgłosiłam się do Życia Bez Kredytu. 3 tygodnie później złożyliśmy wniosek do sądu a batalię zakończyliśmy 100% sukcesem 3 lata później. Nie były to łatwe 3 lata, bo nie miałam pewności wygranej jaką praktycznie mają osoby zakładające sprawy sądowe obecnie, a bank używał wszystkich możliwych tricków, aby mnie zastraszyć. Przetrwałam dzięki ŻBK i jestem świadoma z czym zmaga się każdy człowiek przechodzący przez ten proces. Data 29 grudnia zapamiętam do końca życia, a euforia z wygranej pozostaje ze mną do dzisiaj i nakręca mnie do działania na rzecz społeczności ŻBK.

Prywatnie wychowuję dwóch synów i cieszę się, że mam w końcu czas, wolną głowę oraz finansową swobodę, aby móc w pełni towarzyszyć im w ich drodze życia. Czerpię satysfakcję z możliwości wsparcia każdej osoby, która była lub w dalszym ciągu jest uwiązana kredytem „frankowym”. Zwyczajnie wręcz chcę pomagać innym i celebruję każdą wygraną waz z moimi podopiecznymi wiedząc, że wspólnie uwalniamy ich od paraliżu finansowego na długie lata. Wolność smakuje jak najlepszy afrodyzjak.

Żyję z przeświadczeniem, że nieuczciwe banki powinna spotkać kara za świadome wprowadzanie w błąd ludzi takich jak ja – ludzi ufających w uczciwość instytucji finansowych, rodziców chcących zapewnić dach nad głową swojej rodzinie, zwykłych ludzi – takich jak ja, którzy zwyczajnie chcą cieszyć się swoim życiem. Wolne życie jest piękne!”

Kamil Sienkiewicz

„Ze społecznością Życie Bez Kredytu jestem związany praktycznie od jej powstania. Do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu zaprosił mnie założyciel, Kamil Chwiedosik. Po tym, jak obrazowo opisał, co jest celem społeczności, nie musiał mnie długo przekonywać do działania. Od zawsze odpowiadałem za stronę analityczną sporów z bankami, a że najlepiej jest się uczyć na swoich błędach, jednym z pierwszych pozwów społeczności Życie Bez Kredytu był mój pozew przeciw Raiffeisen Bank. Po wielu rozprawach oraz stosunkowo długim czasie walki przyszedł czas radości i odzyskania spokoju. Od stycznia 2022 roku nie mam już kredytu i nie muszę nerwowo obserwować wzrostu kursu franka szwajcarskiego.

Podczas procesu miałem to szczęście, że w każdej chwili mogłem liczyć na wsparcie Kamila i całego zespołu ekspertów. Teraz, jako Prawo-Mocny Pomocny, mogę i chcę pomóc innym posiadaczom kredytów pseudo-walutowych w czasie ich walki z bankami. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i pomogę udowodnić, że walka z nieuczciwymi instytucjami ma sens, że prawo jest po naszej stronie, a zakończenie procesu przyniesie każdemu długo wyczekiwany spokój.”

Nasi prawomocni wygrani, otrzymali już wpłaty na konto i cieszą się życiem bez kredytu.  Nie czekaj, umów spotkanie.

Wyroki

Poniżej niektóre z naszych prawomocnych wyroków, po więcej zapraszam na stronę: https://kamilchwiedosik.com/jak-wygrywamy/

Polbank Sygn. akt VI ACa 1039/20 – PRAWOMOCNE ustalenie nieważności. Korzyści: Zasądzone wszystkie kwoty ponad kwotę pierwotnie wypłaconego kapitału, tj. uwzględniony zarzut zatrzymania. Wyzerowanie salda kredytu z ponad 600.000 zł do zera. Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

Getin Bank Sygn. akt VI ACa 520/19 – PRAWOMOCNE ustalenie nieważności. Korzyści: zasądzona kwot 397.125,40 zł plus odsetki ustawowe, a także odrzucony zarzut ZATRZYMANIA. Zwrot kosztów sądowych za I i II instancję oraz kasację, łącznie 21.491,00 zł. Wyzerowanie salda kredytu z ponad 700.000 zł do zera. Łączna korzyść ponad 1,100.000 zł (1,1 mln), a bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

 

GeMoney Sygn. akt V ACa 344/21 – PRAWOMOCNE ustalenie nieważności. Korzyści:

Zasądzone wszystkie kwoty 207.939,44 zł zł plus odsetki ustawowe z uwzględnieniem zarzutu zatrzymania. Zwrot całkowity kosztów procesu 11.817 zł i 8.100 zł. Wyzerowanie salda kredytu. Bank zostanie teraz wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

Fortis Sygn. akt V ACa 858/21 PRAWOMOCNE ustalenie nieważności. Korzyści: Zasądzona od pozwanego na rzecz powódki kwota 116.167,85 zł  plus odsetki ustawowe bez uwzględnienia zarzutu zatrzymania. Zwrot całkowity kosztów procesu 7.917 zł i 8.100 zł. Wyzerowanie salda kredytu z 250.000 zł do zera. Łączna korzyść ponad 400.000 zł, a bank zostanie teraz wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

mBank Sygn. akt V ACa 625/21 133 z rzędu PRAWOMOCNE ustalenie nieważności. Kolejna zmiana wyroku Sędziego Polakowskiego z I instancji. Korzyści członka społeczności #ŻycieBezKredytu: Zasądzona od pozwanego na rzecz powódki kwota 373.445,55 zł  plus odsetki ustawowe bez uwzględnienia zarzutu zatrzymania. Zwrot całkowity kosztów procesu za I i II instancję – ok 20.000 zł. Wyzerowanie salda obu kredytów z 450.000 zł do zera. Łączna korzyść ponad 900.000 zł, a bank zostanie teraz wykreślony z hipotek kredytowanych nieruchomości.

Edukacja

22 kwietnia 2022 raku odbyła się webinar który prowadziły Katarzyna Urbańska oraz Kinga Walecka.  

Link do webinaru: https://www.youtube.com/watch?v=rtnUo-C1hXM

  1. Webinar poświęcony będzie m.in. programowi Prawomocni-Pomocni, który zainicjowaliśmy wewnętrznie 1 kwietnia. Jego zadaniem jest pomoc frankowiczom bez tematów tabu i możliwość kontaktu w każdej sprawie.
  2. Dowiesz się również  jak przygotować się do rozprawy sądowej.
  3. Powiemy jak i dlaczego Frankowicze wygrywają. Omówimy ustne uzasadnienie wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, w którym to Sąd mówił o cynizmie banków i toksyczności kredytów frankowych.
  4. Pytania i odpowiedzi – Sesja Q&A z najlepszym ekspertem ds. frankowych Kamilem Chwiedosikiem.

Marża

Marża to kwota, jaką bank zarabia na udzieleniu kredytu. Jest wartością stałą i ma wpływ na wysokość odsetek (oprocentowanie), czyli wynagrodzenia banku. Marża może zostać zmieniona jedynie w sytuacji, gdy obie ze stron umowy kredytowej wyrażą na to zgodę. Banki stosowały również niedozwoloną i ukrytą marżę w postaci wirtualnego spreadu walutowego. Tak to podsumowujesąd: „Stwierdzić tym samym należy, że wynikający z umowy obowiązek kredytobiorcy ponoszenia kosztów spreadu walutowego stanowi nieuczciwą praktykę Banku, mającą zagwarantować mu dodatkowe, oprócz charakterystycznego dla umowy kredytu oprocentowania, wynagrodzenie. Jak trafnie określił to powód, w wyniku mechanizmu wirtualnej jedynie wymiany waluty zwiększa się zysk Banku i zwiększa się zobowiązanie kredytobiorcy” (prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 4 września 2020 r. (sygn. akt V ACa 44/19)).

 

Rejestr Klauzul Niedozwolonych

Jest to rejestr, który był prowadzony przez Prezesa UOKiK, a do którego wpisywane były postanowienia umowne uznane za niedozwolone prawomocnym wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) przed 17 kwietnia 2016 r., czyli przed wejściem w życie znowelizowanej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Oto przykłady klauzul wpisanych do rejestru: Klauzula nr 3178 – Bank Millennium S.A.: „Kredyt jest indeksowany do CHF/USD/EUR, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF/USD/EUR według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w Banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy”.

Klauzula nr 3179 – Bank Millennium S.A.: „W przypadku kredytu indeksowanego kursem waluty obcej kwota raty spłaty obliczona jest według kursu sprzedaży dewiz, obowiązującego w Banku na podstawie obowiązującej w Banku Tabeli Kursów Walut Obcych z dnia spłaty”.

Klauzula nr 5743 – mBank S.A. (poprzednio BRE Bank S.A.): „Raty kapitałowo- odsetkowe oraz raty odsetkowe spłacane są w złotych pouprzednim ich przeliczeniu wg kursu sprzedaży CHF z tabeli kursowej BRE Banku S.A., obowiązującego na dzień spłaty z godziny 14:50”.

Klauzula nr 5622 – Bank BPH S.A.: „Kredytobiorca zobowiązuje się dokonywać spłaty kredytu, w wysokościach i terminach podanych w Załączniku nr 1 do Umowy – kalendarzu spłat na rachunek Banku nr: 38 1710 0007 0000 0098 8086 7103 (decyduje data wpływu na rachunek Banku), które będą zaliczane w następującej kolejności: należne opłaty i prowizje, odsetki umowne, kapitał kredytu i odsetki karne. Kwoty wskazane w kalendarzu spłat podane są w walucie kredytu. Spłaty dokonywane będą przez Kredytobiorcę w złotych, po uprzednim przeliczeniu spłaty wg kursu GE Money Banku S.A. (kursu Banku). Kurs Banku jest to średni kurs złotego w stosunku do waluty kredytu opublikowany w danym dniu w prasie przez NBP, powiększony o zmienną marżę kursową Banku, która w dniu udzielenia kredytu wynosi 0,06. Marża kursowa może ulegać zmianom i jest uzależniona od rozpiętości kursów kupna i sprzedaży waluty kredytu na rynku walutowym”.

Spread walutowy

To różnica między kursem sprzedaży (ma wyższą wartość), a kursem kupna walut (niższa wartość). Jeżeli bank kupuje walutę po 4 zł, a sprzedawać ją będzie po 4,1 zł, to 10 groszy różnicy będzie spreadem walutowym. Jest to zatem dodatkowy zarobek dla banku – ukryta marża.

Zapraszam na kolejne odcinki programu Katarzyny Urbańskiej “ Okiem Byłej Frankowiczki”.  Kwietniowi goście to: Szymona Glonek dziennikarz dziennikarz Gazety Prawnej, Andrzej Cholewa który prawomocnie wygrał z bankiem, Kinga Walicka oraz mecenas Bartosz Sowa. 

Linki do odcinków:

#51 https://www.youtube.com/watch?v=mgfDt44-65c&list=PLJEimFJ8w9zDNrjZto0j7c-FM8ImQzp3D&index=49

#52 https://www.youtube.com/watch?v=Y6-xTwAyxTc&list=PLJEimFJ8w9zDNrjZto0j7c-FM8ImQzp3D&index=53

#5https://www.youtube.com/watch?v=wYCwnJsisw0&list=PLJEimFJ8w9zDNrjZto0j7c-FM8ImQzp3D&index=51

#54 https://www.youtube.com/watch?v=ZTuxnPP3XdI&list=PLJEimFJ8w9zDNrjZto0j7c-FM8ImQzp3D&index=52

#55 https://www.youtube.com/watch?v=ZV6qjiPdxek&list=PLJEimFJ8w9zDNrjZto0j7c-FM8ImQzp3D&index=54

Kamila Chwiedosik –  lider i założyciel społeczności ŻBK, autor książki Droga do Życia Bez Kredytu. Historie prawdziwe. Kamil od ponad 6 lat pomaga frankowiczom w walce z bankami. Zaufało mu ponad tysiąc dwustu frankowiczów, którzy razem z nim zawalczyli z bankiem. Te liczby mówią same za siebie. Dla Kamila najważniejszy jest człowiek i jego historia, dlatego zebrał całe swoje doświadczenie i wydał książkę, która stała się bestsellerem. To obowiązkowa pozycja dla każdego frankowicza.  

Możesz ją kupić w Emipku oraz w formie Ebooka (Link)

Expressu Frankowiczów, w którym znajdziesz najświeższe informacje komentowane przez eksperta Kamila Chwiedosika oraz byłego już frankowicza – Zbigniewa Urbańskiego.

Zachęcam do zadawania pytań, pytania można wysyłać na adres e-mail: info@zyciebezkredytu.pl .Linki do odcinków:

#73 https://www.youtube.com/watch?v=Br36lb7hihY&list=PLJEimFJ8w9zBJy5s007L02vFD41W82S80&index=72

#74 https://www.youtube.com/watch?v=93MoZwQLnHk&list=PLJEimFJ8w9zBJy5s007L02vFD41W82S80&index=73

#75 https://www.youtube.com/watch?v=uUsFCG0Jnh8&list=PLJEimFJ8w9zBJy5s007L02vFD41W82S80&index=74

#76 https://www.youtube.com/watch?v=pgNJAN_d86M&list=PLJEimFJ8w9zBJy5s007L02vFD41W82S80&index=75

Barbara Wysocka

Cześć, mam na imię Barbara

i jestem kierowniczką działu obsługi klienta ŻBK. To najprawdopodobniej mnie usłyszycie w słuchawce, gdy będziecie mieli pytania dotyczące rozwiązywania problemów z kredytem frankowym. To ja w pierwszej kolejności rozwiewam Wasze wątpliwości, gdy zastanawiacie się, czy warto walczyć z bankiem i jak się do tego zabrać. Osobiście jestem odpowiedzialna za to, żeby cała procedura, obieg dokumentów i Wasz święty spokój były niczym niezmącone.

Ten blog stworzyłam dla Was, abyście mogli od kuchni zobaczyć naszą pracę w Życiu Bez Kredytu. Będę dzieliła się z Wami artykułami, filmami i informacjami o wygranych członków naszej społeczności oraz pytaniami, jakie najczęściej padają w rozmowach z frankowiczami. 

 

Jeżeli masz pytania, porozmawiajmy: +48 515 339 602

Jeżeli wolisz formę mailową to czekam na Twoje pytania pod adresem b.wysocka@centrumpfie.pl

Blog.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube.