Blog Frankowicza

-+ TAGI

jak zmniejszyć kredyt we frankach

Jak zmniejszyć kredyt we frankach

Sytuacja frankowicza, który spłaca swój kredyt we frankach, nie jest łatwa. Można się więc zastanowić jak zmniejszyć kredyt CHF. Sposobów jest kilka i podamy je tu wszystkie. Będziemy także twierdzić, że tak naprawdę jest tylko jeden skuteczny sposób rozwiązania problemu frankowicza.

Prawie co czwarty Polak rezygnuje z walki o swoje prawa. Tłumaczymy się brakiem chęci, obawą przed kosztami i nieznajomością przysługujących nam praw. A jeśli “jak zmniejszyć kredyt we frankach?” nie jest dobrym pytaniem? Za chwilę do tego wrócimy.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak zmniejszyć kredyt CHF, to możemy odpowiedzieć natychmiast. Otóż istnieją następujące, lepsze lub gorsze metody uzyskania pewnych korzyści.

Przewalutowanie kredytu – raczej nieopłacalne, w tym wypadku nadal płacisz raty, może być i tak, że po przewalutowaniu uzyskasz jedynie stabilną ratę, która będzie jednak wyższa niż ta we frankach. Poza tym banki będą zmieniać Twoją umowę po wniosku o przewalutowaniu – to może być niekorzystne, gdyż saldo kredytu pozostanie ogromne, a Ty nie będziesz mógł już dochodzić swoich praw w sądzie. Lepiej tego nie robić w obecnej sytuacji.

Zakup franków na własną rękę – co najwyżej drobne oszczędności. Problem pozostaje, jedynie sytuacja może stać się bardziej znośna. Na przykład zakup waluty CHF w kantorach internetowych po korzystniejszym kursie może przynieść miesięcznie drobne, zaoszczędzone kwoty. Nadal jednak masz problem z kredytem we frankach, nadal płacisz nieuczciwie ustalone w CHF raty.

Nadpłacanie rat kredytu – możemy to robić, kiedy frank osiąga odpowiedni kurs. To również co najwyżej półśrodek. Opłacalność pozostawia wiele do życzenia, tak długo aż kurs nie spadnie do 2 zł, a wiadomo, że przy obecnych realiach to raczej niemożliwe Można zagubić się w obliczeniach, to rozwiązanie nie przynosi nic pewnego. W ten sposób nie uwolnisz się od kredytu, nadal będziesz frankowiczem.

Niektórzy doradzają nawet tak kuriozalne metody na niewielką ulgę w spłacaniu kredytu we frankach, jak wynajem zakupionego za pieniądze z kredytu mieszkania albo… zarabianie w walucie CHF. Czy nie potraktowaliby Państwo podejrzliwie kogoś, kto jako rozwiązanie trudności związanych z kredytem we frankach podałby… oszczędności w budżecie domowym? Czy takiego rozwiązania Państwo szukają? Jak widać wyobraźnia pracuje, jednak żadna z powyższych metod nie nadaje się do poważnego polecenia.

Jak zmniejszyć kredyt we frankach? – pomyśl jeszcze raz

Pytanie o to jak zmniejszyć kredyt we frankach należy oddalić. Powinno ono być zastąpione pytaniem: jak pozbyć się kredytu we frankach, przestać być frankowiczem i zobaczyć na swoim koncie pieniądze zwrócone przez bank jako nienależnie pobrane opłaty. Tak, tylko pozwanie banku jest skuteczne, tylko w ten sposób gra jest warta zachodu i tylko na tej drodze będziemy mogli powiedzieć “do widzenia” kredytowi CHF i przestać być frankowiczami. Odniesiemy prawdziwe korzyści finansowe i zapewnimy sobie spokój. A jeśli uważasz, że bank jest przeciwnikiem trudnym do pokonania, to natychmiast tłumaczymy dlaczego jest dokładnie odwrotnie. To kredytobiorcy wygrywają w większości spraw z bankami.

Obecnie mamy do czynienia z czasem triumfów frankowiczów w sądach. Codziennie dowiadujemy się o nowych unieważnieniach umów kredytowych w całej Polsce. My sami z wielką skutecznością doprowadzamy do tak korzystnych dla frankowiczów rozstrzygnięć. To się dzieje codziennie. Sytuacja prawna jest bardzo dobra, a to ze względu na stabilne linie orzecznicze, które od jakiegoś już czasu są wspierane wyrokiem TSUE w sprawie państwa Dziubak C-260/18. Frankowicze są na żniwach i nie ma w tym stwierdzeniu nic na wyrost. Odsetek wygranych spraw sięga 90%. Drzwi sądów się nie zamykają.

Wobec tak sprzyjających okoliczności wszystkie podpowiedzi dla frankowicza można streścić w jednym, najważniejszym komunikacie: Frankowiczu! Wnieś sprawę przeciwko bankowi do sądu! Ta oczywistość jest dziś już dość powszechnie rozumiana. Dowodem jest ilość wniesionych pozwów. Jest ich dużo, coraz więcej, a będzie jeszcze więcej. Obecnie frankowicz ma możliwość odzyskania pieniędzy i zupełnego załatwienia sprawy swojego kredytu we frankach. Prawdopodobieństwo pozytywnego wyroku jest tak duże, że jeśli tylko zlecimy usługi specjalistycznej kancelarii, to możemy być prawie pewni sukcesu. W Polsce nie ma prawa precedensu, jednak linia orzecznicza jest zadowalająca.

Unieważnienie kredytu we frankach jest lepsze niż niższe raty

Ta droga jest cały czas otwarta. Prawdę mówiąc z każdym orzeczeniem sądu w sprawach o kredyty frankowe staje się szersza. Niewielkie koszty poniesione w związku z przeprowadzeniem procesu oraz czas oczekiwania na prawomocny wyrok, który wynosi do trzech lat, nie powinny nikogo zniechęcać. Już samo wniesienie pozwu sprawi, że raty przestaną się przedawniać. To, co trzeba zrobić, to dostarczenie dokumentów oraz konsultacje z kancelarią (prosimy zwracać uwagę na jakość obsługi klienta, nie wszystkie kancelarie ten obszar działalności opanowały tak dobrze jak my), a później kilka rozpraw, po czym zwykle można przejść do świętowania. Każdego bowiem ucieszy wiadomość, że sąd zmusił bank do oddania pieniędzy, że nieruchomość jest bezpieczna, a kredyt został unieważniony i jest traktowany tak, jakby żaden stosunek prawny z bankiem nigdy nie został zawarty.

Nie trudź się zatem w wymyślaniu wątpliwych i pośrednich odpowiedzi na pytanie o zmniejszenie kredytu we frankach. Do osiągnięcia jest znacznie więcej, sytuacja może wyglądać znacznie lepiej niż tylko drobne oszczędności na ratach. Gra toczy się o skasowanie kredytu CHF. Jeżeli tylko taki wyrok zasądzi sąd, a wszystko wskazuje, że tak się stanie, to zdobędziesz wszystko, co jest do zdobycia. Racjonalne myślenie, które bierze pod uwagę pomyślność, zyski i starty, musi dojść do wniosku, że wyłącznie pozwanie banku wyzwoli z niekorzystnej sytuacji.

Życie Bez Kredytu jest wiodącą kancelarią, jedną z najlepszych w kraju, mogącą przytaczać swoje sukcesy, zapewniającą znakomitą obsługę i co najważniejsze – niewiarygodnie skuteczną. Nasz zespół czeka na Państwa zgłoszenia. Robimy, co w naszej mocy i prawie zawsze mamy dobre wiadomości dla frankowicza. Po wygranej sprawie sytuacja ekonomiczna i społeczna byłego frankowicza zmienia się diametralnie na lepsze – jesteśmy autorami takich rozstrzygnięć i zawsze cieszymy się razem z naszymi Klientami.

Anisa Gnacikowska, zastępca sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej, koordynatorka kampanii „Adwokat w każdym przypadku”:

Walka o swoje prawa wymaga dużego zaangażowania emocjonalnego oraz czasu, jaki musimy poświęcić sprawie – zwłaszcza, jeśli robimy to na własną rękę. Dla osób bez kierunkowego wykształcenia przepisy prawne bywają niezrozumiałe, nie dziwi więc fakt, że tak często decydujemy się zrezygnować z roszczeń. Powierzenie sprawy adwokatowi jest dużym ułatwieniem, ponieważ adwokat uświadomi nas o przysługujących nam prawach, wskaże dostosowane do naszej sprawy możliwości działania, czy skieruje w naszym imieniu odpowiednie pismo. Jeśli obawą są koszty, musimy wziąć pod uwagę, że koszty konsultacji mogą być nieporównywalne ze stratami finansowymi, jakie możemy ponieść w wyniku nieznajomości prawa

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 17 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu