Blog Frankowicza

Frankowicze – Panel ekspertów ŻBK. Najnowsze wiadomości z TSUE i Ministerstwa Sprawiedliwości z pierwszej ręki. Piątek 22.03 godz. 19:00.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze mają unikatową okazję, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi informacjami dotyczącymi spraw CHF! Najlepsi w Polsce eksperci ds. frankowych omówią nadchodzący wyrok TSUE, a także podzielą się efektami spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zapraszamy serdecznie na nasz webinar, który odbędzie się w 22 marca. Wydarzenie jest bezpłatne.
Frankowicze – Panel ekspertów ŻBK. Najnowsze wiadomości z TSUE i Ministerstwa Sprawiedliwości z pierwszej ręki. Piątek 22.03 godz. 19:00.
 • Poszkodowani przez bank kredytobiorcy powinni być na bieżąco ze wszystkimi zmianami prawnymi! Z tego względu warto wziąć udział w bezpłatnym webinarze dla frankowiczów, który odbędzie się 22 marca o godz. 19:00. Zapraszamy do zadawania pytań i uczestnictwa w dyskusji z ekspertami
 • Koniecznie dołącz do webinaru, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie skutki dla frankowiczów będzie miał wyrok TSUE C-118/23, który zapadnie 21 marca. Eksperci ŻBK nie tylko będą obecni na sali rozpraw, ale będą aktywnie w tym procesie uczestniczyć poprzez zeznania w obronie interesów kredytobiorców
 • Założyciel społeczności ŻBK Kamil Chwiedosik został zaproszony do Ministerstwa Sprawiedliwości. Podczas webinaru zostaną omówione efekty tego spotkania dla frankowiczów
 • Sprawy frankowe już wkrótce przyśpieszą jeszcze bardziej. Życie Bez Kredytu intensywnie pracuje nad tym, aby rozpowszechnić sprawiedliwe ugody o kredyty CHF oraz skrócić czas procesów sądowych

 

Wiosenne przebudzenie – również w sprawach frankowych!

W tym roku wiosenne przebudzenie nie będzie ograniczać się tylko do zjawisk przyrodniczych. Okazuje się, że dla frankowiczów również nadchodzi czas zmian i nadziei! Dla tysięcy osób dotkniętych problemem toksycznych umów bankowych najbliższe miesiące przyniosą możliwość znaczącej poprawy jakości życia. Jednym z kluczowych aktorów tego przebudzenia jest Kamil Chwiedosik, założyciel społeczności ŻBK, który już 18 marca podejmie ważne działania mające na celu przyspieszenie procesów z bankami oraz rozpowszechnienie sprawiedliwych ugód o kredyty CHF. A to tylko jeden z wielu znaków, że w sprawach CHF nadchodzi czas zmian, a poszkodowani przez kredytodawców konsumenci już niebawem odniosą absolutne zwycięstwo.

Wycofywanie się kolejnych banków z absurdalnych kontr-pozwów wobec frankowiczów o waloryzacje czy wynagrodzenie za kapitał to owoce wytrwałej pracy ekspertów społeczności ŻBK. Kredytobiorcy nareszcie mogą odetchnąć z ulgą, że banki nie będą ich dłużej zastraszać nieuzasadnionymi roszczeniami.

W dodatku frankowicze z Getin, których sytuacja przez długi czas była zawieszona w związku z upadłością tej instytucji, mogą wkrótce otrzymać bardzo dobre wieści z Luksemburga. Nieuchronnie zbliżający się wyrok TSUE (sygn. akt C-118/23) w sprawie decyzji BGF prawdopodobnie potwierdzi możliwość odzyskania przez frankowiczów odszkodowania od Skarbu Państwa. Będzie to sygnał dający nadzieję tym, którzy już zupełnie utracili zaufanie do systemu prawno-finansowego.

Kończy się również czas, w którym banki mogły posługiwać się zarzutem zatrzymywania w sprawach CHF. Wyroki TSUE spowodowały, że taka strategia stała się dla kredytodawców bezskuteczna. Frankowiczom należą się odsetki za pełen okres trwania postępowania sądowego. Dodatkowe kwoty z tytułu odsetek, jakie wpływają na konta członków społeczności ŻBK, są imponujące – wynoszą średnio od 100 do 200 tys. zł! Takie sumy na koncie zdecydowanie pomagają patrzeć w przyszłość z większym optymizmem ☺. Wiosenne przebudzenie, które obserwujemy w sprawach frankowych, to nie tylko obietnica lepszej przyszłości dla poszkodowanych przez nieuczciwe praktyki finansowe, ale także znak, że walka o sprawiedliwość przynosi efekty.

Bezpłatny webinar dla frankowiczów. Zadaj pytania ekspertom!

W sprawach frankowych naprawdę dużo się dzieje, więc najwyższa pora, aby frankowicze mieli szanse na uzupełnienie informacji dotyczących postępów w naszej walce o sprawiedliwość. Zapraszamy serdecznie na webinar, który odbędzie się następnego dnia po ogłoszeniu wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Getin. Omówimy m.in. rezultaty dla frankowiczów ze spotkania głównego eksperta ŻBK w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz skutki wyroku TSUE. Nie zabraknie również otwartej sesji pytań i odpowiedzi z udziałem naszych ekspertów prawniczych, którzy odpowiedzą na Wasze najbardziej palące pytania.

Plan webinaru:

 • Efekty spotkania Kamila Chwiedosika w Ministerstwie Sprawiedliwości

 • Kolejne banki wycofują pozwy o korzystanie z kapitału i waloryzację z sądów

 • Relacja z posiedzenia w Luksemburgu dotyczącego upadłości Getin (sygn. akt C-118/23). Co ustalono?

 • Skutki decyzji BFG dla kredytobiorców frankowych. Czy decyzja BFG jest sprzeczna z prawem?

 • Jak wyglądają obecnie prawomocne wyroki członków społeczności ŻBK? Odsetki ustawowe i zarzut zatrzymania

 • Czy frankowicze, którzy uzyskali prawomocny wyrok, odzyskują swoje pieniądze? Ile obecnie trwa wykreślenie banku z hipoteki?

 • Q&A – pytania i odpowiedzi adwokatów Marty Chęcińskiej i Wiktora Budzewskiego

Nie przegap tej unikatowej okazji, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi walki frankowiczów o sprawiedliwość. Zapisz się już teraz i dołącz do eksperckiego webinaru ŻBK! Do zobaczenia 22 marca o godz. 19:00! Kliknij w zdjęcie i dołącz do wydarzenia:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy