Blog Frankowicza

Rosną stopy procentowe. A co, jeżeli moja rata kredytowa wzrośnie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Stopy procentowe rosną nie tylko w Polsce, ale także w takich gospodarkach jak Szwajcaria. Wzrost stopy procentowej w Szwajcarii dotkliwie odczują osoby spłacające kredyt we frankach. Nie warto biernie czekać na wzrost rat kredytu, bo abuzywny kredyt można przestać spłacać nawet w ciągu trzech miesięcy!
Rosną stopy procentowe. A co, jeżeli moja rata kredytowa wzrośnie?
  • Kredyty frankowe są bardzo ryzykowne, o czym przy zawieraniu umowy banki nie informowały. Kasia Urbańska – prowadząca program „Okiem Byłej Frankowiczki” – wyznała, że jej rata wzrosłaby tak bardzo, że nie byłaby w stanie dziś udźwignąć jej wysokości. Dwa lata temu jednak stała się prawomocną zwyciężczynią dzięki #ŻBK
  • Ranking kancelarii frankowych zaczyna i kończy się na społeczności Życie Bez Kredytu, która jest pionierem oraz absolutnym liderem w obsłudze frankowiczów, a także legitymuje się największą skutecznością
  • Frankowicze, składając pozew z #ŻBK, mogą liczyć na kompleksowe wsparcie najlepszych ekspertów i prawników w Polsce, a dzięki zabezpieczeniu roszczenia mogą przestać spłacać rat już w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia pozwu
  • Przykład kredytów złotówkowych opartych o WIBOR dowodzi, jak bardzo negatywne dla kredytobiorców są wzrosty stóp procentowych

 

Kredyty frankowe niebezpiecznie rosną. Raty frankowiczów rujnują domowy budżet

Kredyt waloryzowany do franka szwajcarskiego to bardzo niebezpieczny instrument finansowy. Niestety, setki tysięcy polskich rodzin przekonało się o tym na własnej skórze, ponieważ banki nie dopatrzyły obowiązku informacyjnego wobec swoich klientów, a wręcz celowo wprowadzały kredytobiorców w błąd. Na szczęście istnieje skuteczne wyjście z frankowego impasu i jest nim pozew banku. Frankowicze nie powinni czekać z decyzją o wszczęciu postępowania w sprawie abuzywnego kredytu, ponieważ już dziś ich raty są horrendalnie wysokie, a wszystko wskazuje na to, że będą jeszcze wyższe. Na taki stan rzeczy wpływa rosnący kurs CHF/PLN oraz podniesienie stóp procentowych przez Szwajcarski Bank Centralny – więcej o wzrostach stopy procentowej w Szwajcarii pisaliśmy w artykule: Frank szwajcarski umacnia się. Kredyt we franku będzie znacznie droższy przez podwyżkę stóp procentowych w Szwajcarii.

Kasia Urbańska, prowadząca program „Okiem Byłej Frankowiczki”, wyznała, że gdyby nie pozwała banku, to jej rata wzrosłaby tak wysoko, że nie byłaby w stanie udźwignąć jej ciężaru. Wysokość jej raty w dniu prawomocnego unieważnienia kredytu wynosiła 3.600 zł. Obecnie, jeżeli nie zdecydowałaby się na wszczęcie postępowania sądowego przeciwko bankowi, to musiałaby płacić miesięczne zobowiązanie w wysokości 4.200 zł. Natomiast w niedalekiej przyszłości, gdy stopy procentowe w Szwajcarii osiągną 2,5%, jej rata kształtowałaby się na poziomie aż 5.900 zł. Tak wysokie raty mogą czekać tych frankowiczów, którzy nie pozwą banku. 

Nie czekaj, aż nieuczciwy kredytodawca zrujnuje Twój domowy budżet. Zabezpiecz swoje finanse i uniknij katastrofy finansowej razem z Życie Bez Kredytu.

Życie Bez Kredytu liderem na rynku kancelarii dla frankowiczów. Obsługa na poziomie premium

Każdy frankowicz ma tylko jedną szansę na skuteczne pozwanie banku. Warto ją dobrze wykorzystać i zaufać najlepszym ekspertom na rynku. Pod tym względem społeczność Życie Bez Kredytu nie ma sobie równych. Od siedmiu lat skutecznie pomagamy frankowiczom – legitymujemy się największą, bo 100% skutecznością. Wszystkie nasze prawomocne wyroki to wygrane kredytobiorców. A już od ponad roku bez przerwy doprowadzamy do najkorzystniejszego rozwiązania sporu sądowego dla kredytobiorcy, czyli do unieważnienia umowy kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji (T2K). Zawsze dbamy o to, aby frankowicz odzyskał od banku jak największą możliwą sumą pieniędzy. Członkowie naszej społeczności nierzadko otrzymują od swoich byłych już kredytodawców przelewy w wysokości 500.000 zł.

Życie Bez Kredytu to przede wszystkim społeczność, której fundamentem jest solidarność z poszkodowanymi kredytobiorcami oraz wzajemne wsparcie. Proces z bankiem, mimo ugruntowanego orzecznictwa, nadal jest bardzo skomplikowany i wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Zespół ŻBK składa się z najlepszych ekspertów ds. frankowych w Polsce. Jako jedyni na rynku oferujemy holistyczną obsługę i całkowitą ochronę przed bankiem. Nasz pakiet premium obejmuje reprezentację prawną na każdym poziomie sporu z bankiem, tj. zarówno w sądzie I instancji, II instancji, a jeśli istnieje taka potrzeba to również w Sądzie Najwyższym. Ponadto, nad członkami naszej społeczności sprawujemy również opiekę przez kolejne trzy lata po uzyskaniu prawomocnego wyroku, czyli aż do wygaszenia wszelkich potencjalnych roszczeń ze strony banku.

Nasi eksperci uważnie czuwają nad każdym etapem prowadzenia sporu z bankiem. Wyróżnia nas rewelacyjne zarządzanie logistyczne całym procesem, otwartość na klienta i doskonała komunikacja. Z członkami naszej społeczności jesteśmy w stałym kontakcie, informujemy ich o wszelkich postępach i konsultujemy z nimi każdy szczegół prowadzonej sprawy. W kontakcie z klientem (w przeciwieństwie do praktyki banków) stawiamy na pełną przejrzystość warunków współpracy.

Wiemy, że pozew banku to nie lada wyzwanie, które wymaga ogromnej odwagi, dlatego każdemu jesteśmy w stanie zaoferować ogromne wsparcie. W ramach społeczności ŻBK została utworzona oddolna inicjatywa wsparcia dla tych frankowiczów, którzy aktualnie znajdują się w sporze sądowym z bankiem. Prawo-Mocni Pomocni, to wygrani frankowicze, którzy cieszą się już życiem bez kredytu, a teraz swoim doświadczeniem pomagają tym, którzy aktualnie znajdują się na swojej drodze do wolności finansowej. Więcej o Prawo-Mocnych przeczytasz w artykule: Prawo-Mocni Pomocni. Poznaj ich sylwetki i zobacz, jak wykorzystali swoje zwycięstwo w życiu codziennym.

Stopy procentowe w Szwajcarii będą rosły. Przykład złotówkowiczów ilustruje, jak negatywne skutki niesie ze sobą podwyżka stóp procentowych

Bank Centralny w Szwajcarii w ramach walki z inflacją podniósł stopy procentowe. Choć takie działania zapowiadał dopiero na wrzesień br., to niespodziewanie już 15 czerwca podniósł główną stopę procentową 0,5 pkt proc. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie Szwajcaria nadal będzie wykonywała podobne działania. Jak zakomunikował Prezes Szwajcarskiego Banku Centralnego:

„Ostrzejsza polityka monetarna ma na celu zapobieganie rozlewaniu się inflacji szerzej na towary i usługi w Szwajcarii. Nie można wykluczyć, że dalsze podwyżki stóp SNB będą konieczne w dającej się przewidzieć przyszłości, by ustabilizować inflację w średnim okresie.”

Podwyżkę stóp procentowych w kraju Helwetów boleśnie odczują frankowicze. Dla zobrazowania sytuacji można posłużyć się przykładem złotówkowiczów w Polsce. Podnoszenie stopy procentowej przez Bank Centralny boleśnie odbija się na ich racie kredytu. Kredytobiorcy, którzy wzięli kredyt na 500.000 zł na 25 lat, a ich rata rok temu jeszcze wynosiła 2.000 zł, dziś co miesiąc muszą płacić do banku 4.000 zł. Eksperci przewidują, że jeszcze w tym roku miesięczne zobowiązanie takich kredytobiorców może przekroczyć 4.500 zł.

Niestety, każda podwyżka stóp procentowych odbija się na wysokości rat kredytobiorców. Nie ma większych nadziej, że w najbliższym czasie sytuacja gospodarcza się ustabilizuje i stopy procentowe będą spadać. Zatem, jeżeli frankowicze nie chcą podzielić losu złotówkowiczów, powinni jak najszybciej pozwać bank. W szczególności, że obecna sytuacja prawna umożliwia zaprzestanie spłaty rat kredytu nawet w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia pozwu w sądzie. Wszystko dzięki sądowemu zabezpieczeniu roszczenia. W Życie Bez Kredytu mamy już prawie 500 tego typu decyzji sądu! Więcej w temacie zabezpieczenia roszczenia pisaliśmy w artykule: Oprocentowanie kredytów CHF będzie rosło, a można legalnie przestać płacić w ogóle raty kredytowe.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy