Kalkulator frankowy ŻBK - Oblicz ile może wynieść rata Twojego kredytu frankowego

Na jakiej podstawie przewidujemy wzrost raty?

1. Stopy procentowe w Szwajcarii dopiero rozpoczęły wzrost, a już są na rekordowym poziomie od 12 lat.
2. Jeszcze w styczniu wynosiły -0,75%, dziś wynoszą 0,50%, a zgodnie z polityką Centralnego Banku Szwajcarii (SNB) do końca 2023 będą wynosiły ok 3,00 %
3. To oznacza dla frankowiczów wzrost raty odsetkowej o 784%, a całej raty o 50% i to tylko w okresie 2 lat.

Chcemy pomóc Ci przewidzieć, ile może wynieść Twoja rata w przyszłym roku, dlatego  stworzyliśmy  specjalny kalkulator frankowy.

Założenia:

W celu uproszczenia analizy zakładamy, że kredyt został  zawarty 15 lat temu z marżą 1,25 pp. Dla obliczeń przyjmujemy stały kurs CHF= 4,90 zł

Kalkulator wzrostu raty kredytu

Wpisz aktualną wysokość raty Twojego kredytu w PLN
Miesiąc
Część
odsetkowa
Część
kapitałowa
Cała
rata
Stopa
ref
Sierpień 2008
2,00%
Styczeń 2022
- 0.75%
Grudzień 2023
3,00%
Wzrost
od Styczeń 2022
do Grudzień 2023
784%
50%
Przewiń tabele palcem od prawej do lewej

Pamiętaj! Możesz zaprzestać spłaty rat kredytowych za zgodą sądu już w ciągu około trzech miesięcy od dnia złożenia pozwu.
#ŻycieBezKredytu #WakacjeNaZawsze #ŻBK

Nasi eksperci razem z pozwem przeciwko bankowi składają w sądzie wniosek o zabezpieczenie roszczenia. Co do zasady, jeżeli frankowicz spłacił już całą kwotę, którą otrzymał pierwotnie od banku, to XXVIII “Wydział Frankowy” SO w Warszawie najczęściej decyduje o wstrzymaniu płatności rat kredytowych do banku dzięki zabezpieczeniu roszczenia. Takie postanowienie sądu umożliwia całkowite zaprzestanie spłaty rat, a bank nie może wypowiedzieć umowy. Ponadto, jeżeli frankowicz uzyska od sądu decyzję o zabezpieczeniu roszczenia, to może spodziewać się również korzystnego wyroku w sprawie kredytu, czyli stwierdzenia przez sąd nieważności umowy. Jeżeli sąd uzna za zasadne zabezpieczyć roszczenie frankowicza, to widzi również uprawdopodobnienie roszczenia stwierdzenia nieważności i podstawę prawną do uznania umowy o kredyt we frankach za nieważną.

Skonfiguruj  samodzielnie optymalne koszty pozwania BAnku. Wypełnij formularz – wyślemy ANALIZĘ I link do KONFIGURATORA oferty

Pozwij bank

  *zgoda jest wymagana

  Kredyty frankowe nie są już zmorą dużej liczby członków społeczności Życie Bez Kredytu.

  Łącznie przypieczętowaliśmy ponad 600 prawomocnych wyroków i zabezpieczeń roszczeń.

  Zabezpieczenia roszczenia

  186
  185
  184

  Co mówią o nas nasi klienci ?

  Kamil Chwiedosik - najlepszy w Polsce ekspert od spraw frankowych

  Założyciel społeczności Życie Bez Kredytu. Przez 7 lat odbył już ponad 2000 konsultacji z frankowiczami. W ramach zespołu ekspertów prowadzi ponad 1700 postępowań sądowych, w których łączna wartość przedmiotu sporu z bankami wynosi ponad 1 miliard złotych. Wszystkie sprawy w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie do tej pory zakończyły się prawomocnym ustaleniem nieważności T2K!

  Kamil Chwiedosik - jest również autorem książki "Droga do Życia Bez Kredytu". Wielokrotnie zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych w roli specjalisty. Cytowany przez wiele portali prawniczych i gazet ekonomicznych. Współtwórca filmu dokumentalnego "Przekręt Na Franka". Stały ekspert w cotygodniowym programie "Express Frankowiczów" - jest osobą od której wszystko to się zaczęło.