Blog Frankowicza

Express Frankowiczów – uwolnij się od toksycznego kredytu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Express Frankowiczów
Express Frankowiczów – uwolnij się od toksycznego kredytu!

Express Frankowiczów najpopularniejszym programem wśród posiadaczy kredytów w CHF

Express Frankowiczów jest najchętniej oglądanym programem dla osób „uwikłanych” we franki. Express Frankowiczów od dnia premiery obejrzało już ponad 300 000 osób, a jego popularność w Internecie stale rośnie.

Express Frankowiczów – najlepsze źródło informacji dla frankowiczów

Cotygodniowy „Express Frankowiczów” to jedyny w swoim rodzaju magazyn dla frankowiczów tworzony przez członków społeczności Życie Bez Kredytu. Nasz program dla frankowiczów powstał z myślą o poszkodowanych przez banki. Sytuacja frankowiczów od zeszłego roku praktycznie z każdym tygodniem dynamicznie się zmienia, a w Internecie można znaleźć wiele, często sprzecznych ze sobą informacji na temat umów frankowych. Lobby bankowe zdaje sobie sprawę ze swojej przegranej pozycji względem frankowiczów, dlatego próbuje poprzez różne publikacje w mediach zniechęcić kredytobiorców do składania pozwów. Aby zapobiec dezinformacji i ułatwić posiadaczom kredytów waloryzowanych do CHF śledzenie najnowszych wydarzeń związanych z abuzywnymi umowami we frankach, stworzyliśmy nasz unikalny pogram – Express Frankowiczów.

„Express Frankowiczów” możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube: kanał Youtube dla frankowiczów

W jakiej sytuacji są obecnie frankowicze – co nowego?

Obecnie sytuacja prawna jest wyjątkowo sprzyjająca posiadaczom indeksowanych lub denominowanych kredytów we frankach. Zapada coraz więcej pozytywnych wyroków w sprawach nieuczciwych umów z bankami. Znacząco wzrasta procentowy udział korzystnych orzeczeń sądowych dla frankowiczów. Jeszcze w IV kwartale 2019 korzystne wyroki dla frankowiczów kształtowały się na poziomie 80%. Rok później, czyli w ostatnim kwartale 2020 roku ta średnia wyniosła już ok. 90%. Szansa na wygraną z bankiem jest jeszcze większa, gdy daną sprawę prowadzi doświadczona kancelaria – aż 98% wszystkich spraw członków społeczności Życie Bez Kredytu kończy się sukcesem frankowicza. A w 2021 roku statystyki te najprawdopodobniej będą jeszcze lepsze dla kredytobiorców.

Nadchodzą zmiany dla frankowiczów

Przewidujemy, że w najbliższych miesiącach nastąpi przyśpieszenie w sprawach frankowych. W świetle ogromnej przewagi w sądach, jaką mają frankowicze względem banku, pozwani kredytodawcy przestaną się odwoływać od wyroku i sprawy będą kończyć się na pierwszej instancji. W dodatku prawdopodobnie skróci się czas oczekiwania na pierwsza rozprawę, gdyż za zgodą Ministerstwa Sprawiedliwości w kwietniu 2021 powstanie specjalny wydział, który ma na celu usprawnić sprawy kredytobiorców poprzez utworzenie wydziału do spraw frankowych w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Przewidujemy również, że coraz więcej spraw będzie się kończyć sukcesem frankowicza z zastosowaniem w wyroku wykładni najbardziej korzystnej dla konsumenta, czyli teorii dwóch kondykcji. Choć obecnie przy unieważnieniu kredytu dominuje w orzecznictwie zasadach dwóch kondykcji (szczególnie w sprawach prowadzonych przez ekspertów Życie Bez Kredytu), to nadal zdarzają się wyroki oparte o teorię salda (ok 20% wszystkich spraw w przypadku społeczności ŻBK). Więcej o orzecznictwie naszych klientów przeczytasz w artykule: Jak wygląda orzecznictwo spraw frankowych w sądach na przełomie 2020/2021?

Express Frankowiczów – najważniejsze informacje, wydarzenia, wywiady i pytania internautów

„Express Frankowiczów” jest rewelacyjnym źródłem wiedzy o skutecznych metodach i narzędziach walki z toksycznym kredytem. Pierwszy blok „Expressu Frankowiczów” poświęcony jest najnowszym informacjom dotyczącym kredytów waloryzowanych do CHF. Prowadzący Kamil Chwiedosik oraz Zbigniew Urbański dokonują przeglądu prasy i Internetu oraz komentują najnowsze doniesienia. Drugą cześć programu stanowią wydarzenia zarówno z kraju, jaki i Europy, związane ze sprawami frankowiczów, w tym omawiane są również ostatnie wyroki członków społeczności Życie Bez Kredytu. Kolejnym blokiem jest wywiad z ekspertem. W tej części przeprowadzamy interesujące wywiady z prawnikami, ekonomistami oraz innymi specjalistami, którzy dzielą się swoją wiedzą po to, aby pomóc posiadaczom nieuczciwych kredytów. Czwartym stałym elementem „Expressu Frankowiczów” jest wywiad z członkami społeczności Życie Bez Kredytu. W tej części frankowicze dzielą się swoimi doświadczeniami w dochodzeniu swoich praw na drodze sądowej. Stałym elementem programu są również pytania internautów. W tej sekcji nasz główny ekspert Kamil Chwiedosik udziela wyczerpujących odpowiedzi na Wasze pytania. Zachęcamy do zadawania pytań, być może uda nam się na nie odpowiedzieć w najbliższych odcinkach. Pytania można wysyłać na adres e-mail: info@zyciebezkredytu.pl.

Serdecznie zachęcamy do oglądania „Expressu Frankowiczów”. Pozytywne komentarze naszych widzów potwierdzają, że nasz program jest dla bardzo interesujący i pomocny.

Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału YouTube oraz do dołączenia do naszych grup na Facebooku, aby nie ominął Was żaden odcinek!

Życie Bez Kredytu – YouTube

Życie Bez Kredytu – fanpage FB

Życie Bez Kredytu – grupa członków społeczności ŻB

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy