Blog Frankowicza

Bezpłatny webinar dla frankowiczów. Prawo-Mocni Pomocni. Inicjatywa wsparcia dla członków społeczności Życia Bez Kredytu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Jeżeli zdecydujesz się pozwać bank razem z Życie Bez Kredytu, to nie tylko minimalizujesz ryzyko przegranej niemalże do zera, ale zyskujesz również wsparcie Prawo-Mocnych Pomocnych. Prawo-Mocni Pomocni to zrzeszenie wygranych frankowiczów społeczności ŻBK, które aktywnie wspiera kredytobiorców w walce z bankami. Dołącz do naszego bezpłatnego webinaru dla frankowiczów, podczas którego dowiesz się więcej o Prawo-Mocnych Pomocnych oraz o tym, jak wygrywają frankowicze.
Bezpłatny webinar dla frankowiczów. Prawo-Mocni Pomocni. Inicjatywa wsparcia dla członków społeczności Życia Bez Kredytu.
  • Prawo-Mocni Pomocni to inicjatywa wsparcia dla członków społeczności Życie Bez Kredytu. Pomoc frankowiczom bez tematów tabu
  • Podczas najbliższego webinaru dla frankowiczów dowiesz się, jak przygotować się do rozprawy sądowej
  • Sądy Apelacyjne mówią wprost o cynizmie banków i toksyczności kredytów frankowych. Kamil Chwiedosik w swojej książce opisuje wszystkie argumenty banków pojawiające się na salach sądowych
  • Bezpłatny webinar dla frankowiczów odbędzie się 22 kwietnia o godz. 18:00

 

Zapisz się na webinar klikając w baner poniżej:

Prawo-Mocni Pomocni. Pomoc frankowiczom bez tabu. Nowa inicjatywa społeczności ŻBK

W społeczności Życie Bez Kredytu dzieje się ostatnio bardzo dużo i to nie tylko w zakresie przybywających w błyskawicznym tempie nowych wygranych frankowiczów, choć nie ukrywamy, że fakt ten wprawia nas w wyśmienity nastrój. Pierwszego kwietnia 2022 r. ruszyliśmy z nowym programem wsparcia dla frankowiczów dzielnie walczących o sprawiedliwość w sądach. Prawo-Mocni Pomocni to jedyna w Polsce grupa zrzeszająca frankowiczów, którzy prawomocnie wygrali z bankiem, a dziś swoim doświadczeniem pragną dzielić się z innymi osobami poszkodowanymi przez kredytodawców.

Grono Prawo-Mocnych Pomocnych tworzą ludzie z poczuciem misji wspierania ludzi bezwzględnie wykorzystanych przez nieuczciwe instytucje finansowe. W końcu nikt inny, jak tylko były już frankowicz, rozumie, że walka sądowa z bankiem to przysłowiowe starcie Dawida z Goliatem. Jednak należy pamiętać, że tę nierówną walkę wygrywają Ci, po stronie których znajduje się sprawiedliwość, czyli właśnie frankowicze. Wiemy, że na drodze do finansowej wolności stoją różnego rodzaju lęki, obawy i niepokoje. Dlatego pragniemy ograniczyć Twój stres i zapewnić wsparcie od osób, które już przeszły tę drogę, na której się właśnie znajdujesz. Droga do życia bez kredytu to duże wyzwanie, lecz pamiętaj, że nie musisz tą drogą iść sam, bo otrzymasz od nas ogromne wsparcie.

Program z całą mocą ruszy od maja 2022 roku. Od tego momentu wszyscy frankowicze, którzy pozwali bank z naszą pomocą, będą mogli skorzystać ze wsparcia Prawo-Mocnych Pomocnych. Chcemy jak najlepiej dostosować się do Twoich potrzeb, dlatego dedykujemy dla Ciebie kilka sposobów kontaktu z Prawo-Mocnymi:

 – Umów spotkanie przez aplikację Booksy. Wybierz dowolny termin: dzień i godzinę, a my będziemy tam dla Ciebie ze wsparciem. Ty nie ponosisz żadnych kosztów.

– Zadzwoń na frankowy telefon zaufania. Daj nam znać, że wolisz taką formę komunikacji. Porozmawiamy i wyjaśnimy wszystko telefonicznie.

– Pobierz specjalną aplikację dla członków społeczności ŻBK i bądź na bieżąco. Tam też będziemy dla Ciebie.

– Napisz do nas maila.

Ty też możesz wygrać z bankiem! Dołącz do bezpłatnego webinaru dla frankowiczów – 22 kwietnia 2022 r. godz. 18:00

Wiemy, że człowiek, który zawarł nieuczciwą umowę z bankiem potrzebuje pomocy. Wsparcie jest już potrzebne na etapie podejmowania decyzji o pozwaniu banku. Taka decyzja może budzić zrozumiały niepokój, ponieważ nie jesteśmy pewni, jakie będą jej konsekwencje. Pomagając kredytobiorcom już od niemal 7 lat, zdajemy sobie również sprawę z tego, że frankowiczom potrzebne jest także wsparcie podczas trwania całego procesu sądowego.

„Ja pamiętam samą siebie, kiedy byłam w tym procesie, jakkolwiek długim, bo w moim przypadku to były trzy lata do uprawomocnienia się wyroku. Miałam wtedy dużo pytań, co chwile pojawiały mi się jakieś niepokoje, bo coś przeczytałam w mediach. W końcu banki cały czas były aktywne w swojej propagandzie i szukały haczyka, aby przestraszyć frankowiczów. Dlatego wiem, że dobrze byłoby mieć kogoś, do kogo można zadzwonić w tym całym procesie. Kogoś, kto mnie wesprze i wyjaśni moje niepokoje, ponieważ posiada wiedzę ogólną na temat tego, co się dzieje w tych kredytach frankowych i tego co się dzieje w orzecznictwie sądowym w tych sprawach. Kogoś, kto ma doświadczenie z pierwszej ręki, bo uczestniczył w tym procesie i był przesłuchiwany przez sąd. Dla ludzi, którzy nigdy przez to nie przechodzili, nigdy nie składali przed sądem żadnych wyjaśnień, jest to bardzo duże wydarzenie i bardzo duży stres. To jest ważne, aby wspierać tych ludzi w tym ogromnym wyzwaniu, jakim jest pozew banku” – mówi Kina Walicka, była frankowiczka, członkini grupy Prawo-Mocni Pomocni.

To jest zupełna nowość, to co mogą zaproponować Prawo-Mocni Pomocni. Takie oddolne wsparcie jest dla frankowiczów niebagatelną pomocą. W końcu spór z bankiem dotyczy naszego dobra finansowego i poczucia podstawowego bezpieczeństwa. Pozew o kredyt we frankach to spór o bardzo dużą kwotę finansową oraz o mieszkanie, w którym mieszkamy i którego nie chcemy stracić.

„My będziemy nieść Państwu pomoc, bo to są trudne tematy i trudne sprawy. To są często bardzo osobiste historie, z którymi musicie się mierzyć sami. Czasami trudno zapytać się mecenasa o sprawę, która wydaje się niezwiązana bezpośrednio z tematem, a która jednak odciążyłaby Was emocjonalnie, bo gdzieś coś usłyszeliście, przeczytaliście, bo ktoś Wam coś powiedział. My będziemy tutaj po to, aby takie wątpliwości i niuanse wyjaśnić. Dla nas nie ma tematów tabu” – mówi Katarzyna Urbańska, członkini grupy Prawo-Mocni Pomocni.

Ponadto, pragniemy rozwijać nasze grono Prawo-Mocnych. Nasz przykład ma Ci pokazać, że wygrana z bankiem to sytuacja, która niebawem spotka również Ciebie, a my będziemy zaszczyceni, jeśli dołączysz do naszego grona i będziesz dzielił się wsparciem z innymi oczekującymi na swoje zakończenie batalii sądowej z bankiem. Chcemy stworzyć unikatowy ruch społeczny, który będzie przeciwstawiał się nieuczciwej retoryce banków. Społeczność jest bardzo ważna, a każda historia jest wyjątkowa i inna, dlatego zależy nam, aby w ramach społeczności wymieniać się doświadczeniami. Dla wszystkich, którzy zaangażują się w naszą społeczność , przygotowujemy wyjątkowe atrakcje: unikalne spotkania, wydarzenia specjalne i ekskluzywne wyjazdy zagraniczne.

Więcej o działalności Prawo-Mocnych opowiemy podczas naszego bezpłatnego webinaru dla frankowiczów, na który serdecznie zapraszamy 22 kwietnia o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzą Prawo-Mocne Pomocne: Katarzyna Urbańska – prowadząca program Okiem Byłej Frankowiczki oraz Kinga Walicka – była frankowiczka, która prawomocnie unieważniła kredyt we frankach. Webinar będzie dostępny na naszym kanale YouTube oraz profilu społecznościowym na Facebooku.

Sądy Apelacyjne mówią wprost o cynizmie banków i toksyczności kredytów frankowych

Podczas naszego nadchodzącego webinaru opowiemy również o tym, jak przygotować się do rozprawy sądowej. Ponadto, dowiesz się, jak i dlaczego frankowicze wygrywają w sądach. Kamil Chwiedosik, założyciel społeczności Życie Bez Kredytu, w swoim bestsellerze dokładnie opisał wszystkie argumenty banków pojawiające się na salach sądowych. Dlatego nie boimy się pozwania banków, ponieważ znamy wszystkie sztuczki stosowane przez nieuczciwych kredytodawców.

Kredyty we frankach są nieuczciwe i toksyczne – fakt ten bez owijania w bawełnę stwierdzają polskie sądy. W ustnym uzasadnieniu wyroku o sygn. VI ACa 736/21 Sąd Apelacyjny stwierdził, że:

„bank zaniechał poinformowania konsumenta o tym, jak toksyczną umowę mu oferuje, przedstawiając ją jako niezwykle korzystną. Przy czym trudno tu podzielić stanowisko banku, że nikt się nie spodziewał, że kurs franka zostanie uwolniony i dojdzie do takich wahań kursu. To nie o to chodzi. Bank, a już w szczególności Raiffeisen i jego poprzednicy, nie może powiedzieć, że nie zdawał sobie sprawy z toksyczności takiej umowy, bo na rynkach światowych takie umowy były uznawane za toksyczne i niedopuszczalne już kilkadziesiąt lat wcześniej. I w związku z tym, że takie umowy na młodym, polskim rynku zostały zaoferowane konsumentom, to tylko świadczy o „cynizmie” banku, który zdecydował się w kolejnym państwie oferować tego typu toksyczne umowy osobom, które były najsłabsze, czyli konsumentom. Co więcej, ponieważ właśnie te przepisy o ochronie konsumentów służą ochronie konkurencji, to należy powiedzieć, że bank robił to z pełną świadomością, że w ten sposób napędza sobie najsłabszą grupę konsumentów, naruszając zasady konkurencji w stosunku do innych banków. Więc wszystkie te twierdzenia dotyczące tego, że takie orzeczenia sądu podważają stabilność systemu bankowego, że dochodzi do nielojalnych zachowań ze strony konsumentów, (…) to są twierdzenia, które tak naprawdę zacierają oczywistą toksyczność tychże właśnie umów już w momencie ich oferowania na rynku. (…) Bank zaniechał poinformowania konsumenta o tym, że podejmuje ogromne ryzyko. Takie ryzyko, które może zrujnować jego dalsze życie na przestrzeni kilkudziesięciu lat, zawierając umowę, która była mu przedstawiona jako umowa niezwykle korzystna i najtańsza na rynku, i taką którą podpisują wszyscy. (…)”

Więcej szczegółów o tym, że sądy dostrzegają cynizm i przebiegłość banków oraz o tym, że prawo stoi po stronie konsumenta, opowiemy podczas webinaru dla frankowiczów.

Do zobaczenia 22 kwietnia o godz. 18:00!

Zapisz się na webinar klikając w baner poniżej:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy