Blog Frankowicza

Uda się, czy nie uda. Uwaga na tanie kancelarie frankowe. Nie licz na cuda!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Uda się, czy nie uda. Uwaga na tanie kancelarie frankowe. Nie licz na cuda!

Pozwy frankowiczów w znakomitej większości są pozytywnie rozpatrywane przez polski wymiar sprawiedliwości. Dotyczy to szczególnie spraw członków społeczności Życie Bez Kredytu, którzy niezmiennie od 7 maja wygrywają w sądach, uzyskując za każdym razem unieważnienie kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Z całą pewnością na sukces w sądzie składa się m.in. dobrze sporządzony pozew przeciwko bankowi. 

Pozew do sądu – wzór pisma. Do każdej sprawy należy podejść indywidualnie

Ostatnie sukcesy frankowiczów mogą zrodzić przekonanie, że z bankiem nie można przegrać sprawy o nieuczciwy kredyt we frankach. Stąd wiele osób nie zadaje sobie większego trudu przy napisaniu pozwu i wspomaga się wzorcami pozwów znalezionymi w Internecie. To jest duży błąd. Posiłkowanie się przypadkowymi wzorcami pozwów niesie ze sobą ogromne ryzyko, bowiem sprawy frankowe są bardzo skomplikowane i jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, aby dwie sprawy były całkowicie takie same. Choć oczywiście mechanizmy kredytów waloryzowanych do franka są takie same, to jednak konstrukcja każdej umowy jest inna. Ponadto do umów były dołączane różnego rodzaju aneksy, które wpływają na całokształt danej sprawy. Gotowe wzorce pozwu nie określają precyzyjnie wszystkich ważnych dla postępowania kwestii i okoliczności. 

Należy pamiętać, że jeżeli chcemy uzyskać maksymalną korzyść z pozwania banku, należy prawidłowo określić wysokość roszczenia, czyli kwotę, którą zamierzamy dochodzić od banku. W internecie można znaleźć różnego rodzaju kalkulatory dla frankowiczów, jednak one nie uwzględniają wszystkich elementów, które mogą wpłynąć na wielkość kwoty, jaką bank powinien nam zwrócić. Aby prawidłowo wyliczyć wartość przedmiotu sporu, należy udać się do ekspertów ds. frankowych, którzy indywidualnie przeanalizują konkretną sprawę. 

Jak napisać pozew do sądu? – wzór znaleziony w internecie, czy może być dobry?

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy – dobry wzór dla sprawy o kredyt we frankach nie istnieje i z całą pewnością nie będzie udostępniony w internecie. Pozew o kredyty we frankach, który ma zagwarantować wygraną, musi uwzględnić całą specyfikę danej umowy klienta i nie może powstać na bazie przypadkowego wzorca. Kancelarie dla frankowiczów, które mają już wiele lat doświadczenia w prowadzeniu sporów z bankami, nie udostępniają swoich pozwów w sieci, bowiem po pierwsze stanowią one ich wypracowany przez wiele lat know-how, po drugie uniwersalny wzorzec pozwu o kredyt we frankach po prostu nie istnieje. Można zatem snuć przypuszczenia, kto publikuje wzorce pozwów w sprawie abuzywnych umów kredytowych, ale na pewno nie pochodzą one od zaufanych kancelarii ds. frankowych. Nie można wykluczyć sytuacji, że wzorce te są publikowane przez kancelarie, które nigdy nie wygrały ani jednej sprawy z bankiem.

Pozew przeciwko bankowi – wzór pisma. Wniosek do sądu to nie wszystko

Dobrze napisany pozew przeciwko bankowi to jeden z kluczowych elementów do unieważnienia kredytu we frankach, jednak nie przesądza on o sukcesie danej sprawy. Członkowie naszej społeczności w spektakularny sposób wygrywają pozwy przeciwko bankom dzięki naszemu ogromnemu doświadczeniu. Nasi eksperci pomagają frankowiczom już od ponad 6 lat i wiedzą, jak prowadzić spór praktycznie z każdym bankiem. Odpowiednie doświadczenie danej kancelarii jest niezwykle istotne, bowiem orzecznictwo w kwestii waloryzowanych kredytów do CHF dynamicznie się zmienia i dobry prawnik powinien być na bieżąco ze wszystkimi niuansami w tej kwestii. Należy też pamiętać, że banki to niesamowicie bogate korporacje inwestujące w najlepszych prawników, którzy nie cofną się przed żadną sztuczką prawną, aby tylko wygrać proces. Nie oznacza to jednak, że z bankiem nie da się wygrać. Prawo jest po stronie frankowiczów, ale należy zachować ostrożność przy wyborze odpowiedniej pomocy prawnej i zaufać naprawdę doświadczonym profesjonalistom. Zespół Życie Bez Kredytu gwarantuje na najwyższym poziome nie tylko obsługę prawną i prowadzenie sporu w sądzie, ale też wsparcie z zakresu ekonomii, które ma ogromne znaczenie przy sprawach związanych z finansami. Do sprawy każdego frankowicza podchodzimy w sposób indywidualny i holistyczny. Ponadto zapewniamy członkom naszej społeczności znakomitą obsługę klienta i praktycznie jesteśmy dla nich dostępni 24 godziny na dobę. 

Kredyt we frankach – pozew. Jaki powinien wyglądać?

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy – można, a wręcz sugerujemy, że należy unieważniać kredyty frankowe. Pozwy skonstruowane przez doświadczonych prawników zagwarantują maksymalizację korzyści dla frankowicza. Warto podkreślić, że dobry wniosek do sądu wcale nie musi być długi. Bardzo długie pozwy zazwyczaj konstruowane są przez niedoświadczonych prawników, którzy w sposób chaotyczny próbują powołać się na wszelkie możliwe argumenty. Tymczasem skuteczny pozew powinien być napisany w sposób możliwie zwięzły, z którego jednoznacznie będzie wynikać, jakie roszczenia frankowicz kieruje wobec banku i jakimi argumentami to roszczenie popiera. Pozew napisany zbyt rozwlekle może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego, bowiem dla sądu liczy się jakość napisanego pozwu, a nie to, ile zawiera stron. Dobry pozew jest precyzyjny i nie pozwala sądowi na dokonywanie własnych interpretacji na jego podstawie. 

Przykładu braku profesjonalizmu wielu tanich kancelarii widać poniżej. Stawiają na przypadkowych aplikantów lub studentów prawa. Stawka za miesięczną pracę jaką proponują tym "specjalistom" to 1000 zł i bonusy, takie jak Netflix, joga i obiady ...

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy