Blog Frankowicza

Frankowicze mają teraz do dyspozycji szereg nowych narzędzi i materiałów wideo na stronach społeczności ŻBK.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze mogą teraz korzystać z szeregu nowych narzędzi i materiałów, które pozwolą im się uwolnić od toksycznego kredytu. Życie Bez Kredytu cały czas udostępnia filmy instruktażowe, które krok po kroku pokazują, jak poruszać się w gąszczu procedur prawnych. Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora dla frankowiczów oraz zapoznaj się z modułem „Eksperci ŻBK”.
Frankowicze mają teraz do dyspozycji szereg nowych narzędzi i materiałów wideo na stronach społeczności ŻBK.
  • Społeczność Życie Bez Kredytu udostępniła właśnie szereg nowych narzędzi i materiałów wideo, które pomogą frankowiczom w walce o sprawiedliwość. Na naszej stronie znajdziesz nagrania z wywiadów z najlepszymi ekspertami w dziedzinie kredytów frankowych
  • W zakładce „Wasze pytania” umieszczone zostały materiały wideo z odpowiedziami na najczęściej nurtujące frankowiczów zagadnienia. Dowiesz się z nich, m.in. od którego momentu konsumentowi przedawniają się roszczenia i jak długo czeka się na wyrok sądu
  • Bezpłatny kalkulator frankowicza pomoże Ci oszacować korzyści z pozwania banku i porównać je ze skutkami zawarcia ugody bankowej. Frankowicze, którzy już ze spłacili kredyt, mogą skorzystać ze specjalnego kalkulatora dla zakończonych umów. Należy pamiętać, że niezależnie od tego, jak dawno umowa frankowa została zakończona, kredytobiorcy wciąż mogą odzyskać nadpłacone pieniądze
  • Zakładka „Eksperci ŻBK” to bezpłatne źródło fachowych porad prawnych dla wszystkich posiadaczy kredytów frankowych lub euro od adwokatów i radców prawnych. Znajdziesz tam przydatne informacje niezależnie od tego, czy Twój kredyt jest spłacony czy jeszcze musisz go spłacać

 

Życie Bez Kredytu odpowiada na pytania frankowiczów – nowa zakładka „Wasze pytania”

Masz kredyt frankowy? Skorzystaj z nowych bezpłatnych narzędzi i materiałów wideo! Coraz więcej osób zmagających się z nieuczciwymi umowami CHF szuka rzetelnych informacji i wsparcia w rozwiązaniu swoich finansowych problemów. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie Życie Bez Kredytu utworzyło nową zakładkę na stronie internetowej, która może pomóc tysiącom frankowiczów.

Nasza podstrona „Wasze pytania” to wirtualne źródło niezbędnej wiedzy i wsparcia dla osób dotkniętych problemem kredytów indeksowanych i denominowanych do franka szwajcarskiego. Co w niej znajdziecie? Krótkie materiały wideo z ekspertami ŻBK, którzy krótko, lecz treściwie, odpowiadają na najczęściej zadawane pytania przez frankowiczów. Nasi specjaliści w przystępny i klarowny sposób tłumaczą skomplikowane aspekty prawne i finansowe związane z kredytami frankowymi – od omówienia każdego etapu procesu sądowego, po omówienie możliwości negocjacji z bankami.

„Dlaczego to tak ważne? Ponieważ ludzie dotknięci problemem kredytów frankowych często czują się zagubieni i bezradni wobec skomplikowanych zasad prawnych i finansowych. Dzięki tej nowej zakładce Życie Bez Kredytu nie tylko zapewnia rzetelną wiedzę, ale także daje narzędzie do zrozumienia własnej sytuacji prawnej i ekonomicznej. Kredytobiorcy, którzy korzystają z materiałów dostępnych na stronie, zyskują pewność siebie i wiedzę, która umożliwia im podejmowanie świadomych decyzji. To kluczowy krok w drodze do uwolnienia się od nieuczciwych kredytów, które nie tylko obciążają budżet, ale także negatywnie wpływają na jakość życia” – tłumaczy Kamil Chwiedosik, założyciel i główny ekspert społeczności ŻBK.

Otwórz zakładkę Wasze pytania i daj sobie szansę na lepsze Życie Bez Kredytu.

Bezpłatne kalkulatory frankowicza. Ugoda vs pozew. Co zrobić ze spłaconym kredytem CHF?

Cały czas rośnie świadomość społeczna dotycząca nadużyć banków w zakresie nieuczciwych kredytów waloryzowanych do walu obcych. W związku z tym coraz więcej osób poszukuje skutecznych narzędzi, które pomogą im zrozumieć sytuację oraz podjąć właściwe decyzje. Dla frankowiczów, zarówno tych nadal spłacających kredyty, jak i tych, którzy już je spłacili, kluczowymi pytaniami stają się: Czy pozew mi się opłaca? Jaką korzyść da mi pozew banku?

Wychodząc naprzeciw potrzebom frankowiczów, eksperci ŻBK stworzyli bezpłatny kalkulator, który pomaga oszacować i porównać korzyści z prawomocnego wyroku z korzyściami wynikającymi z zawarcia ugody sądowej oraz ze skutkami zawarcia ugody pozasądowej na zasadach banku. Co wyróżnia ten kalkulator spośród innych podobnych aplikacji? Po pierwsze, nasz kalkulator uwzględnia najnowsze orzecznictwo Trybunału UE oraz sądów powszechnych, przez co otrzymywane obliczania są bardziej rzetelne. Po drugie, kalkulatory ŻBK różnią się od podobnych narzędzi dostępnych na innych stronach internetowych tym, że nie jest narzędziem do zbierania danych osobowych. W ŻBK priorytetem jest ochrona prywatności użytkowników, dlatego kalkulator działa w pełni anonimowo i nie wymaga podawania żadnych danych osobowych.

Eksperci ŻBK przygotowali również specjalne narzędzie dla frankowiczów, którzy już spłacili swoje kredyty waloryzowane do franka szwajcarskiego. Warto podkreślić, że ex-frankowicze również mogą odzyskać wysokie kwoty pieniężne od banków, ponieważ przysługuje im taka sama ochrona konsumencka jak kredytobiorcom z nadal aktywną hipoteką. Kredytobiorcy ze spłaconym kredytem nie powinni jednak zwlekać z decyzją o pozwaniu banku, bo część ich roszczeń może ulec przedawnieniu z końcem 2024 roku. Po wniesieniu pozwu bieg przedawnienia roszczeń zostaje wstrzymany i frankowicze mogą czuć się bezpiecznie. Więcej o spłaconych umowach przeczytasz w artykule: Kredyty frankowe 2024 – ostatni dzwonek dla spłaconych umów.

Sprawdź, ile możesz zyskać poprzez pozew banku:

Kalkulator Frankowicza Ugoda vs Pozew

Kalkulator korzyści dla spłaconych kredytów frankowych

Nowość – moduł „Eksperci ŻBK”. Skorzystaj z fachowej pomocy prawnej!

Nowy moduł na naszej stronie internetowej „Eksperci ŻBK” to bezpłatne źródło fachowych porad prawnych dla wszystkich posiadaczy kredytów frankowych lub euro od adwokatów i radców prawnych. Znajdziesz tam cenne informacje niezależnie od tego, czy Twój kredyt jest spłacony czy jeszcze musisz go spłacać. Zachęcamy do obejrzenia nagrań wideo, w tym krótkich filmów wyjaśniających najczęściej spotykane problemy prawne w kontekście kredytów frankowych oraz dłuższe analizy wybranych zagadnień prawnych i case studies.

W nowym module „Eksperci ŻBK” znajdziesz krótkie i rzeczowe artykuły omawiające bieżące zmiany w prawie oraz orzecznictwie dotyczące kredytów frankowych. Ponadto umieszczane tam będą przydatne poradniki prawne wyjaśniające krok po kroku, jak rozwiązać dany problem kredytowy. Istnieje również możliwość zadawania pytań naszym ekspertom na czacie. Unikamy prawniczego żargonu, a skomplikowane sprawy prawne opisujemy językiem, który jest dla każdego zrozumiały. Zawsze dbamy o wysoką jakość naszych materiałów wideo i audio – wszystkie treści są rzetelne, merytoryczne i aktualne. Dołącz do społeczności ŻBK i skorzystaj z fachowej pomocy prawnej!

Frankowicze społeczności Życie Bez Kredytu wygrali już 700 spraw z rzędu na zasadzie T2K

Członkowie społeczności ŻBK już od kilku lat wygrywają sprawy z bankami tylko i wyłącznie na zasadzie teorii dwóch kondykcji (T2K). Taki wyrok stanowi absolutne zwycięstwo dla frankowicza. Unieważnienie umowy frankowej na zasadzie T2K oznacza wyzerowanie salda kredytu, a w konsekwencji brak konieczności spłaty rat w przyszłości. Ponadto kredytobiorcy zwracane są wszystkie raty oraz inne płatności dokonane na rzecz banku w związku z umową frankową. Dodatkowo frankowicze otrzymują odsetki ustawowe, które są obecnie bardzo wysokie, bo wynoszą 11,25% w skali roku. Prawomocny wyrok oznacza dla kredytobiorcy również uwolnienie nieruchomości spod wpływu banku, ponieważ wyrok jest podstawą do usunięcia wpisu hipotecznego z księgi wieczystej.

Wygraliśmy już blisko 700 spraw na zasadzie T2K z rzędu. Pokonaliśmy w sądzie już każdy bank, który udzielał toksycznych kredytów waloryzowanych do walu obcych. Sukces społeczności frankowiczów z Życie Bez Kredytu stanowi inspirację dla wszystkich tych, którzy chcą odzyskać wolność finansową. To dowód na to, że solidarność i determinacja mogą przynieść realne zmiany oraz poprawę warunków życia. Wspólna walka o sprawiedliwość nie tylko przynosi efekty, bo całkowicie uwalnia spod wpływu banku, ale także otwiera drzwi do lepszej przyszłości. Walcz o swoje prawa, bo naprawdę warto!

Wszystkie wyroki członków społeczności ŻBK zajdziesz na stronie: jak wygrywamy oraz naszą nową stronę Eksperci ŻBK klikając w zdjęcie poniżej: 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy