Rzuć bankowi i sobie wyzwanie!
Weź udział w 30-dniowym wyzwaniu ŻBK well-being.
Uwolnij się od kredytu frankowego i zadbaj o swoje zdrowie.

Rzuć bankowi i sobie wyzwanie! Weź udział w 30-dniowym wyzwaniu ŻBK well-being. Uwolnij się od kredytu frankowego i zadbaj o swoje zdrowie.

Postawiliśmy sobie nowe wyzwanie. Chcemy zadbać o Frankowiczów holistycznie!
Co możesz zyskać dzięki #ŻBK WELL-BEING?

  • Dowiesz się, jak wesprzeć swoje zdrowie mentalne i fizyczne w czasie trwania procesu sądowego.
  • Będziesz lepiej znosić stres związany z rosnącymi ratami, możesz też liczyć na polepszenie jakości snu i lepsze samopoczucie ogólne.
  • Odczujesz mniej negatywnych skutków obciążenia kredytem takich jak: bóle głowy i pleców, napięcie w ciele, zniechęcenie czy lęk.
  • Wysiłek fizyczny i odpoczynek mentalny poprawiają samopoczucie, zmniejszają negatywne myśli i emocje, a co za tym idzie dają siłę do walki o własne prawa i nowe życie bez kredytu!

Jak zacząć? Bardzo prosto. Zarejestruj się podając swój adres e-mail a przez kolejnych 30 dni będziesz otrzymywać wiadomość z nowym wyzwaniem.

1. Skąd ten pomysł?

Wyniki badań skutków społecznych kredytów frankowych pokazały, jak bardzo negatywnie życie podporządkowane ograniczeniom finansowym wpłynęło na Frankowiczów. Codzienne funkcjonowanie w stresie spowodowało, że jednym z najczęściej wskazywanych skutków rosnących kosztów kredytu jest pogorszenie zdrowia. Fizycznego i psychicznego.

2. Jak stres pogarasza życie?

Stres związany z obowiązkiem spłaty rosnącego długu osłabia koncentrację, pamięć, a nawet zdolność regulacji emocjonalnej. Zdenerwowanie, strach oraz irytacja to najczęściej wymieniane przez Was emocje związane ze wzrostem rat.

3. Co proponujemy?

Wiemy dobrze, jak trudno wyzwolić się z tak negatywnych emocji samemu, dlatego chcemy Was w tym wesprzeć w ramach naszego nowego bezpłatnego programu #ŻBK Well-being!

Zyskaj z nami lepsze samopoczucie. Lepszą kondycję fizyczną i psychiczną, A co najważniejsze, siłę do walki z bankiem!

Podejmij Bezpłatnie 30-dniowe wyzwanie!

30-dniowe Wyzwanie ŻBK Well-being

Podejmij BEZPŁATNIE nasze wyzwanie, dzięki któremu poprawisz jakość swojego życia,
zredukujesz stres oraz pozbędziesz się zbędnych kilogramów.

Ćwicz regularnie

Wysypiaj się

Oddychaj

Pij wodę

Jedz zdrowo i regularnie

Pozbądź się
toksycznego kredytu

1. Na czym polega 30-dniowe wyzwanie?

Naszym celem jest poprawa Twojego samopoczucia. Dlatego chcemy Ci pomóc zbudować zdrowe nawyki, dzięki którym będziesz miał więcej siły do działania, poczujesz więcej radości z życia i będziesz zdrowszy! Jednak żeby nowe zachowanie weszło nam w nawyk, musimy wykonywać je codziennie przez pewien czas.  Bardzo ważny w budowaniu nawyku jest tzw. “wyzwalacz” – sygnał przypominający o naszym postanowieniu. I tu możesz na nas liczyć! Weź udział w naszym 30-dniowym wyzwaniu i poczuj się lepiej!

2. Do kogo skierowane jest wyzwanie?

Wyzwanie jest adresowane do wszystkich Frankowiczów, którzy odczuwają negatywne skutki kredytu frankowego. Doskonale wiemy jak stres związany z obciążeniami w spłacie rat oraz niepewności o przyszłość i bezpieczeństwo wpływa na zdrowie Frankowiczów i ich rodzin. Bardzo źle… Niezależnie od tego w jakim jesteś wieku i formie, w naszym wyzwaniu znajdziesz coś, co pomoże Ci poprawić jakość Twojego życia. Co ważne, to wyzwanie NIE JEST kolejnym kursem fitness, który wymaga jedynie codziennego “wylewania litrów potu”. Lepsze życie zaczyna się gdzie indziej: od zbudowania świadomości tego jak oddychamy w stresujących momentach, zwrócenia uwagi na to jak siedzimy, wykonania prostych ćwiczeń fizycznych, pójścia na spacer do lasu, prostych zmian żywieniowych, czy też zrobienia po prostu tego co sprawia nam radość.  To z jednej strony bardzo proste, ale w dzisiejszym świecie stanowi duże wyzwanie. 

3. Jak to działa?

Wystarczy, że zarejstrujesz się podając swój adres e-mail, a będziesz otrzymywać od nas codziennie przez 30 dni wiadomość z kolejnymi małymi wyzwaniami.  Będą one prezentowane w formie materiałów wideo, quizów, live’ów z trenerami. Znajdziesz tam też ćwiczenia fizyczne oraz  oddechowe i krótkie artykuły. Dodatkowo zyskasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebook’u gdzie będzie można zadawać pytania trenerom, wziąć udział w ćwiczeniach, ale też pochwalić się swoimi postępami i wytrwałością. 

4. Dodatkowe korzyści dla członków społeczności ŻBK, którzy pozwali z nami bank - bezpłatny udział w zajęciach grupowych  na żywo w Warszawie!

Wyzwanie skierowane jest do każdego Frankowicza i każdy może bezpłatnie wziąć w nim udział i ćwiczyć z trenerami w trakcie zajęć on-line.  Dodatkowo członkowie społeczności ŻBK, którzy pozwali z nami bank zyskają dostęp do bezpłatnej rezerwacji zajęć grupowych w Warszawie poprzez aplikację Prawo-mocni Pomocni. 

Jak Well-being ŻBK może pomóc Tobie?

W ramach WELL-BEING ŻBK dbaj o siebie w trzech obszarach:

Poznaj Nasz zespół

Zofia Karaszewska

Od 13 lat praktykuje Ashtangę Jogę, nauczycielka w szkole jogi Dakini Shala.

Jan Słoniewicz

Trener osobisty z 10 letnim doświadczeniem oraz praktyką z zakresu ćwiczeń i odżywiania.

Monika Teodorczak

Magister fizjoterapii z 14-letnim stażem.

MIND
zadbaj o pozytywne myślenie

Mamy poczucie, że o to dbamy od dawna, oferując Ci wiedzę i serwując najnowsze informacje dotyczące sytuacji kredytów frankowych. Książki, webinary, programy, artykuły – zawsze masz do nich dostęp i w tym obszarze nic się nie zmieni. Wiemy jednak, że wiedza to nie wszystko. Umysł to też emocje! Dlatego możesz też liczyć na wsparcie, zachętę czy dobre słowo od naszych Prawomocnych-Pomocnych. 

BODY
poczuj się lepiej we własnym ciele.

Uwolnij napięcia mięśniowe, wzmocnij ciało i ponieść wydolność swojego organizmu. Dzięki temu będziesz lepiej reagować na sytuacje stresowe, również te związane z procesem sądowym.

SOUL
naładuj swoją wewnętrzną baterię

Frankowicze rzadko pozwalają sobie na zasłużony odpoczynek. Żyją w ciągłym biegu, boją się zatrzymać nawet na chwilę. Długo możemy tak się nadwyrężać, ale zawsze przychodzi moment, kiedy nasz organizm mówi „sprawdzam”. Zadbaj o siebie i o swoją równowagę wewnętrzną, żeby ten moment nie zwalił Cię z nóg.

Równowaga psychiczna jest równie ważna, co kondycja fizyczna. W ujęciu fizjologicznym nasze emocje mają charakter impulsów (elektrycznych, chemicznych i hormonalnych) w układzie nerwowym człowieka. Emocje wpływają na działanie naszych organów oraz stan fizyczny naszego ciała, dlatego sprawne i zdrowe ciało bezpośrednio przekłada się na nasze myślenie i poczucie dobrostanu.

MIND
zadbaj o pozytywne myślenie

Mamy poczucie, że o to dbamy od dawna, oferując Ci wiedzę i serwując najnowsze informacje dotyczące sytuacji kredytów frankowych. Książki, webinary, programy, artykuły zawsze masz do nich dostęp  i w tym obszarze nic się nie zmieni. Wiemy jednak, że wiedza to nie wszystko. Umysł to też emocje! Dlatego możesz też liczyć na wsparcie, zachętę czy dobre słowo od naszych Prawomocnych-Pomocnych. 

BODY
poczuj się lepiej we własnym ciele.

Uwolnij napięcia mięśniowe, wzmocnij ciało i ponieść wydolność swojego organizmu. Dzięki temu będziesz lepiej reagować na sytuacje stresowe, również te związane z procesem sądowym.

SOUL
naładuj swoją wewnętrzną baterię

Frankowicze rzadko pozwalają sobie na zasłużony odpoczynek. Żyją w ciągłym biegu, boją się zatrzymać nawet na chwilę. Długo możemy tak się nadwyrężać, ale zawsze przychodzi moment, kiedy nasz organizm mówi „sprawdzam”. Zadbaj o siebie i o swoją równowagę wewnętrzną, żeby ten moment nie zwalił Cię z nóg.

Równowaga psychiczna jest równie ważna, co kondycja fizyczna. W ujęciu fizjologicznym nasze emocje mają charakter impulsów (elektrycznych, chemicznych i hormonalnych) w układzie nerwowym człowieka. Emocje wpływają na działanie naszych organów oraz stan fizyczny naszego ciała, dlatego sprawne i zdrowe ciało bezpośrednio przekłada się na nasze myślenie i poczucie dobrostanu.

Podejmij Bezpłatnie 30-dniowe wyzwanie!

Podejmij Bezpłatnie
30-dniowe wyzwanie!

Zobacz również webinar inaugurujący program i poznaj nauczycieli i trenerów

„Wykonywanie 30-60 minut ćwiczeń siłowych w tygodniu obniża prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci o 15 %”*

*Brytyjski Dziennik Medycyny Sportowej (ang. british Journal of Sports Medicine)

Analizując piśmiennictwo branżowe najkorzystniej dla naszego zdrowia i sylwetki będzie połączenie treningu oporowego (siłowego) z treningiem np. kardio lub aerobowym. Trening siłowy niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych i także powinen być wdrożony przez osoby w wieku senioralnym. Taki trening korzystnie wpływa na kości, stawy oraz mięśnie. Intensywność jak i sam trening powinen być dostosowany do naszych możliwości wysiłkowych i ewentualnych ograniczeń ruchowych.