Styczeń 2022 w ŻBK. Podsumowanie.

Drodzy, nowy rok to nowe możliwości, układamy plany co chcemy zmienić w swoim życiu i jak je będziemy realizować. Jeżeli układacie swoje plany na ten rok, dopiszcie do nich pozwanie banku. Przez ostatni rok wysłuchałam setki historii ludzi takich ja Wy, uwikłanych w toksyczny kredyt. Były to historie bardzo smutne wręcz dramatyczne, zawsze staram się pomóc, doradzić, wesprzeć. Czas najwyższy aby wyrwać się z tego błędnego koła, zawalczyć o swoją przyszłość. Jestem przekonana że warto walczyć o swoje marzenia bowiem rok 2022 będzie z pewnością lepszy.

Jeżeli macie pytania, jeżeli potrzebujecie motywacji, wsparcia, jestem do Waszej dyspozycji. Wystarczy wziąć telefon do ręki i wybrać numer 575 337 667, taki mały ruch a może wiele zmienić. Mogę Was zapewnić że będziemy wygrywać dla Was unieważnienia umowów. Zaufało nam ponad 1400 członków naszej społeczności, społeczności Życia Bez Kredytu, mamy 100% skuteczność w wygrywanych wyrokach prawomocnych. Z Twoim bankiem również wygramy po prostu wybierz najlepszych. 

Jednym z naszych priorytetów jest edukacja, wiem że ilość naszych materiałów może przytłaczać, dlatego przygotowaliśmy dla Was instrukcję jak się poruszać w naszych publikacjach. Korzystajcie z niej, edukujcie się z wiarygodnego źródła, nie z artykułów które są publikowane na zlecenie banków.  

Umów Spotkanie z ekspertem. Poleca Mariusz Galewski, który prawomocnie wygrał z bankiem.

Nasi prawomocni wygrani, otrzymali już wpłaty na konto i cieszą się życiem bez kredytu.  Nie czekaj, umów spotkanie.

Wyroki

Drodzy, przedstawiam Wam Kamila Sienkiewicza Prezesa Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii Kancelaria Prawna, frankowicza który wygrał z bankiem. Sprawa Kamila trwała 4 lata, pozew składany był w czasie, kiedy orzecznictwo sądów nie było jeszcze tak przyjazne frankowiczom jak dziś. Jednak po latach sprawiedliwość zwyciężyła i sąd orzekł o nieważności kredytu. 

„Trwało to rzeczywiście długo. Kiedy przygotowywaliśmy pozew, to była końcówka 2016 roku, a orzecznictwo w sądach było dużo gorsze dla frankowiczów niż teraz. Wtedy było ok. 30-40% szans na odfrankowanie, a o unieważnieniu kredytu mało kto jeszcze wtedy myślał  i ogólnie było to mało prawdopodobne.

 Jednak wyrok TSUE oraz spore zamieszanie z naszym Sądem Najwyższym sporo zmieniły na plus dla kredytobiorców i teraz jestem przekonany, że sprawy będą toczyły się dużo szybciej” – mówi Kamil Sienkiewicz. – „Warto pozwać bank, dlatego że wygrana w sprawie kredytu we frankach pomaga uwolnić się od wielkiego stresu. Bank sam z siebie nie zaproponuje innego rozwiązania. Te ugody, o których zapewne każdy słyszał, są pseudo-korzyściami . W 2017 roku, kiedy składaliśmy mój pozew, każdy bank twierdził, że umowy są zgodne z prawem, że nie da się ich ruszyć i nic nie można zrobić. Teraz banki proponują ugody, które są bardzo niekorzystne dla frankowiczów. Jedynym wyjściem jest pozew. Warto to zrobić, aby móc cieszyć się życiem bez kredytu tak jak ja i coraz więcej osób w naszej społeczności.”– kontynuuje.

Mam nadzieję że historia Kamila zainspiruje Was do działania i przekona, że wygrana w sprawie kredytu we frankach jest na wyciągnięcie ręki.

Poniżej niektóre z naszych prawomocnych wyroków, po więcej zapraszam na stronę: https://kamilchwiedosik.com/jak-wygrywamy/

Polbank – Sygn. akt VI ACa 431/19. Korzyści członka społeczności: Już teraz saldo kredytu spadło z 550.000 zł do zera. Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

Deutsche Bank – Syg. akt I ACa 579/21. Korzyści członka społeczności: Wyzerowanie salda kredytu z 600.000 zł. Zwrot kosztów zastępca procesowego. Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości.

 

 

Mbank – Syg. akt ACa 508/21. Korzyści członka społeczności: Zasądzone 2 x po 92.838,07 PLN wraz z odsetkami ustawowymi od 05.02.2019. Zasądzone 2 x po 38.519,97 CHF wraz z odsetkami ustawowymi od 05.02.2019. Zasądzone 2 x po 6.163,00 CHF wraz z odsetkami ustawowymi od dnia rozszerzenia powództwa. Łącznie zasądzona kwota na rzecz dwóch powodów (rozdzielność majątkowa), to: 92.838,07 PLN oraz 89.365,94 PLN czyli w przeliczeniu ponad 650.000 PLN. Saldo kredytu spada z ok. 600.000 PLN do zera. Bank zostanie niebawem wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości. Łączna korzyść ponad 1,25 mln zł (1.250.000 zł).

BZWBK – Sygn. akt I ACa 220/21. PRAWOMOCNIE z Wrocławia. Korzyści członka społeczności: Zasądzone 234.104,71 zł  wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie.Sąd zasądza od pozwanego na rzecz powoda 6.417 zł kosztów procesu za I instancję. Sąd zasądza od pozwanego na rzecz powoda 8.100 zł kosztów procesu za II instancji. Łącznie zasądzona kwota na rzecz powoda ponad 300.000 PLN. Całkowicie oddalona apelacja banku.

 

Edukacja

21 stycznia o godzinie 17 odbył się webinar na którym przedstawiliśmy członków naszej społeczności, którzy prawomocnie wygrali walkę z bankiem. Gośćmi i gościniami Kamila Chwiedosika byli: Katarzyna Urbańska, Kamil Sienkiewicz, Mariusz Galewski oraz Kinga Walicka. Jeżeli chcesz się dowiedzieć z pierwszej ręki jak smakuje wygrana z bankiem to zapraszam do oglądania, link poniżej.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=h284tDSRJSI

Teoria dwóch kondykcji, klauzule abuzywne, raty anuitetowe – to tylko niektóre z terminów prawniczych, które powodują, że można poczuć się zagubionym w świecie umów i pozwów frankowych. To w konsekwencji może prowadzić do rosnących obaw związanych z pozwaniem banku i przedłużania w czasie decyzji o walce o sprawiedliwość. 

Zaczynamy nową serię “Słownik Frankowicza” – co miesiąc będę tłumaczyła zawiłe terminy prawnicze, abyście mogli zrozumieć w jaki sposób bank wprowadził Was w błąd. 

 

Akcesoryjność (lub zabezpieczenie akcesoryjne) – „Akcesoryjny”, czyli „dodatkowy”, „uzupełniający”. Akcesoryjność hipoteki w stosunku do wierzytelności oznacza przede wszystkim to, że hipoteka nie może powstać bez istnienia wierzytelności. Wygaśnięcie wierzytelności zabezpieczonej hipoteką pociąga za sobą wygaśnięcie samej hipoteki. Z tego wynika fakt, że jeżeli umowa zostanie uznana za nieważną, hipoteka wygasa, a bank powinien zostać wykreś lony z księgi wieczystej (por. art. 65 ust. 1 i art. 94 Ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece).

Bezpodstawne wzbogacenie – Bezpodstawne wzbogacenie, jest korzyścią majątkową otrzymaną bez podstawy prawnej, np. w przypadku unieważnienia umowy. Wobec tego przy stwierdzeniu nieważności umowy bank musi zwrócić kredytobiorcy nieprzedawnione raty kapitałowo – odsetkowe, gdyż pobrał je bez podstawy prawnej (por. art. 405 Kodeksu cywilnego).

Cesja – Cesją jest umowa cywilnoprawna polegająca na przelewie (przeniesieniu) wierzytelności z wierzyciela na osobę trzecią. Zbywca (pierwotny wierzyciel) zawiera z osobą trzecią (nabywcą wierzytelności) umowę, na podstawie której zbywca przenosi (przelewa) swoją wierzytelność wobec dłużnika na osobę trzecią. Przykładowo: dwóch kredytobiorców zawiera umowę kredytową z bankiem, którą następnie wspólnie spłacają. Jeżeli tylko jedna osoba chciałaby wystąpić z pozwem przeciwko bankowi, osoby te mogą zawrzeć umowę cesji, a na jej podstawie osoba, która nie chce pozywać banku, może przelać (przenieść) swoją wierzytelność na drugiego kredytobiorcę. W rezultacie cała wierzytelność przysługuje jednej osobie, która może pozwać bank. Do zawarcia umowy cesji nie jest wymagana zgoda banku. Umowa cesji może zostać zawarta na piśmie i nie wymaga to wizyty u notariusza (por. art. 509 Kodeksu cywilnego).



Kasia nie tylko prowadzi program “Okiem Byłej Frankowiczki” ale również aktywnie wspiera i motywuje innych do działania i walki o sprawiedliwość. Prawomocna, była już frankowiczka, opowiada dla Gazety Prawnej o rosnącej świadomości wśród frankowiczów. 

„Zmieniła się świadomość oraz konsumencie poczucie, że coś tutaj nie gra. Myślę, że wielu frankowiczów ma do dzisiaj ten problem, że po drugiej stronie jest ogromna instytucja, jaką jest bank, która ma nieograniczone możliwości finansowe i prawne. Wszyscy frankowicze, idąc do banku, szli do instytucji zaufania publicznego. Nie szli szukać finansowania swojej nieruchomości, pożyczając z niepewnego źródła. Szli do banku, ufając, że tam dostaną najbezpieczniejszy produkt, który umożliwi im sfinansowanie mieszkania” – odpowiada Kasia Urbańska, reżyserka filmu „Przekręt na franka”, w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

„Mnie do pozwania banku tak naprawdę zmusiła sytuacja osobista. Zostałam w domu z moją malutką chorą córeczką. Musiałam się na chwilę wyłączyć z pracy i zaczęłam analizować sytuację, w której się znajdowałam. Wyciągnęłam po wielu latach moją umowę kredytową, która mi bardzo ciążyła, bo frank szwajcarski cały czas rósł, a ja się zastanawiałam, jak możemy się przygotować finansowo na różne okoliczności życiowe. Jak przeczytałam po tych 10 latach ze zrozumieniem moją umowę kredytową, to zdałam sobie sprawę, że to zobowiązanie jest tak naprawdę niespłacalne. Mówię to z pełną odpowiedzialnością – niespłacalne. Kiedy zrozumiałam, że to obciążenie może później przejść na moje dzieci, to się załamałam. I był to wynik takiej bezsilności, bo uznałam, że ja w tej bezsilności nie mogę dłużej trwać. Trafiłam na społeczność Życie Bez Kredytu, tam mój znajomy ze starych lat zobaczył moją umowę i powiedział: „Ty masz tam wszystko, masz klauzule abuzywne, nie jesteś w stanie tego w żaden sposób spłacić”. Ten trudny moment osobisty spowodował, że uznałam, że muszę ten temat inaczej rozwiązać” – opowiada o swojej motywacji do walki z bankiem Katarzyna Urbańska.

Zapraszam do wysłuchania całego wywiadu, link poniżej.

https://www-gazetaprawna-pl.cdn.ampproject.org/c/s/www.gazetaprawna.pl/podcasty/z-pierwszej-strony/podcast/8342092,katarzyna-urbanska-frankowicze-pozwy-film-dokumentalny-podcast.html.amp

W styczniu Kasia nagrała kolejne odcinki programu “Okiem Byłej Frankowiczki”. Gościła min. Pana Bogdana Koguta, Kamila Sienkiewicza, Kingą Walicką którzy prawomocnie wygrali z bankami. 

Linki do programów:

#39 https://www.youtube.com/watch?v=0S9u_-86ufI

#40 https://www.youtube.com/watch?v=yPWvaKeks5Q

#41 https://www.youtube.com/watch?v=jlwFDM3gtVc

#42 https://www.youtube.com/watch?v=rfCc1iNZJYE

Kamila Chwiedosik –  lider i założyciel społeczności ŻBK, autor książki Droga do Życia Bez Kredytu. Historie prawdziwe. Kamil od ponad 6 lat pomaga frankowiczom w walce z bankami. Zaufało mu ponad tysiąc dwustu frankowiczów, którzy razem z nim zawalczyli z bankiem. Te liczby mówią same za siebie. Dla Kamila najważniejszy jest człowiek i jego historia, dlatego zebrał całe swoje doświadczenie i wydał książkę, która stała się bestsellerem. To obowiązkowa pozycja dla każdego frankowicza.  

Możesz ją kupić w Emipku oraz w formie Ebooka (Link)

Kolejny miesiąc i kolejne cotygodniowe podsumowanie w  „Ekspressie Frankowiczów” istotnych z perspektywy frankowiczów wydarzeń zarówno z kraju, jaki i ze świata. Program prowadzi Kamil Chwiedosik – główny ekspert i założyciel społeczności Życie Bez Kredytu wraz z Zbigniewem Urbańskim – członkiem społeczności ŻBK, który wygrał z bankiem. 

Zachęcam do zadawania pytań, być może uda nam się na nie odpowiedzieć w najbliższych odcinkach. Pytania można wysyłać na adres e-mail: info@zyciebezkredytu.pl.

 

Linki do programów:

#60 https://www.youtube.com/watch?v=Iof-EhArIIY

#61 https://www.youtube.com/watch?v=ncejaY_POis

#62 https://www.youtube.com/watch?v=AjxgaPfc6GA

#63 https://www.youtube.com/watch?v=QozCWSe7_ww

#64 https://www.youtube.com/watch?v=Fd1PmVTMny0

Barbara Wysocka

Cześć, mam na imię Barbara

i jestem kierowniczką działu obsługi klienta ŻBK. To najprawdopodobniej mnie usłyszycie w słuchawce, gdy będziecie mieli pytania dotyczące rozwiązywania problemów z kredytem frankowym. To ja w pierwszej kolejności rozwiewam Wasze wątpliwości, gdy zastanawiacie się, czy warto walczyć z bankiem i jak się do tego zabrać. Osobiście jestem odpowiedzialna za to, żeby cała procedura, obieg dokumentów i Wasz święty spokój były niczym niezmącone.

Ten blog stworzyłam dla Was, abyście mogli od kuchni zobaczyć naszą pracę w Życiu Bez Kredytu. Będę dzieliła się z Wami artykułami, filmami i informacjami o wygranych członków naszej społeczności oraz pytaniami, jakie najczęściej padają w rozmowach z frankowiczami. 

 

Jeżeli masz pytania, porozmawiajmy: +48 515 339 602

Jeżeli wolisz formę mailową to czekam na Twoje pytania pod adresem b.wysocka@centrumpfie.pl

Blog.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube.