Blog Frankowicza

-+ TAGI

unieważnienie umowy mBank - frankowicze

Unieważnienie umowy mBank – nasza seria zwycięstw z bankami trwa

Odstępy między kolejnymi wygranymi członków naszej społeczności stają się coraz krótsze. W jednym tygodniu unieważnionych zostało kilka umów o kredyty we frankach. Tym razem zwyciężył Frankowicz – członek naszej grupy ŻBK – który spierał się z mBankiem.

Czy wiedzą Państwo dlaczego bardzo lubimy udawać się do Sądu Okręgowego w Warszawie? Ponieważ ten zacny gmach był świadkiem setek sukcesów Frankowiczów, z czego wielu z nich było członkami  społeczności ŻBK. Sędzia przewodnicząca SSR del. do SO Barbara Pyz-Kędzierska nie miała dziś żadnych wątpliwości. Sprawa była jak zwykle prowadzona wzorcowo, zatem wyrok nie mógł być inny: unieważnienie umowy, zwrot z banku wszystkich wpłat (tych w złotych i we frankach) razem z odsetkami ustawowymi ok 100 000 złotych i 40 000 CHF. A więc znów zwycięstwo na całej linii, wygrana zupełna, zgodnie z zasadą dwóch kondykcji.

Kredyt we frankach unieważniony

Prosimy tylko nie myśleć, że taki wyrok to rutyna. Nie, każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze istnieje ryzyko. Ryzyko to może być jednak zminimalizowane, kiedy do pracy biorą się profesjonaliści z Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii. Ten działający jak szwajcarski zegarek zespół, który przygotowywał w sprawie warstwę ekonomiczną, w trakcie postępowania nie pozostawił na mBanku suchej nitki. Po wyeliminowaniu klauzul waloryzacyjnych/indeksacyjnych umowa kredytowa została uznana za nieważną – zdaniem sądu, z czym należy się zgodzić, eliminacja klauzul przeliczeniowych skutkuje brakiem osiągnięcia przez strony porozumienia co do istotnych postanowień umownych. mBank musi zatem  zwrócić wszystkie wpłacone przez Frankowicza kwoty. Sprawiedliwości stało się zadość.

Wszystkich Frankowiczów (nie tylko tych, którzy posiadają kredyt CHF w mBanku), będzie zapewne interesować, co sąd powiedział w uzasadnieniu wyroku. Uzasadnienie zostało podane w sposób bardzo jasny i stanowczy. Sąd wyraźnie stwierdził wadliwość indeksacji kredytu. Bank, zdaniem sądu, w jednostronny (arbitralny) sposób kształtował wysokość zobowiązania kredytobiorcy, co oczywiście jest rażącym naruszeniem równowagi stron umowy. Klauzule waloryzacyjne/indeksacyjne są przy tym, zdaniem sądu, postanowieniami określającymi główne świadczenia stron. Dalej: istotne postanowienia umowy tak naprawdę, wobec ich eliminacji z uwagi na niedozwolony charakter, w ogóle nie zostały zatem przez strony uzgodnione. Brak uzgodnienia pomiędzy stronami jej istotnych postanowień powoduje nieważność umowy. Świadczenia Frankowiczów na rzecz mBank zostały w konsekwencji uznane za nienależne, co powoduje, że muszą zostać im zwrócone.

Frankowicze z pomocą profesjonalistów odzyskują swoje pieniądze

Niegdyś bardzo mądry Grek, który nazywał się Arystoteles, zauważył, że każda ludzka działalność rządzi się jakimiś regułami i osiąga swój cel albo przypadkowo, albo stosując te reguły. W sądzie nikt nie liczy na przypadek, zatem pozostają reguły. Dotyczą one oczywiście sporządzania umów (tu mBank postępował wbrew regułom), jak również obejmują prowadzenie sprawy o kredyt frankowy (kancelaria prowadząca postępowanie uczyniła wszystko, aby sprostać tym regułom i je właściwie zastosować). Sąd również kieruje się regułami. Mają one charakter stricte prawny i po prostu obowiązują (są wiążące dla uczestników życia społecznego). Zgodnie z prawem sąd wydał dziś wyrok. Widzimy więc jasno, że strony przestrzegające obowiązującego prawa wygrywają przed niezależnym sądem. Strona, która reguły łamie – jest skazana na porażkę. Kiedy banki nauczą się wreszcie czystej gry?

Dzisiejsza wygrana jest kontynuacją nieprzerwanej serii zwycięstw nad bankami. Klienci odnoszą dzięki zespołowej pracy ich reprezentantów olbrzymie korzyści finansowe. Jesteśmy przy tym przekonani i mocno wierzymy, że zwycięstw z bankami będzie przybywać.

Oczywiście zapraszamy wszystkich Frankowiczów do współpracy z Centrum Prawa Finansowego i Ekonomii, nawet tych, którzy nie dysponują środkami potrzebnymi do przeprowadzenia skutecznego postępowania przed sądem, ponieważ oprócz najwyższej skuteczności, oferują też wyjątkowo dobre warunki finansowe. Bądźcie w gronie wygrywających, unieważnijcie swój kredyt, odzyskajcie pieniądze tak, abyśmy mogli znów ogłosić kolejny sukces, kolejną wygraną.

unieważnienie kredytu - wokanda - mbank

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 20 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Kontakt:
📩info@zyciebezkredytu.pl
🎯575 337 667 lub 575 339 602

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu