Blog Frankowicza

Raty kredytów w Polsce są najwyższe w historii. Ile może kosztować Cię zaniechanie pozwania banku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Raty frankowiczów znowu poszybowały w górę i osiągnęły swój najwyższy historyczny poziom. Na domiar złego, saldo zadłużenia również wzrosło pomimo regularnej spłaty rat. Prognozy dla spłacających zadłużenie w CHF nie są optymistyczne, a jedyne zalecenie dla frankowiczów to pozew banku. Sprawdź, ile może kosztować kredytobiorców niepozwanie banku.
Raty kredytów w Polsce są najwyższe w historii. Ile może kosztować Cię zaniechanie pozwania banku?
  • Raty frankowiczów w lipcu 2022 r. osiągnęły najwyższy historyczny poziom. Wzrosły nie tylko comiesięczne raty, ale też saldo kredytu
  • Raty kredytu we frankach będą najprawdopodobniej rosnąć nadal m.in. ze względu na dalsze przewidywane podwyżki stopy procentowej w Szwajcarii
  • Jedynym wyjściem z frankowego impasu to pozew banku
  • Z bezpłatnego kursu dla frankowiczów dowiesz się, ile może kosztować Cię niepozwanie banku. Kurs jest dostępny poprzez aplikacje mobilną Prawo-Mocni Pomocni

 

Raty frankowe na najwyższym historycznie poziomie. Najprawdopodobniej będą dalej rosły

Kredytobiorcy, którzy spłacają nieuczciwy kredyt we frankach, w lipcu tego roku zapłacili najwyższą ratę w całej historii swojego zadłużenia. Zgodnie z analizą ekspertów dla hipotek zaciągniętych w 2008 r. podwyżki rat frankowiczów od kwietnia 2018 r. do lipca 2022 r. wyniosły średnio 1200 zł. W wielu przypadkach wzrost ten był jeszcze bardziej drastyczny. Ponadto, saldo kredytów frankowych, mimo uiszczania comiesięcznych wpłat na konto banku, wciąż rośnie zamiast maleć. Zadłużenie frankowiczów, którzy wzięli kredyt w 2018 r. na kwotę ok. 600.000 zł, przez rok regularnej spłaty średnio zwiększyło się aż o 81.000 zł.

Zła sytuacja kredytobiorców frankowych spowodowana jest nie tylko wciąż drożejącym kursem CHF/PLN. Wpływa na nią również czerwcowa decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB). Podwyżka stóp procentowych w Szwajcarii wpłynęła na stawkę Saron Compound 3M, od której obecnie uzależnione jest oprocentowanie kredytów waloryzowanych do CHF. Należy się również liczyć z tym, że raty we frankach nadal będą rosnąć. Eksperci przewidują, że już we wrześniu nastąpi kolejny wzrost kosztu helweckiej waluty. Zgodnie z prognozami w połowie 2023 r. główna szwajcarska stopa procentowa wyniesie +0,75%, czyli wzrośnie o 1 punkt procentowy z obecnego poziomu -0,25%. Jeżeli polska waluta nadal będzie słabła, to frankowiczów znowu dotkną drastyczne podwyżki comiesięcznego zobowiązania.

Wiele osób może już nie podołać tak ogromnemu obciążeniu finansowemu. Wyższe raty frankowe na pewno zmotywują kolejnych frankowiczów do pozwania banku. Zgodnie z dostępnymi danymi liczbę aktywnych kredytów w CHF można oceniać na około 380 tys. Lawina nowych spraw frankowych zapewne wpłynie do sądów po sezonie urlopowym. Dlatego nie warto czekać z pozwem po wakacjach. Zalecamy podjąć działania już dziś, aby zdążyć przed przeciążeniem sadów sprawami toksycznych umów kredytowych.

Ile kredytobiorców będzie kosztować niepozwanie banku? Dowiedz się tego w bezpłatnej aplikacji dla frankowiczów Prawo-Mocni Pomocni

Banki w sprawach o abuzywny kredyt we frankach nie mają żadnych szans z kredytobiorcami. Obecnie w całej Polsce 97% wszystkich pozwów w sprawach frankowych wygrywają konsumenci. A w Życie Bez Kredytu skuteczność frankowiczów wynosi 100% – wszystkie nasze prawomocne wyroki to wygrane kredytobiorców. Po co zatem nadal spłacać toksyczny i absurdalnie drogi kredyt, skoro z pomocą profesjonalnej kancelarii prawnej można uwolnić się od frankowego jarzma? Dlaczego wciąż ok. 80% posiadaczy umów waloryzowanych do CHF nie wniosło pozwu do sądu, skoro orzecznictwo tak bardzo im sprzyja? Niestety, nadal pokutuje przekonanie, że wygranie z bankiem sporu sądowego jest czymś niemalże niemożliwym. Wiele osób nie jest świadoma swoich praw jako konsumentów i kredytobiorców. Dlatego stworzyliśmy unikalny kurs dla frankowiczów przygotowujący do sądowego sporu z bankiem.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile może Cię kosztować niepozwanie banku, dołącz do bezpłatnego 14-dniowego kursu dla frankowiczów. Kurs jest dostępny w aplikacji Prawo-Mocni Pomocni i możesz go zrealizować w każdej dogodnej dla Ciebie chwili. Każdy dzień kursu to tylko kilka minut materiału, dzięki któremu zrozumiesz swoją sytuację prawno-ekonomiczną, co z kolei pozwoli Ci na świadome podjęcie decyzji o pozwaniu banku. Drugi dzień naszego kursu jest właśnie poświęcony zagadnieniu, ile stracą frankowicze, jeśli nie zdecydują się walczyć o swoje prawa w sądzie.

Aplikację Prawo-Mocni Pomocni możesz pobrać tutaj: Aplikacja mobilna Prawo-Mocni Pomocni.

Bezpłatny 14-dniowy kurs dla frankowiczów. Codziennie nowe odcinki w aplikacji mobilnej Prawo-Mocni Pomocni.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy