Blog Frankowicza

Prawomocnie wygrała z bankiem. Teraz pomaga innym i prowadzi program „Okiem Byłej Frankowiczki”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Prawomocnie wygrała z bankiem. Teraz pomaga innym i prowadzi program „Okiem Byłej Frankowiczki”

Frankowicze mogą wygrać sprawę sądową z bankiem! Katarzyna Urbańska – była już frankowiczka i członkini społeczności Życie Bez Kredytu – wspiera osoby uwikłane we franka i prowadzi program na YouTube „Okiem Byłej Frankowiczki”. W swoim programie Katarzyna Urbańska rozmawia ze zwykłymi ludźmi oszukanymi przez banki oraz ekspertami, którzy swoją wiedzą starają się pomóc frankowiczom.

Wygrana frankowicza w sądzie. Oglądaj program „Okiem Byłej Frankowiczki” i dowiedz się, jak zwyciężyć proces z bankiem

Frankowicze mają szansę wygrać z bankami. Dowodzą tego prawomocne wyroki frankowiczów ze społeczności Życie Bez Kredytu. Do grona osób, które mają już wygrany proces o kredyt we frankach za sobą, należy Katarzyna Urbańska. Kasia już ponad rok temu uwolniła się od toksycznego kredytu we frankach, a dziś aktywnie wspiera swoim przykładem innych frankowiczów, prowadząc program „Okiem Byłej Frankowiczki”. 

„Jak setki tysięcy Polaków dałam się złapać w pułapkę toksycznego kredytu, a w zasadzie instrumentu finansowego opartego na nieuczciwej umowie, która rujnowała moje zdrowie i życie rodzinne – mówi o sobie Katarzyna Urbańska. 

Kilka lat temu trafiłam na Kamila Chwiedosika i społeczność Życie Bez Kredytu. Zdecydowałam się pozwać bank i odmieniło to moje życie! Niemal rok temu sąd unieważnił moją umowę, nakazał bankowi zwrot wszystkich niesłusznie wpłaconych rat, a mieszkanie pozostało w naszych rękach. Dziś ja pomagam innym, inspirując rozmową do podjęcia działania” – kontynuuje.

W programie Katarzyna Urbańska gości wielu znakomitych ekspertów zaangażowanych w pomoc frankowiczom. W „Okiem Byłej Frankowiczki” wypowiadali się już znani i cenieni profesjonaliści tacy jak Maria Rotkiel – psycholog, prof. Andrzej Jackiewicz – konstytucjonalista, Teresa Nowicka – ekspert ds. podatkowych. Każdy odcinek „OBF” stanowi rewelacyjne źródło wiedzy dla frankowiczów, którzy chcą rozwiązać problem nieuczciwej umowy waloryzowanej do CHF. W swoim programie Kasia rozmawia również ze zwykłymi ludźmi, którzy rozpoczynając start w dorosłość i szukając finansowania dla swojego pierwszego mieszkania, zostali uwikłani w nieuczciwą umowę kredytową. Poznanie perspektywy osób, które są w podobnej do naszej sytuacji, jest niezwykle pomocne. Program „Okiem Byłej Frankowiczki” wielu frankowiczom dodały otuchy oraz odwagi, by stawić czoła nieuczciwemu kredytodawcy.

Więcej szczegółów na naszej stronie: Okiem Byłej Frankowiczki

Wygrana w sprawie kredytu we frankach – ostatnie wyroki społeczności Życie Bez Kredytu

Frankowicze, którzy wygrali z bankiem, mogą być dla innych przykładem, że toksyczny kredyt można unieważnić. Członkowie społeczności Życie Bez Kredytu od 7 maja cieszą się niesłabnącą passą w sądach. 100% naszych ostatnich wyroków to orzeczenia o unieważnieniu umowy na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Oto nasze ostatnie wyroki:

Wyrok z dnia 04 listopada 2021 r., sygn. akt XXVIII C 3942/21, Sąd Okręgowy w Warszawie, wygrana z Getin Bank

Korzyści Frankowicza:

– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji;

– Zasądzone 119.391,99 PLN i 13.130,40 CHF;

– Zasądzone wszystkie koszty sądowe;

– Saldo kredytu spada z 250.000 zł do zera.

Łączna korzyść ponad 450.000 zł z ewentualnym obowiązkiem zwrotu niespełna 200.000 zł, o ile roszczenia banku nie jest przedawnione, o czym zdecyduje Sąd Apelacyjny. Sprawa trwała 7 miesięcy.

Wyrok z dnia 29 października 2021 r., sygn. akt ACa 369/21, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, wygrana z Bank BPH (PEKAO)

Korzyści Frankowicza:

– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji;

– wygrana o BTE 266.423 zł.

Bank dręczył Frankowicza przez 13 lat, a jak zwykłe okazało się, że umowa jest NIEWAŻNA – kredyt denominowany do CHF. Sprawę przejęliśmy z innej kancelarii i po 16 miesiącach osiągnęliśmy PRAWOMOCNY wyrok unieważniający.

Wyrok z dnia 26 października 2021 r., sygn. akt XXVIII C 1923/21, Sąd Okręgowy w Warszawie, wygrana z Nordea (obecnie PKO BP)

Korzyści Frankowicza:

– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji;

– Zasądzone ponad 340.000 PLN;

– Zwrot wszystkich kosztów zastępstwa procesowego, tj. 11.017 zł;

– Saldo kredytu spadło z 550.000 PLN do zera;

– Sąd oddalił zarzut banku o zatrzymanie/potrącenie kwoty kapitału.

Łączna korzyść ponad 1.000.000 zł (1 mln zł)

Wyrok z dnia 22 października 2021 r., sygn. akt XXVIII C 1925/21, Sąd Okręgowy w Warszawie, wygrana z Santander (Kredyt Bank)

Korzyści Frankowicza:

– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji;

– Zasądzone 343.000 PLN;

– Zwrot kosztów sądowych 11.017 PLN;

– Saldo kredytu spadło z 250.000 PLN do zera.

Łączna korzyść ponad 600.000 PLN z ewentualnym obowiązkiem zwrotu 300.000 PLN, o ile roszczenie banku nie jest przedawnione, o czym zdecyduje Sąd Apelacyjny. Sprawa trwała 7 miesięcy.

Najnowszy odcinek programu "Okiem byłej frankowiczki" #30

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy