Pozew frankowy a rozwód

Dlaczego warto pozwać bank?

W sprawie prowadzonej przez ekspertów ŻBK Sąd Najwyższy 26 października 2023 roku, wydał ważny wyrok dla frankowiczów, rozstrzygający kwestię rozwód a kredyty. Wynika z niego, że po rozwodzie każdy z byłych małżonków może samodzielnie unieważnić nieuczciwy kredyt we frankach.Wyrok  został oznaczony sygnaturą  III CZP 156/22.

Sąd Najwyższy analogiczny wyrok wydał też w sprawie III CZP 12/23. Wynika z niego, że po rozwodzie każdy z byłych małżonków może samodzielnie unieważnić nieuczciwy kredyt we frankach. To bardzo dobra informacja dla wszystkich rozwiedzionych frankowiczów zastanawiających się nad kwestią – rozwód a kredyty. Brak uczestnictwa w procesie o kredyt frankowy jednego z byłych współmałżonków nie zablokuje już możliwości uwolnienia się od toksycznego kredytu we frankach.

Chcesz wiedzieć więcej
o pozwaniu banku w przypadku rozwodu?

Pobierz bezpłatnego ebooka

O Życiu Bez Kredytu

Dlaczego warto pozwać bank?

Frankowicze coraz częściej wygrywają w sądach i coraz chętniej decydują się na sądowy pozew banku. 

 

Te zauważalne tendencje ogromnie nas cieszą. Zawsze staliśmy i nadal stoimy na stanowisku, że jedynym skutecznym sposobem na uwolnienie się od toksycznego kredytu jest wszczęcie sądowego procesu przeciwko bankowi.

 

Przez ostatnie 9 lat intensywnego działania, wyspecjalizowaliśmy się w prowadzeniu i wygrywaniu spraw o unieważnienie kredytów we frankach.

 

Mamy potrzebne do takiej walki zaplecze – specjalistyczną wiedzę, wybitnych ekspertów, know-how, sprawdzone wzory pism. Tym, którzy zdecydują się walczyć z nami, zapewniamy profesjonalną opiekę na każdym etapie procesu (od złożenia dokumentów do analizy, przez proces sądowy aż do prawomocnego wyroku i egzekucję).

 

Grono zadowolonych klientów naszej kancelarii przekroczyło już 2 500 osób i wciąż rośnie.

Chcesz poznać szczegóły?
Nasi doradcy służą pomocą

Zostaw swój numer telefon, oddzwonimy!

Co mówią o nas klienci?

Sprawdź najczęściej zadawane pytania,
w rozmowach z frankowiczami

odpowiedź – Tak. Narzędzia z jakich możesz skorzystać: zwolnienie z długu jednej ze stron za zgodą banku, wspólne wystąpienie z pozwem, cesja, czyli przeniesienie długu jednej ze stron na stronę trzecią.

odpowiedź – Po rozwodzie każdy małżonek może pozwać bank sam. 26.10.2023 roku Sąd Najwyższy stwierdził, że w sprawie przeciwko bankowi o ustalenie nieważności umowy nie jest konieczne współuczestnictwo wszystkich kredytobiorców.

odpowiedź – Tak. Departament Mediacji i Ugód ŻBK powstał po to, aby znaleźć prawdziwy kompromis dla pełnowymiarowego postępowania sądowego o nieuczciwy kredyt we frankach. Specjaliści naszego Departamentu negocjują z bankami sprawiedliwe ugody sądowe, które przyniosą realne korzyści frankowiczom, czyli przede wszystkim unieważnienie umowy kredytu, usunięcie hipoteki z księgi wieczystej kredytowanej nieruchomości oraz zwrot nadpłaconych rat kredytu z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. https://zyciebezkredytu.pl/podpisz-sprawiedliwa-ugode-z-bankiem/

odpowiedź – Jest to postanowienie sądu, na podstawie którego sąd może uznać, że w przypadku toczącego się postępowania kluczowym będzie jego zabezpieczenie, tak aby druga strona była wypłacalna. W praktyce polega to na zaprzestaniu spłacania rat do banku na czas trwania pozwu.

odpowiedź – Przede wszystkim możesz uniezależnić się od stale rosnącego kursu franka szwajcarskiego, zabezpieczyć przyszłość oraz otrzymać zwrot znaczących środków pieniężnych. Wielu z naszych Klientów otrzymało z banku setki tysięcy złotych oraz podkreślają pozytywny aspekt porzucenia ciężarku psychicznego jaki niósł ze sobą kredyt frankowy.

odpowiedź – Nie, spłata wcześniejszego zobowiązania nie wyklucza skutecznego postępowania sądowego. Natomiast każda z takiej sytuacji wymaga osobistej konsultacji i analizy danego przypadku.  https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

odpowiedź – Pozew zbiorowy w polskich realiach jest nieefektywny, sprawy toczą się latami bez wyraźnego efektu. Jedynym skutecznym sposobem dochodzenia swoich roszczeń jest złożenie pozwu indywidualnego. Dzięki kaskadowej konstrukcji naszych specjalistycznych pozwów skumulowanych, można dochodzić jednocześnie wielu roszczeń.

Uwaga: Roszczenie o ustalenie (stwierdzenie) nieważności umowy (w oparciu o art. 189 k.p.c.), a roszczenie o zapłatę z uwagi na jej nieważność to nie są pojęcia tożsame.

odpowiedź – Wybierając Kancelarię zwróć przede wszystkim uwagę na obsługę Klienta, doświadczenie całego zespołu ekspertów prawa finansowego i ekonomii, sukcesy osiągane na salach sądowych oraz transparentność. Opłata wstępna nie jest jedynym wyznacznikiem, ponieważ w ostatecznym rozrachunku możesz więcej stracić niż oszczędzić. Praca specjalistów wiąże się z kosztami, ale tylko oni mogą zapewnić skuteczność postępowania.

Pięć najważniejszych elementów składających się na najlepszą kancelarię dla frankowicza to:
1. Doświadczenie ekspertów w sprawach frankowych
2. Interdyscyplinarny zespół złożony nie tylko z prawników
3. Ceny adekwatne do wiedzy oraz doświadczenia
4. Dostępność oraz przepływ informacji 24/7
5. Elastyczne podejście i gwarancje ochrony

odpowiedź – Tak, działamy na podstawie pełnomocnictwa.

odpowiedź – Nie, nie jest to możliwe, bowiem aby zająć nieruchomość bank musiałby mieć prawomocny wyrok wydany przez sąd, co jest bardzo mało prawdopodobne w przypadku występowania abuzywnych klauzul w umowie kredytowej. Wytaczając w pierwszej kolejności powództwo z roszczeniem o unieważnienie umowy jest ono dużo dalej idące niż ewentualne postępowanie wszczęte przez bank. Takie powództwo nawet jeżeli zostanie wytoczone przez bank, to podążając za orzeczeniami Sądów Apelacyjnych powinno być zawieszone do czasu rozpatrzenia powództwa o nieważność umowy kredytowej.

Zakładając, że frankowicz ma nadpłatę w wysokości ok 30-40% dotychczasowo spłaconych rat, to ta nadpłata zazwyczaj wystarczyłaby na pokrycie 3-4 lat spłacania rat kredytowych. Oczywiście należy to dokładnie zweryfikować i obliczyć w przypadku każdej umowy. Nie zalecamy absolutnie zaprzestanie spłacania rat do banku bez konsultacji z ekspertem. https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/