Blog Frankowicza

Ponad 600 członków społeczności ŻBK w 2022 roku przestało płacić raty kredytu. Poradnik Frankowicza [materiał wideo]

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Toksyczny wpływ umowy kredytu waloryzowanego do franka szwajcarskiego został jednoznacznie potwierdzony przez niezależny instytut badawczy. Aż 86% frankowiczów doświadczyło pogorszenia jakości życia w związku z koniecznością spłaty zawyżonych rat. Tę sytuację można jednak zmienić. Wystarczy pozwać bank. W samym 2022 r. ponad 600 członków społeczności ŻBK przestało płacić raty i nic im nie zagraża ze strony banku.
Ponad 600 członków społeczności ŻBK w 2022 roku przestało płacić raty kredytu. Poradnik Frankowicza [materiał wideo]
  • Ponad 600 członków społeczności ŻBK w 2022 r. przestało spłacać raty kredytu
  • Osoby, które przestały płacić kredyt to zarówno te, które mają już prawomocny wyrok, jak i frankowicze, którzy otrzymali sądowe zabezpieczenie roszczenia
  • Frankowicze, którzy pozwali bank razem z nami, cenią ogromne wsparcie, jakie otrzymali od naszych ekspertów, jak i całej społeczności Życie Bez Kredytu
  • Uwolnienie się od konieczności comiesięcznej spłaty toksycznych rat to ogromne odciążenie nie tylko finansowe, ale również psychiczne

 

Poradnika Frankowicza Listopad 2022. Mobilizacja do działania pozwoliło 600 rodzinom przestać płacić kredyt frankowy. Obejrzyj poniżej:

Członkowie społeczności ŻBK nie płacą rat! W 2022 roku uwolniliśmy od toksycznych comiesięcznych płatności ponad 600 osób

W Życie Bez Kredytu cieszymy się skutecznością na poziomie 100%. Nasza determinacja w dążeniu do sprawiedliwości i solidarność z poszkodowanymi przez banki frankowiczami owocuje spektakularnymi wygranymi członków naszej społeczności w sądach. Choć dziś wygrane procesy frankowiczów nie dziwią już chyba nikogo, to należy pamiętać, że jeszcze parę lat temu panowała powszechna opinia, że frankowicze nie mają żadnych szans w sądowym starciu z bankami. Nasi eksperci w nią nie uwierzyli, ponieważ spostrzegli, że umowy frankowe są wadliwe i sprzeczne z polskimi oraz europejskimi normami prawnymi. Z całego serca dziękujemy osobom, które nam zaufały i nie dały się zastraszyć bankowej propagandzie. Gratulujemy wszystkim frankowiczom podjęcia słusznej decyzji o pozwaniu banku.

W 2022 r. ponad 600 członków społeczności Życie Bez Kredytu przestało spłacać toksyczne raty i poprawiło stan swoich finansów oraz odzyskało kontrolę nad własnym życiem. Osoby, które przestały płacić kredyt to zarówno te, które mają już prawomocny wyrok, jak i frankowicze, którzy otrzymali sądowe zabezpieczenie roszczenia. Najczęściej wskazywanymi zmianami w życiu frankowiczów po decyzji sądu o zabezpieczeniu roszczeń była poprawa standardu życia oraz uczucie ulgi i spokoju. Oto wypowiedzi frankowiczów, którzy uzyskali zabezpieczenie roszczenia, dzięki któremu mogli zupełnie legalnie przestać płacić raty:

„Pojechałem z rodziną na wakacje, zrezygnowałem z dodatkowej pracy po godzinach. W końcu miałem pieniądze na rozwój inwestycji, które teraz mocno procentują i jestem coraz bogatszy.”

„Odzyskałam wewnętrzny spokój, poczucie stabilizacji. Poczułam, że wreszcie wszystko wraca na właściwe tory, że nie musze się ciągle martwić, denerwować tym samym.”

„Ulga nadzieja na przyszłe życie i odbudowa relacji małżeńskiej. Poczucie, że istnieje sprawiedliwość na tym świecie. Szansa na zmiany i większy komfort życia.”

„Nagle mogłam zacząć odkładać pieniądze i realizować plany z marzeń, dalsze wakacje, częstsze wyjazdy, remont.”

„Odzyskałem spokój i przestałem codziennie nerwowo sprawdzać, jaki jest kurs CHF.”

Zachęcamy do zapoznania się z naszą radosną serią na YouTube „Wygrani Frankowiecze”, w której członkowie społeczności Życie Bez Kredytu opowiadają w kilku zdaniach o swoich odczuciach związanych z wygraną z bankiem. Oto najnowszy – już 18. odcinek – „Wygranych Frankowiczów”: WYGRANI FRANKOWICZE! #18 – Łukasz Bendkowski. Prawomocny członek społeczności #ŻBK.

Obejrzyj najnowszy odcinek WYGRANI FRANKOWICZE! #18 - Łukasz Bendkowski. Prawomocny członek społeczności #żbk. Klikając w zdjęcie poniżej:

Co zrobić, jeżeli chcesz przestać spłacać kredyt frankowy? Pozwij bank z najlepszymi ekspertami ds. frankowych w Polsce

Tempo, w którym rośnie liczba osób uwolnionych od toksycznego zadłużenia, cały czas przyśpiesza. To nie przypadek, że najwięcej z nich jest członkami społeczności Życie Bez Kredytu. Dane mówią same za siebie, a radość po uwolnieniu się od obowiązku płatności rat jest przeogromna. Kolejne sukcesy w sprawach frankowych zachęcają pozostałych kredytobiorców do walki o swoje prawa. Drożejący frank oraz polityka stóp procentowych w Szwajcarii przekładają się na coraz wyższe raty kredytu CHF, zaś coraz bardziej uciążliwa rata motywuje kolejnych kredytobiorców do działania. Należy pamiętać, że pozew banku to jedyna opcja uwolnienia się od rujnującego budżet domowy kredytu. A zaprzestać spłaty rat można już w ciągu ok. trzech miesięcy od dnia złożenia pozwu. Wszystko dzięki możliwości uzyskania decyzji sądu o zabezpieczaniu roszczenia frankowicza. Jeżeli sąd uzna za zasadne zabezpieczyć nasze roszczenie – a sądy obecnie są bardzo przychylne takim wnioskom frankowiczów – to bank zostaje zupełnie zablokowany w działaniu: nie może wypowiedzieć nam umowy, nie może wpisać nas do BIKu, a tym bardziej odebrać naszej nieruchomości. Po zabezpieczeniu roszczenia ostateczna decyzja sądu o unieważnieniu umowy kredytu w praktyce to jedynie formalność.

Od ponad roku wszystkie prawomocne wyroki członków społeczności ŻBK to unieważnienia kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji (T2K). Przypominamy, że taki wyrok to najkorzystniejsze zakończenie sporu sądowego z bankiem. Unieważnienie kredytu na zasadzie T2K oznacza, że umowa z bankiem przestaje obowiązywać, a frankowicz nie musi już nigdy więcej spłacać rat i martwić się niestabilnym kursem CHF/PLN ani stopami procentowymi w Szwajcarii. Saldo kredytu spada do zera, a bank ma obowiązek zwrócić kredytobiorcy wszystkie nieprzedawnione raty i inne płatności związane z wykonywaniem umowy kredytu (w tym ubezpieczenia). Z księgi wieczystej kredytowanej nieruchomości oczywiście zostanie usunięty wpis hipoteczny banku. Oprócz wszystkich nieprzedawnionych rat kredytu, które frankowicz otrzyma od banku, kredytobiorcy należą się również ustawowe odsetki za opóźnienie. Takie odsetki ze względu na inflację wynoszą już 12,25% w skali roku. Jeżeli proces trwa trzy lata, a wysokość roszczenia co do zwrotu niesłusznie wpłacanych rat kredytu wynosi 400.000 zł, to sama korzyść z odsetek ustawowych wyniesie 147.000 zł. Im pozew dłużej będzie rozciągał się w czasie, tym wyższe będą odsetki należne kredytobiorcy.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy warto pozwać bank lub chcesz jak najszybciej przestać spłacać kredyt frankowy, obejrzyj najnowszy Poradnik Frankowicza: Poradnik Frankowicza październik 2022. Co zrobić jeżeli chcesz przestać spłacać kredyt frankowy?

Frankowicze, którzy otrzymali sądowe zabezpieczenie roszczenia:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy