Blog Frankowicza

Pomoc frankowiczom. Podsumowanie miesiąca w #ŻBK na blogu Barbary Wysockiej.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Luty 2022 był miesiącem, w którym bardzo dużo wydarzyło się zarówno w społeczności ŻBK, jak i na scenie międzynarodowej. Szczególnie koniec miesiąca był wstrząsający dla nas wszystkich. To co zdarzyło się w Ukrainie, to sytuacja bez precedensu. Niemniej to, jak Polacy potrafili się zjednoczyć i aktywnie udzielić wsparcia potrzebującym, jest niezwykle pokrzepiające w tej trudnej sytuacji. Społeczność Życie Bez Kredytu niosąca już od lat pomoc frankowiczom również włączyła się w działania wspierające uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy do podsumowania tego intensywnego miesiąca na blogu Barbary Wysockiej.
Pomoc frankowiczom. Podsumowanie miesiąca w #ŻBK na blogu Barbary Wysockiej.
  • Życie Bez Kredytu ruszyło na pomoc Ukrainie. Organizujemy pomoc prawną, bazę noclegową oraz transport z granicy. Otworzyliśmy również Skarbonkę, aby każdy mógł wesprzeć potrzebujących
  • Pomoc w kredytach frankowych. Padł kolejny rekord w społeczności Życie Bez Kredytu – setna wygrana unieważniająca kredyt na zasadzie 2K. Wartość korzyści: ponad 6 mln zł!!
  • 18 lutego odbył się cykliczny webinar dla osób oszukanych przez bank. Webinary ŻBK to ceniona za merytoryczny przekaz pomoc dla frankowiczów
  • Mam kredyt frankowy. Co dalej? Wszystkim, których nurtuje to pytanie, polecamy program „Okiem Byłej Frankowiczki”. W lutym gośćmi programu byli m.in. eksperci: socjolog dr hab. Mikołaj Lewicki oraz adw. Wiktor Budzewski.

 

Na pomoc frankowiczom i ofiarom wojny w Ukrainie

Udzielanie pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji nie ze swojej winy, to nasza dewiza. Dlatego nie mogliśmy biernie przyglądać się sytuacji na naszej wschodniej granicy i podjęliśmy działania wspierające dla ofiar toczącej się wojny. Społeczność ŻBK wraz z grupą Prawomocni Pomocni przekazała znaczne środki pieniężne oraz ponad 100 ciepłych, nowych kurtek dla osób, które musiały opuścić swój kraj. W dalszym ciągu organizujemy pomoc prawną, bazę noclegową, jak również transport z granicy. Otworzyliśmy również Skarbonkę, na którą każdy może dokonywać wpłat na pomoc potrzebującym. Skarbonka znajduje się w naszej kancelarii ul. Piękna 24/26A/lok. 6. Nie pozwólmy, aby nasi przyjaciele z Ukrainy, pozbawieni dachu nad głową i ograbieni z pokoju, zatracili wiarę w drugiego człowieka. Umożliwimy im odzyskać wiarę w człowieczeństwo pomagając, do czego jesteśmy już przyzwyczajeni od ponad 6 lat, walcząc ma rzecz pokrzywdzonych kredytobiorców.

Pomagajmy Ukrainie - każda pomoc się liczy!

Życie Bez Kredytu bije kolejne rekordy – setna wygrana 2K

Frankowicze społeczności Życie Bez Kredytu idą jak burza i nie straszny im żaden bank. W ostatniej dekadzie lutego, tj. 23.02.2022 roku padła już setna wygrana z naszej nieprzerwanej serii unieważnień kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji. Tym razem wyrok naprawdę wyjątkowy, ponieważ łączna suma korzyści członka społeczności ŻBK osiągnęła ponad 6.200.000 zł (6,2 mln zł)!!

Obecnie prowadzimy sprawy dla ponad tysiąca członków naszej społeczności i już wkrótce spodziewamy się kolejnej fali wygranych frankowiczów. Wydział Frankowy Sądu Okręgowego w Warszawie bardzo sprawnie działa, coraz częściej jednego dnia mamy kilka rozpraw, które, oczywiście, kończą się wygraną kredytobiorcy.

Korzyści członka społeczności – wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 23.02.2022 r., sygn. akt VI Aca538/20:

– Zwrot kwoty 385.515,55 CHF oraz odsetek ustawowych (ok 53.000 CHF), na dziś łącznie 438.515,55 CHF (niespełna 2 mln zł)

– Zwrot kosztów sądowych za I i II instancję w wysokości 23.312 zł

– Saldo kredytu spadło z 4.200.000 zł (4,2 mln zł) do zera

– Bank zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości

Łączna korzyść: ponad 6.200.000 zł (6,2 mln zł) bez zarzutu zatrzymania!!

Bezpłatny webinar dla frankowiczów: Pozwy banków, zawezwanie do próby ugodowej i zarzut zatrzymania.

18 lutego 2022 roku, jak co miesiąc, odbył się bezpłatny webinar poświęcony gorącym zagadnieniom związanych z kredytami frankowymi. Tym razem prelegentami webinaru byli: ekspert ds. frankowych Kamil Chwiedosik, radca prawny Paweł Wichan oraz prowadząca program „Okiem Byłej Frankowiczki” Katarzyna Urbańska. Podczas spotkania poruszony został temat pozwów ze strony banków. Od początku tego roku widać wzmożoną akcję odwetową ze strony banków, czyli wzrost liczby pozwów wobec frankowiczów, którzy wnieśli sprawę do sądu o unieważnienie kredytu. Banki poprzez to działanie chcą odstraszyć pozostałych kredytobiorców do wszczęcia postępowania o abuzywny kredyt. Nasi eksperci wyjaśnili, dlaczego konsumenci nie powinni obawiać się tego typu pozwów i dlaczego roszczenia banków wobec frankowiczów są bezzasadne. Prelegenci webinaru omówili również kwestię związaną z próbami ugodowymi ze strony kredytodawców. Niestety, propozycje banków dla frankowiczów nadal są bardzo niekorzystne. Zawezwanie do próby ugodowej przez bank ma na celu przede wszystkim przerwanie biegu przedawnienia jego potencjalnych roszczeń względem konsumenta. Kolejnym tematem lutowego webinaru był zarzut zatrzymania podnoszony przez banki podczas rozpraw sądowych. Zasadniczo, taki zarzut nie ma żadnego umocowania w obowiązującym prawie, co szczegółowo wyjaśnili nasi eksperci.

Zapraszamy do obejrzenia w całości naszego webinaru, który znajdziecie tutaj: Webinar dla frankowiczów. Pozwy banków. Zawezwanie do próby ugodowej. Zarzut zatrzymania.

Ciekawe wywiady z ekspertami w „Okiem Byłej Frankowiczki”

W lutym Kasia Urbańska przeprowadziła wiele ciekawych rozmów ze swoimi gośćmi. W programie „Okiem Byłej Frankowiczki” wystąpił m.in. dr hab. Mikołaj Lewicki, polski socjolog, adiunkt Instytutu Socjologii Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, który bada konsekwencje społeczne kredytów, w tym również frankowych. Katarzyna Urbańska przeprowadziła również interesującą rozmowę z adwokatem Wiktorem Budzewskim, który tłumaczył widzom zawiłości związane z tzw. zarzutem zatrzymania stosowanym przez banki.

Wszystkie odcinki programu Kasi Urbańskiej znajdziesz tutaj: „Okiem Byłej Frankowiczki”.

Więcej szczegółów związanych z podsumowaniem lutego w społeczności Życie Bez Kredytu znajdziecie we wpisie na blogu Barbary Wysokiej: Luty 2022 W ŻBK. Podsumowanie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy