Uroczysta premiera książki Kamila Chwiedosika „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”
Rewelacyjna informacja dla frankowiczów! Książka, na którą czekali wszyscy kredytobiorcy (nie tylko) frankowi i która budzi przerażenie wśród nieuczciwych banków, jest już dostępna w sprzedaży! Nowe dzieło Kamila Chwiedosika to niezwykle ciekawa lektura bezpardonowo ujawniająca całą prawdę o toksycznym instrumencie finansowym, jakim okazały się kredyty hipoteczne waloryzowane do franka szwajcarskiego. To pierwsza w Polsce pozycja opisująca skutki frankowej pętli na szyjach setek tysięcy polskich rodzin. Dla frankowiczów, którzy jeszcze nie pozwali banku, z całą pewnością będzie inspiracją do działania i impulsem do zmiany swojego życia. Książka jednak może okazać się niezwykle interesująca nie tylko dla osób uwikłanych w nieuczciwy produkt bankowy. Osobom nieposiadającym abuzywnej umowy z bankiem pomoże zrozumieć, na czym rzeczywiście polega „problem z frankiem” i z jakim brzemieniem musieli (a w przeważającej części muszą nadal) zmagać się frankowicze. Choć „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” zawiera wręcz szokujące dane i informacje, to jednocześnie jest niezwykle pokrzepiająca, ponieważ po latach walki o sprawiedliwość wyjście z frankowego impasu okazało się możliwe.
Wydanie kolejnej książki Kamila Chwiedosika to tak naprawdę ogromny sukces całej społeczności Życie Bez Kredytu. Gdyby nie tysiące osób, które podjęło niesamowicie odważną decyzję i zaufało naszym ekspertom, to droga do wolności finansowej nie zostałaby utorowana. „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” to zwieńczenie dotychczasowych sukcesów największej społeczności frankowiczów w Polsce. Chcielibyśmy podkreślić, że frankowicze, którzy poszli do sądów i walczą o swoje prawa konsumenckie, w rzeczywistości działają w imieniu i dla dobra całego społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Nasi bohaterowie udowadniają, że banki nie są bezkarne, a konsumenci skutecznie mogą dochodzić swoich praw.
„Na początku naszej drogi nikt nie przypuszczał, że jest możliwe unieważnienie umowy kredytowej, że sąd może ustalić w sentencji wyroku, że taki dokument jest nieważny. Nikt, może poza mną. Dziś już każdy jest tego zdania” – mówi Kamil Chwiedosik.
Kliknij w link poniżej i zakup książkę przedpremierowo:
Oficjalną premierę książka będzie miała 20 stycznia 2023 r. Można ją jednak zakupić przedpremierowo w Empiku z bardzo korzystnym rabatem: „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” kup już teraz!
Dlaczego „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków” to przełomowa książka, której boją się banki?
Najnowsza książka Kamila Chwiedosika rzuca światło na problem frankowy z niezwykle ciekawej i ważnej perspektywy, która w Polsce jest właściwie niewidoczna. Niestety, w naszym kraju panuje ogromne społeczne tabu dotyczące rozmów o długach i o finansach w ogóle. W debacie publicznej o temacie kredytów frankowych mówi się głównie z perspektywy propagandy sektora bankowego. To dzięki działalności zorganizowanych społeczności – takich jak Życie Bez Kredytu – do opinii publicznej docierają informacje, jak problem frankowy prezentuje się od tych, którzy są nim dotknięci najbardziej, czyli poszkodowanych konsumentów. A to właśnie z tą perspektywą zgadzają się obecnie sądy powszechne w Polsce oraz TSUE, wydając korzystne wyroki dla kredytobiorców frankowych.
„Frankowicze są szczególną grupą, której życie prywatne było uzależnione od tego, co działo się na rynkach finansowych. Momenty wzięcia kredytu, pozwania banku i prawomocnego wyroku stają się dla nich ważnymi cezurami. Zauważyłem też, że życie osób po prawomocnym wyroku zmienia się nie tylko w wymiarze ekonomicznym. Prawomocni wygrani uwalniają się od nieuczciwych rat i rosnącego zadłużenia, ale stają się też bardziej otwarci, chętni do poznawania nowych osób, do rozmowy. Uważam, że zwycięstwo w procesie przeciwko bankowi jest zwycięstwem na wielu płaszczyznach. Chęć, a nawet determinacja Frankowiczów, którzy chcą opowiedzieć innym swoją historię, świadczy o tym, że po wygranej te osoby mają zupełnie inną świadomość, inną perspektywę. Optymistycznie patrzą w przyszłość i chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach – o życiowych trudnościach, które są już za nimi” – czytamy w książce „Nasza walka o sprawiedliwość. Uwolnieni od banków”.
Książka składa się zasadniczo z trzech części. Pierwsza to wywiad rzeka z Kamilem Chwiedosikiem. Najlepszy ekspert ds. frankowych w Polsce opowiada m.in. o początkach swojej działalności na rzecz frankowiczów oraz kulisach powstania największej społeczności frankowiczów w Polsce czyli Życie Bez Kredytu. Druga część to prawdziwe i wzruszające historie członków społeczności ŻBK, którzy pozwali bank i prawomocnie unieważnili toksyczny kredyt. Wszyscy (byli już) frankowicze niezwykle szczerze dzielą się swoimi doświadczeniami i opowiadają o swoich przeżyciach oraz problemach związanych z lichwiarskim długiem wobec nieuczciwego banku. Trzecią część książki stanowią przeprowadzone przez niezależny instytut badania nad skutkami społecznymi kredytów frankowych udzielanych w Polsce. Jest to pierwszy, przełomowy raport tego typu w naszym kraju. Niestety, podczas publicznej debaty nad kredytami we frankach bardzo często pomijany jest społeczny aspekt tego problemu. Tymczasem kredyt we frankach dla setek tysięcy rodzin oznaczał utratę sprawczości, brak możliwości wspierania rozwoju dzieci i ich edukacji, ale też obciążenie zdrowotne, bo zdrowie frankowiczów – zarówno fizyczne, jak i psychiczne – bardzo ucierpiało ze względu na ich zależność finansową od banków.
„Związek między kondycją finansową frankowiczów a ich zdrowiem psychicznym jest ścisły. Chroniczne i rosnące zadłużenie wpływa negatywnie na umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji i na stabilność psychiczną, dlatego kredyt tak naprawdę ma ogromny wpływ na to, jakimi osobami jesteśmy. Toksyczny kredyt łączy się z niższą samooceną, gorszym stanem zdrowia, wzrostem odczuwanego stresu, a nawet wyższym poziomem objawów łączonych z depresją. Wobec tego faktem jest, że obciążenie kredytem frankowym oddziałuje negatywnie na zdrowie, samopoczucie i codzienne funkcjonowanie” – mówi Kamil Chwiedosik.