Blog Frankowicza

-+ TAGI

Manipulacje bankowe, czyli jak banki próbują przedstawiać rzeczywistość.

Banki przygotowują się na porażki w Sądach !

Począwszy od drugiego półrocza 2019 roku, banki rozpoczęły tworzenie tzw. odpisów, czyli rezerw kapitałowy. W ten sposób muszą zabezpieczać się przed potencjalną niewypłacalnością. Ponadto część z nich jako spółki giełdowe, mają obowiązek kwartalnego raportowania wszelkich zmian zachodzących w ich strukturach finansowych. Analizując te dane, już na pierwszy rzut oka widać, że w szczególności po wyroku TSUE w październiku 2019, wysokości rezerw przeznaczonych na postępowania sądowe w sprawach frankowych wzrosły diametralnie. Tworząc tego rodzaju zabezpieczenia banki jawnie przyznają się do tego, że spodziewają się przegranych. Audytorzy również znają wysokie ryzyko niepowodzenia w Sądzie banków.

Przedstawiamy przykładowe zestawienia powiększających się rezerw, jakie poszczególne banki muszą regularnie stworzyć ze swojego kapitału, przygotowując się na przegraną z konsumentami w Sądzie:

Po dużej fali TSUEami jaka spłynęła do sądów w Polsce tuż po orzeczeniu TSUE z 03.10.2019 roku, banki próbowały się bronić, grożąc konsumentom, że w przypadku otrzymania pozwu, one również pozwą swoich klientów za korzystanie z kapitału. Miało to oczywiście na celu zastraszanie frankowiczów aby ograniczyć liczbę składanych pozwów.

Do tej pory pozwy złożyło jedynie 5 % frankowiczów, więc wysokości rezerw utworzonych przez banki określone są na tej podstawie. Nasi eksperci z sektora ekonomicznego, są przekonani że jeszcze w tym roku zostanie osiągnięty próg 15 % kredytobiorców którzy zdecydują się na walkę z bankiem. Kurs franka szwajcarskiego cały czas nie wygląda najlepiej, a siła frankowiczów i liczba pozytywnych, prawomocnych wyroków rośnie.

Pokochaj Życie Bez Kredytu #loveŻBK !

Liczby klarownie przedstawiają obecną sytuację. Sektor bankowy jawnie przyznaje się do obawy przed przegraną tworząc ogromne rezerwy finansowe, które wzrastają wraz rosnącą liczbą pozwów. W świetle obecnego orzecznictwa jest bardzo mała szansa na to by Sąd uznał że bank zachował się w sposób zgodny z zasadami współżycia społecznego, a umowa była skonstruowana poprawnie .

Obecnie od IV kwartału 2019 około 90% wszystkich spraw jest wygrywanych przez Frankowiczów i to niezależnie od instancji. Życie Bez Kredytu może pomóc Ci wyzwolić się od toksycznego kredytu waloryzowanego we frankach. Ekspertom naszej społeczności z zakresu prawa i ekonomii zaufało już ponad 400 klientów. Ty też możesz zakończyć spłatę nieuczciwego kredytu i pokochać Życie Bez Kredytu ! #loveŻBK

 

O Życie Bez Kredytu

Skupiamy społeczność frankowiczów, którzy chcą uwolnić się od kredytu. Profesjonalnie obsługujemy sprawy osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich. Spotykamy się z wieloma sprawami frankowiczów. Doradzamy najlepsze rozwiązania. Doprowadzamy do pokonania banku przed sądem. Społeczność wokół Życia Bez Kredytu to ludzie, którzy wymieniają się doświadczeniami w działaniach podjętych na rzecz umorzenia swojego kredytu we frankach, społeczność, która dostaje od nas wsparcie, najnowsze informacje, prognozy, raporty i oferty współpracy w zakresie walki z bankiem.

Naszym celem jest budowanie społeczności frankowiczów, którzy chcą żyć bez kredytu. Wspieramy naszych członków niezbędną wiedzą, potrzebną do zaskarżenia obiektywnie nieuczciwych umów kredytowych waloryzowanych do walut obcych.

Łącznie nasze grupy na Facebooku liczą ponad 15 000 członków. Dołącz do dużej społeczności frankowiczów i wiedz, co można zrobić.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie konkretnej umowy – już teraz zachęcamy do kontaktu.

Polecamy

Życie Bez Kredytu - webinarium

Webinarium Życia Bez Kredytu – podsumowanie

Niezmiernie nam miło, że tak licznie zechcieli Państwo uczestniczyć w naszym czwartkowym webinarium, że byli Państwo tak aktywni. Cieszyliśmy się z każdego pytania. Państwa reakcje

Czytaj więcej
jak zaskarżyć kredyt

Jak zaskarżyć kredyt we frankach

Zaskarżenie banku o kredyt we frankach to najskuteczniejsze rozwiązanie dla każdego frankowicza, który pragnie odzyskać nie tylko swoje pieniądze, ale przede wszystkim pozbyć się nieuczciwej

Czytaj więcej
pozew o kredyt frankowy

Ile kosztuje pozew o kredyt frankowy

Złożenie pozwu o kredyt frankowy do sądu i skuteczna walka z bankiem nawet przed wyrokiem TSUE były najlepszymi rozwiązaniami dla frankowicza. Niektórzy frankowicze nadal trwają

Czytaj więcej
Close Menu