Mam spłacony kredyt frankowy i co dalej? To pytanie zadaje sobie wielu frankowiczów, którzy w sytuacji stale rosnącego kursu franka uznali, że przedterminowa spłata kredytu we frankach będzie dobrym rozwiązaniem. Otóż mamy dla was rewelacyjną wiadomość – przedterminowa spłata kredytu hipotecznego we frankach nie przekreśla Twoich szans na wygranie pozwu przeciwko bankowi i odzyskanie ogromnej sumy pieniędzy.
Mam spłacony kredyt hipoteczny. Co dalej z kredytem frankowym?
Kiedy kurs CHF/PLN zaczął drastycznie rosnąć, wielu frankowiczów stwierdziło, że spłacanie kredytu we frankach w comiesięcznych ratach jest nieopłacalne i postanowiło spłacić kredyt przed wymaganym terminem. Część osób, która ma już spłacony kredyt frankowy w wyniku przedterminowej spłaty lub krótszego okresu kredytowania, nie zdaje sobie sprawy, iż wciąż może z powodzeniem złożyć pozew przeciwko bankowi. Roszczenia osób, które zawarły z bankiem umowę obarczoną niedozwolonymi klauzulami, nadal są aktualne i nie ma żadnego znaczenia to, że kredyt został już spłacony w całości!
Frankowicze wciąż mogą złożyć pozew przeciwko bankowi, w szczególności gdy od daty spłaty kredytu nie minęło więcej niż 10 lat. Zgodnie z polskim prawem roszczenia kredytobiorcy przedawniają się dopiero po upływie 10 lat, a więc każdą ratę i płatność pobraną przez bank na skutek abuzywnej umowy frankowej można jeszcze odzyskać! W wielu przypadkach kwoty możliwe do odzyskania sięgają kilkuset tysięcy złotych!
Ponadto, w świetle orzecznictwa TSUE z dnia 10 czerwca 2021 roku w sprawie denominowanych do CHF kredytów BNP Paribas zawieranych we Francji, nieuczciwe warunki zawarte w umowie konsumenckiej nie są w żaden sposób wiążące dla konsumenta, a powództwo wniesione przeciwko takiej umowie nie może ulec przedawnieniu. W opinii TSUE: “wobec konsumenta, który zawarł umowę kredytu denominowanego w walucie obcej i nie ma wiedzy w zakresie nieuczciwego charakteru warunku zawartego w umowie kredytu, nie może obowiązywać jakikolwiek termin przedawnienia w odniesieniu do zwrotu kwot zapłaconych na podstawie tego warunku”.
Więcej o tym orzeczeniu TSUE przeczytasz w naszym artykule: TSUE: Roszczenia frankowiczów nie mogą ulec przedawnieniu
Spłacony kredyt frankowy – co dalej? Roszczenia frankowiczów są nadal aktualne
Zatem, jeżeli spłaciłeś już kredyt lub nadpłaciłeś jego znaczną część, to nadal nic straconego. Spłacony kredyt frankowy nie usunie przecież znajdujących się w umowie klauzul abuzywnych. Wciąż masz ogromne szanse na wygraną z bankiem. Pomyśl, że możesz odzyskać wszystkie płatności związane z nieuczciwą umową, których dokonałeś nie dawniej niż 10 lat temu! Te pieniądze Ci się po prostu należą!
W sytuacji gdy konsument już spłacił kredyt waloryzowany do CHF, warto skontaktować się z profesjonalną kancelarią prawną wyspecjalizowaną w sprawach frankowych. W Życie Bez Kredytu bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytu i oszacujemy, jakie są szanse na wygraną i ile pieniędzy nadal możesz odzyskać od banku. W przypadku gdy okaże się, że nadal możesz wygrać pozew z bankiem, zaproponujemy kilka wariantów współpracy, tak aby model naszych wspólnych działań był optymalnie dopasowany do Twoich potrzeb. Nasza kancelaria kompleksowo zajmie się Twoją sprawą, pomoże zebrać wszelkie wymagane dokumenty, napisze i złoży pozew i będzie reprezentować podczas procesu sądowego, aż do zapadnięcia prawomocnego wyroku. Dodatkowo udzielimy ochrony prawnej na wypadek jakichkolwiek roszczeń ze strony banku przez kolejne 3 lat od uzyskania prawomocnego orzeczenia. Nasi klienci doceniają nas za holistyczne i indywidualne podejście do każdej sprawy, doskonały kontakt, a przede wszystkim rewelacyjną skuteczność. Od 7 maja 2021 roku wszystkie nasze pozwy kończą się unieważnieniem kredytu na zasadzie teorii dwóch kondykcji.
Najnowsze wyroki członków społeczności #ŻBK
#34 wygrana z rzędu. Wyrok z dnia 29 września 2021 r., sygn. akt IV C 592/21 Sąd Okręgowy w Warszawie, wygrana z Raiffeisen Bank
Korzyści Frankowicza:
– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji;
– Sąd zasądził 81.286,21 zł oraz 28.519,06 euro
– 11.834 PLN tytułem zwrotu tytułem kosztów procesu
– Saldo w tym wyroku spada z 300.000 zł do zera i po uprawomocnieniu się wyroku bank będzie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości
Łączna korzyść ponad 500.000 zł
#33 wygrana z rzędu. Wyrok z dnia 29 września 2021 r., sygn. akt II C 3087/20 Sąd Okręgowy w Warszawie, wygrana z GE Money Bank (Bank BPH S.A.)
Korzyści Frankowicza:
– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji;
– 551.352 PLN wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie ;
– 11.834 PLN tytułem zwrotu tytułem kosztów procesu
– Saldo kredytu spada z ok 860.000 PLN do zera, a bank po uprawomocnieniu się wyroku zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości
Łączna korzyść ponad 1.500.000 (1,5 mln) PLN
#32 wygrana z rzędu. Wyrok z dnia 23 września 2021 r., sygn. akt XXV C 2365/21 Sąd Okręgowy w Warszawie, wygrana z BNP Paribas (FORTIS)
Korzyści Frankowicza:
– Unieważnienie z zastosowaniem teorii dwóch kondykcji;
– 61.884,07 PLN oraz 87.245,84 CHF wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie ;
– 11.834 PLN tytułem zwrotu tytułem kosztów procesu
– Saldo kredytu spada z ok 500.000 PLN do zera, a bank po uprawomocnieniu się wyroku zostanie wykreślony z hipoteki kredytowanej nieruchomości
Łączna korzyść ponad 1.000.000 (1 mln) PLN