Blog Frankowicza

Kredyty frankowe spłacone – nowy kalkulator. Frankowicze walczą o swoje i wygrywają nawet milion złotych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Kredyty frankowe, które zostały już spłacone, nadal można korzystnie zaskarżyć. Frankowicze z ŻBK z dawno już spłaconą hipoteką otrzymują przelewy od banków na kolosalne sumy przekraczające nawet milion złotych! Dlaczego więc nie podjąć działania, skoro bank jest Ci dłużny tak ogromne pieniądze? Warto się jednak pośpieszyć, bo niektóre raty frankowe mogą się przedawnić do końca 2024 roku!
Kredyty frankowe spłacone – nowy kalkulator. Frankowicze walczą o swoje i wygrywają nawet milion złotych.
  • Frankowicze walczą o swoje. Ruszyła fala pozwów o spłacone kredyty we frankach. Dane banków pokazują, że w 2023 roku aż 1/4 pozwów frankowych dotyczyła właśnie spłaconych i zamkniętych umów CHF
  • Frankowicze ze spłaconymi kredytami naprawdę mają o co walczyć, bo przelewy, które od banków otrzymują osoby zamkniętą już hipoteką, przekraczają nawet milion złotych
  • Kalkulator korzyści dla spłaconych kredytów frankowych umożliwia samodzielne oszacowanie korzyści z pozwania banku. Warto przekonać się samemu, ile można zyskać poprzez pozew banku
  • Ex-frankowicze jednak nie mają czasu do stracenia. Niektóre ich raty mogą przedawnić się z końcem 2024 roku. Dlatego warto działać już teraz, aby uzyskać maksymalną korzyść z pozwania banku

 

Ex-frankowicze idą po swoje i wygrywają miliony

Walka ex-frankowiczów o swoje prawa nabiera pędu i staje się coraz bardziej widoczna. Osoby, które w przeszłości spłaciły kredyty indeksowane lub denominowane do franka szwajcarskiego, coraz chętniej decydują się na działania mające na celu odzyskanie należnych im pieniędzy niesłusznie pobranych przez bank. Jeszcze niedawno banki uspokajały opinię publiczną, twierdząc, że pozwy od osób, które spłaciły już swoje franki, stanowią margines problemu. Dane pokazują jednak, że w 2023 roku aż 1/4 pozwów frankowych dotyczyło właśnie takich umów. Co motywuje ex-frankowiczów do walki sądowej z nieuczciwymi kredytodawcami i co mogą zyskać, pozywając bank po spłaceniu zobowiązania?

Dla wielu z nich jest to kwestia przywrócenia sprawiedliwości – przez lata czuli się oszukiwani i wykorzystywani przez bank. W końcu przedstawiciele banków zapewniali ich, że rata frankowa wzrośnie maksymalnie 15%, co – jak wiadomo – okazało się wierutnym kłamstwem. Dla innych pozew banku to sposób na zadośćuczynienie za lata niepewności i stresu, który towarzyszył im podczas spłaty toksycznych kredytów.

Abstrahując od kwestii moralnych i etycznych, pozew banku po spłaceniu kredytu jest po prostu niezwykle opłacalnym posunięciem. Ryzyko porażki jest w zasadzie zerowe, a koszty związane z wniesieniem sprawy do sądu zwrócą się nawet kilkunastokrotnie (o ile nie dziesięciokrotnie)! Członkowie społeczności ŻBK, którzy zdecydowali się na pozwanie banku już po spłaceniu kredytu, otrzymują od banków przelewy o wysokości nawet miliona złotych! Ex-frankowicze, widząc, że mają szansę na odzyskanie części utraconych środków, po prostu chcą z niej skorzystać.

Kalkulator korzyści – spłacony kredyt frankowy. Sprawdź, ile możesz zyskać, pozywając bank!

Wcześniejsza spłata kredytu indeksowanego lub denominowanego we frankach bądź euro absolutnie nie eliminuje możliwości zwycięstwa w procesie sądowym oraz odzyskania znaczących środków finansowych. To ważna informacja dla wszystkich, którzy w przeszłości skorzystali z tego typu produktów finansowych i czują, że zostali oszukani przez bank.

Jeżeli zastanawiasz się, ile warte będą Twoje wysiłki w kierunku odzyskiwania pieniędzy od banku, to mamy dla Ciebie rewelacyjną wiadomość! Na stronie Życie Bez Kredytu znajdziesz kalkulator korzyści, który pozwoli Ci samodzielnie oszacować potencjalną kwotę zwrotu. To narzędzie pozwoli Ci świadomie podjąć decyzję i działać z determinacją. Odkryj, jaką kwotę możesz odzyskać. Wypróbuj nasze bezpłatne narzędzie: Kalkulator korzyści – spłacony kredyt frankowy.

 

Pamiętaj, że wyniki są tylko szacunkowe i nie mogą stanowić jedynej podstawy do określenia wysokości roszczenia wobec banku. W celu dokładnego wyliczenia korzyści z pozwu wraz z określeniem kosztów prowadzenia sprawy serdecznie zapraszam do kontaktu. Pierwsza konsultacja jest całkowicie bezpłatna, a oprócz estymacji finansowych otrzymasz analizę umowy kredytowej z określeniem szans na wygranie procesu sądowego.

Nadpłaty warte miliardy – banki powinny je zwrócić frankowiczom

Banki próbowały zrobić, co tylko mogły, aby odwieść ex-frankowiczów od drogi sądowej. W końcu nadpłaty, które kredytodawcy zyskali na zamkniętych już umowach o kredyty indeksowane i denominowane do walut obcych, wynoszą miliardy złotych! To stawia banki w trudnej sytuacji, ponieważ muszą one tworzyć dodatkowe rezerwy na ryzyka prawne związane ze spłaconymi umowami, a te stanowią znaczną część portfela frankowego (ponad 200 tys. kredytów). To oznacza, że proces odkładania przez banki rezerw na ten cel potrwa jeszcze przez lata. Spłacone umowy frankowe okazują się dla banków równie groźne jak czynne hipoteki. Lawina pozwów od ex-frankowiczów jednak nieubłaganie ruszyła.

Nie przegap szansy na maksymalną wygraną! 2024 to może być ostatni dzwonek

Frankowicz, który spłacił swój kredyt, może pozwać bank o zapłatę i odzyskać ogromne kwoty, stanowiące nadpłatę ponad użyczony kapitał. Jeszcze niedawno wielu z nich powstrzymywał strach przed przedawnieniem roszczeń. We wrześniu 2022 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) rozwiał te obawy, orzekając, że roszczenia restytucyjne konsumenta nie mogą być przedawnione, jeśli nie miał on świadomości abuzywnego charakteru umowy.

Nie jest jednak tak, że ex-frankowicze mogą bez końca odkładać decyzję o pozwie. Jeśli spłaciłeś kredyt we frankach szwajcarskich lub euro w 2018 roku bądź wcześniej, to istnieje bardzo ważna kwestia, którą musisz wziąć pod uwagę. Twoje roszczenia mogą się przedawniać z dniem 01.01.2025 r. Zgodnie z orzecznictwem TSUE ochrona konsumenta nie jest bezwarunkowa, a złożenie pozwu musi nastąpić w rozsądnym terminie, zgodnie z przepisami dotyczącymi przedawnienia roszczeń. Wynika to m.in. z wyroków TSUE z dnia 9 lipca 2020 r. w sprawach połączonych 698/18 i C-699/18 oraz z dnia z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawach C-224/19 i C-259/19. W tych orzeczeniach Trybunał UE stwierdził, że:

„ochrona konsumenta nie jest bezwarunkowa (…) oraz że zgodnie z utrwalonym orzecznictwem wyznaczenie rozsądnych terminów zaskarżenia pod rygorem prekluzji praw w interesie pewności prawa jest zgodne z prawem Unii”.

Nie czekaj więc z podjęciem decyzji o złożeniu pozwu – czas ucieka. W związku z nowelizacją przepisów kodeksu cywilnego z lipca 2018 r. roszczenia konsumentów ulegają przedawnieniu po 6 latach, co oznacza, że masz ograniczony czas na działanie. Nie trać jednak nadziei, bo jeszcze masz szanse na odzyskanie wszystkich nadpłaconych rat niezależnie do tego jak dawno Twój kredyt frankowy lub w euro został spłacony.

Pamiętaj, ze nie musisz stawać samotnie w obliczu bankowej biurokracji – eksperci ŻBK są gotowi wesprzeć Cię na każdym kroku! Działaj teraz, aby zabezpieczyć swoje prawa i uzyskać sprawiedliwość finansową, na którą zasługujesz. Daj sobie szansę na odzyskanie kontroli nad swoimi pieniędzmi i zapewnienie sobie spokoju finansowego w przyszłości. Teraz jest czas na działanie, a Twój sukces jest na wyciągnięcie ręki.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy