Blog Frankowicza

Kamil Chwiedosik – Droga do Życia Bez Kredytu – opinie i oceny

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Kamil Chwiedosik – Droga do Życia Bez Kredytu – opinie i oceny

„Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe” autorstwa Kamila Chwiedosika to wysoko oceniania książka, w której autor dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w walkach sądowych przeciwko nieuczciwym praktykom stosowanym przez banki. Założyciel społeczności Życie Bez Kredytu udowadnia, że stosując odpowiednią strategię i posiadając odpowiednie zaplecze merytoryczno-prawne, można wygrać praktycznie każdą sprawę o nieuczciwy kredyt. Jeżeli czytałeś już naszą książkę, zachęcamy do pozostawienia recenzji, aby inni frankowicze wiedzieli, czy warto wejść na Drogę do Życia Bez Kredytu

Kamil Chwiedosik „Droga do życia bez kredytu” – bestseller dla frankowiczów

„Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe” to rewelacyjny poradnik dla frankowiczów i niewątpliwie najważniejsza książka dot. nieuczciwych kredytów wydana w Polsce. Jeżeli masz kredyt waloryzowany do franka i zastanawiasz się, czy warto pozwać bank, to ta książka jest dedykowana właśnie dla Ciebie. Dzięki tej książce zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci raz na zawsze uwolnić się od toksycznej umowy z bankiem. „Droga do Życia Bez Kredytu. Historie prawdziwe” autorstwa Kamila Chwiedosika, pomimo że dotyczy skomplikowanych spraw prawno-ekonomicznych, napisana jest przystępnym i zrozumiałym dla każdego językiem. W książce tej autor tłumaczy meandry spraw frankowych i odsłania kulisy procesów sądowych przeciwko bankom. Kamil Chwiedosik – założyciel największej w Polsce społeczności frankowiczów, człowiek, który pomógł tysiącom osób oszukanym przez banki, zdradza, jak skutecznie walczyć z kredytodawcą i wygrać sprawę sądową. W niniejszej pozycji autor podsumowuje swoje wieloletnie doświadczenie i rzetelnie udowadnia, że w walce z bankiem praktycznie każdy frankowicz ma ogromne szanse na wygraną, o ile zostanie wyposażony w stosowną wiedzę i narzędzia prawne. 

Jeżeli znasz osobę uwikłaną w nieuczciwe umowy kredytowe waloryzowane do franka, to ta książka będzie rewelacyjnym prezentem, bowiem stanowi ona pierwszą pomoc dla frankowiczów i wskazuje drogę do wyzwolenia się spod jarzma nieuczciwej umowy. Kamil Chwiedosik opisuje mnóstwo historii polskich kredytobiorców zakończonych sukcesem, które dla wielu frankowiczów mogą stanowić inspirację oraz motywację do działania. Autor rzetelnie wykazuje, że wygrany proces o kredyt we frankach leży w zasięgu praktycznie każdego frankowicza. Książkę również polecamy osobom, które po prostu chcą zgłębić swoją wiedzę na temat nieuczciwych praktyk banków w Polsce.

Książka „Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe” dostępna jest w salonach Empik, również w sklepie internetowym: Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe – zamów już teraz!

Kredyty frankowe. Książka „Droga do życia bez kredytu” to bestseller na polskim rynku

„Droga do życia bez kredytu” oceny zbiera znakomite – zachęcamy do zapoznania się z recenzjami niniejszej pozycji na stronie księgarni Empik. Choć książka ta miała swoją premierę zaledwie w czerwcu tego roku, to jej autor – Kamil Chwiedosik zdążył już otrzymać mnóstwo podziękowań oraz wyrazów uznania za napisanie tego poradnika. Wielu czytelników przyznało, że „Droga do życia bez kredytu” rzeczywiście zmieniła ich perspektywę i zmotywowała do działania. Czytelnicy twierdzą, że dzięki tej książce odważyli się w zakończyć raz na zawsze ryzykowną przygodę z frankiem i postanowili wziąć sprawę w swoje ręce, zamiast wiecznie zamartwiać się o rosnący kurs CHF.

A czy Wy czytaliście już nasz bestseller? Jeżeli tak, to pomóżcie innym frankowiczom i napiszecie recenzję książki Kamila Chwiedosika, aby pozostali dowiedzieli, czy warto wejść na Drogę do Życia Bez Kredytu. 

Aby dodać recenzję wystarczy, że zalogujecie się na stronie Empiku: Droga do życia bez kredytu. Historie prawdziwe” Kamil Chwiedosik

„Droga do życia bez kredytu” – opinie

Oto przykładowe recenzje:

„Brakowało takiej pozycji na rynku wydawniczym. Wspaniale, że autor postanowił podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w walce z bankami. Przekonał mnie, że mam szansę na wygraną z bankiem, któremu zaufałam zaciągając kredyt we frankach, a który nadużył mojego zaufania i nie pozwolił cieszyć się posiadaniem własnego mieszkania.”

Wolność to fundament naszego istnienia, źródło godności i szacunku do siebie. Dzięki niej zyskujemy możliwość wyboru. Tak rozpoczyna się książka którą przeczytałem w kilka godzin. Po pierwsze dlatego że jest świetnie napisana i czyta się ją bardzo przyjaźnie. Po drugie dlatego że zawiera samą prawdę na temat tych toksycznych kredytów w CHF. Widać że autor doskonale wie o czym pisze, w przejrzysty sposób tłumaczy jak wygrać z bankiem, co więcej czytając książkę możemy się przekonać że nie jest to niemożliwe. Sytuacje opisane w książce pokazują mechanizm oszustwa, bo inaczej tego nazwać nie można oraz chciwości banków, które przecież są instytucjami zaufania publicznego. Pare słów należy się też na temat samego wydania książki, jest po prostu fantastyczna. Twarda okładka, wspaniały skład, naprawdę wydanie na światowym poziomie. Polecam lekturę każdemu kto ma kredyt w CHF, ale także osobom które chcą poznać nieuczciwe praktyki instytucji finansowych. Cieszę się, że dzięki takim ludziom jak Kamil Chwiedosik i jego zespół, możliwe jest zwycięstwo z potężnymi bankami, co więcej powolną zmianę ich nastawienia i nie traktowania oszukanych klientów tak jakby nic się nie stało.”

Pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach to najlepszy sposób, aby uwolnić się od toksycznej umowy. Powodzenie danej sprawy w sądzie zależy od kilku czynników. Choć najważniejszym z nich jest doświadczona i wyspecjalizowana kancelaria prawna, która sprawnie napisze pozew i umiejętnie będzie reprezentować frankowicza w sądzie, to nie bez znaczenia jest sąd wydający orzeczenie.

Kredyt we frankach – pozew banku – gdzie go można złożyć?

Składając pozew za kredyt we frankach, w pierwszej kolejności należy ustalić właściwość rzeczową sądu. W sprawach majątkowych zależy ona od wartości przedmiotu sporu, czyli wysokości dochodzonego roszczenia. Dla roszczeń mniejszych niż 75.000 złotych właściwy do rozpoznania sprawy będzie sąd rejonowy. W przypadku roszczenia wyższego niż 75.000 złotych sprawę kierujemy do sądu okręgowego. W przeważającej liczbie przypadków proces o kredyt we frankach kierowany jest na wokandę sądów okręgowych, bowiem roszczenia frankowiczów są z reguły bardzo wysokie, w szczególności gdy przedmiotem postępowania jest unieważnienie umowy kredytu.

W zakresie określenia właściwości miejscowej sądu, czyli wyboru sądu właściwego ze względu na miejsce siedziby, frankowicze mają trzy opcje.

Pierwszą opcją jest złożenie pozwu w sądzie według właściwości miejscowej ogólnej. Oznacza to zazwyczaj złożenie sprawy do sądu w Warszawie, ponieważ zdecydowana większość banków ma swoją siedzibę w stolicy.

Drugą możliwością jest wystąpienie z powództwem przed sądem według miejsca oddziału banku, w którym umowa o kredyt została podpisana i który zajmował się obsługą kredytu. Ważne, aby oddział ten był w umowie wyraźnie wymieniony, przy czym nie ma znaczenia, czy dany oddział został wpisany w KRS banku. Chodzi bowiem o oddział w rozumieniu funkcjonalnym, czyli samodzielnej placówki, w której można dokonać wszelkich czynności związanych z zawarciem umowy o kredyt.

Trzecią opcją jest złożenie pozwu przeciwko bankowi przed sądem właściwym dla swojego miejsca zamieszkania. Warto w tym miejscu podkreślić, że nie należy mylić miejsca zamieszkania z miejscem zameldowania (miejsce zamieszkania to adres, pod którym osoba fizyczna przebywa z zamiarem stałego pobytu).

Ostatnia opcja (regulowana przez art. 372 k.p.c.) została wprowadzona względnie niedawno, bowiem weszła w życie 7 listopada 2019 roku. Głównym celem tej nowelizacji było umożliwienie frankowiczom dochodzenia roszczeń przeciwko kredytodawcom oraz odciążenie warszawskich sądów.

Pozew za kredyt we frankach – czym się kierować przy wyborze sądu? 

Przy wyborze sądu, który będzie rozpoznawał naszą sprawę, warto zwrócić uwagę na doświadczenie  sędziów w prowadzeniu spraw frankowych. Proces o kredyt we frankach jest bardzo skomplikowany i wymaga indywidualnego podejścia oraz dogłębnej analizy. Istnieje ryzyko, że sąd, który do tej pory nie miał dużego doświadczenia w sprawach frankowych może do sprawy podejść schematycznie i nie uznać wszystkich zgłoszonych roszczeń w pozwie. Toteż przed złożeniem pozwu warto sprawdzić orzecznictwo danego sądu i skierować sprawę tam, gdzie sąd częściej wydaje orzeczenia korzystne dla frankowiczów.

Bez wątpienia sprawy frankowe najczęściej trafiają do Sądu Okręgowego w Warszawie. Wynika to po pierwsze z faktu, że większość banków ma swoją siedzibę w stolicy, a po drugie warszawskie sądy są najbardziej doświadczone w prowadzeniu spraw związanych z umowami o kredyt waloryzowany do franka. Z tego względu można byłoby się spodziewać, że obłożenie warszawskich sądów znacznie wydłuży rozpoznanie naszej sprawy. Jednak paradoksalnie duża liczba sporów dotyczących abuzywnych umów frankowych jeszcze nie wpłynęła szczególnie negatywnie na tempo pracy sądów. Coraz częściej sędziowie podkreślają, że rozpoznanie sprawy o kredyt waloryzowany do CHF nie wymaga przeprowadzenia rozbudowanego postępowania dowodowego. Nie należą do rzadkości sprawy członków społeczności Życie Bez Kredytu, które zostały zakończone w okresie krótszym niż 12 miesięcy do daty złożenia pozwu. Na tempo pracy warszawskich sądów pozytywnie wpłynęło utworzenie specjalnego wydziału dedykowanego sprawom frankowym. Warto zatem pośpieszyć się ze złożeniem pozwu przeciwko bankowi, dopóki sądy w zupełności jeszcze nie zostały zalane przez sprawy frankowiczów. Bowiem zdecydowana większość osób „wkręconych we franka” jeszcze nie podjęła decyzji o sądowej walce z bankiem, pomimo znakomitej passy frankowiczów w sądach. Niemniej przewidujemy, że po wakacjach kredytobiorcy lawinowo ruszą do sądów, dlatego zachęcamy do działania już teraz.

Obejrzyj najnowszy Express Frankowiczów odc. 38 - Kamil Chwiedosik & Zbigniew Urbański - termin posiedzenia SN znany

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy