Blog Frankowicza

Inauguracja bezpłatnego programu ŻBK well-being. Co działo się podczas pierwszego webinaru? [materiał wideo].

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Społeczność Życie Bez kredytu powstała po to, aby holistycznie wspierać frankowiczów. Badania wykonane na potrzeby drugiej książki Kamila Chwiedosika jasno wykazały, że toksyczny kredyt CHF negatywnie oddziałuje na zdrowie kredytobiorców. Skala spustoszeń na zdrowiu frankowiczów jest przerażająca. Dlatego stworzyliśmy wyjątkowy program, który ma pomóc przywrócić równowagę psychofizyczną pokrzywdzonym osobom przez banki. Obejrzyj materiał z inauguracji programu well-being ŻBK i dowiedz się więcej!
Inauguracja bezpłatnego programu ŻBK well-being. Co działo się podczas pierwszego webinaru? [materiał wideo].
  • Well-being ŻBK to bezpłatny program stworzony z myślą o poprawie komfortu życia frankowiczów społeczności Życie Bez Kredytu
  • Dbanie o własne zdrowie i regularne ćwiczenia fizyczne wpływają na poprawę samopoczucia oraz znacząco redukują stres. Dzięki odpowiedniej rekreacji ruchowej i zdrowym nawykom będziesz mieć znacznie więcej energii oraz wewnętrznej motywacji do działania
  • Frankowiczów w ramach bezpłatnego programu well-being ŻBK będą wspierać wykwalifikowani trenerzy: Zofia Karaszewska – nauczycielka jogi, Monika Teodorczak – fizjoterapeutka oraz Jan Słoniewicz – trener personalny. Członkowie społeczności ŻBK będą mogli również korzystać z komory hiperbarycznej
  • Obejrzyj materiał wideo z inauguracji programu ŻBK well-being i sprawdź, jak możemy Ci pomóc zacząć żyć lepiej!

 

Webinar: Inauguracja bezpłatnego programu ŻBK Well-being:

Czym jest well-being ŻBK?

Program well-being do dodatkowa opieka nad członkami społeczności ŻBK, którzy aktualnie znajdują się na drodze do wolności finansowej. Kredyt frankowy powoduje duże spustoszenie w życiu, nie tylko w obszarze ekonomicznym, lecz również w sferze psychofizycznej. Dlatego frankowicze w szczególności powinni zadbać o swoje zdrowie w sposób holistyczny, uwzględniający wszystkie trzy filary dobrostanu człowieka, czyli body-mind-soul. Well-being ŻBK pomoże członkom naszej społeczności uwolnić się od stresu związanego z toksycznym kredytem. Chcemy wspierać frankowiczów nie tylko od strony formalno-prawnej, lecz również pomóc im odpowiednio dbać o swoje zdrowie, kondycję fizyczną i dobre samopoczucie.

Z bezpłatnego programu well-being ŻBK będą mogły korzystać całe rodziny członków naszej społeczności. Poza możliwością korzystania z wiedzy naszych trenerów i uczestniczenia w treningach grupowych lub indywidualnych będą również organizowane campy wyjazdowe.

Jak well-being ŻBK może pomóc frankowiczom?

Program well-being ŻBK powstał po to, aby uwolnić głowę i poprawić zdrowie psychofizyczne frankowiczów, którzy zdecydują się pozwać z nami bank. Członkowie społeczności ŻBK będą mogli skorzystać z pomocy doświadczonych trenerów: Zofii Karaszewskej – nauczycielki jogi, Moniki Teodorczak – fizjoterapeutki oraz Jana Słoniewicza – trenera personalnego, a także będą mogli korzystać z komory hiperbarycznej.

„Moje doświadczenie wskazuje na to, że joga bardzo wzmacnia nie tylko ciało, ale też stabilizuje nasze emocje i pomaga budować świadomość tego, jak postrzegamy pewne problemy, sytuacje życiowe i zakręty, na których się znajdujemy. Pozwala spojrzeć na nasze problemy z meta-poziomu i dostrzec, że zawsze jest jakiś proces, który gdzieś nas prowadzi. W ramach programu well-being ŻBK będę prowadzić zajęcia jogi dla osób początkujących” – mówi Zofia Karaszewska.

„Jestem fizjoterapeutką i w ramach programu well-being ŻBK oferuję masaże, zabiegi oraz ćwiczenia fizjoterapeutyczne, które pomogą Wam być zdrowymi i radzić sobie w sytuacjach stresowych. Chcę uświadomić Wam, jak ważna jest regeneracja oraz dbanie o swoje ciało i głowę. Do zdrowia podchodzę w holistyczny sposób” – mówi Monika Teodorczak

„Moje prawie 10-letnie doświadczenie w pracy trenera pokazuje, że najtrudniej jest zacząć i wytrwać. Moją rolą będzie to, żeby wszyscy, którzy dołączą do programu well-being ŻBK wytrwali w swoich postanowieniach, żeby mogli korzystnie zmienić swoją sylwetkę, odnaleźć nową formę radzenia sobie ze stresem m.in. poprzez trening. Kluczem jest, aby każdy element programu well-being ŻBK był dostosowany do Waszej aktualnej sprawności oraz Waszego stylu życia” – mówi Jan Słoniewicz.

Jak frankowicze mogą zadbać o siebie? Od czego zacząć?

Już wkrótce na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych pojawi się informacja, jak można skorzystać z programu well-being ŻBK. Jeżeli nie jesteś pewien, jaka forma treningu będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, to wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Nasi eksperci doradzą, która forma aktywności będzie najbardziej odpowiednia do Twoich potrzeb i aktualnego stanu zdrowia oraz warunków fizycznych. Różnorodność terapii i ćwiczeń, jakie oferujemy, gwarantuje, że każdy frankowicz ŻBK znajdzie odpowiedni sposób, aby zadbać o własny well-being.

Frankowicze muszą mierzyć się z wieloma trudnościami i często towarzyszą im bardzo trudne emocje. Kinga Walicka, która wygrała już proces z bankiem i jako Prawo-Mocna Pomocna spotyka się regularnie z osobami pokrzywdzonymi przez banki potwierdza, że wdrożenie idei well-being jest frankowiczom niezwykle potrzebne.

„Ludzie często nie potrafią dziękować sami sobie. Ja podchodzę w taki sposób do jogi, że każdą sesję dedykuję sama sobie. Dziękuję sobie, że znalazłam czas dla siebie, żeby zadbać o swoje zdrowie i kondycję. To jest bardzo ważne, aby dziękować sobie, znajdywać czas dla siebie i dbać o siebie. Często widzę w rozmowach z frankowiczami, że oni bardzo się stresują takimi rzeczami, co do których uważają, że nie mają nad nimi żadnej kontroli. A tak naprawdę mają tę kontrolę. To jest bardzo ważne, aby myśleć również o sobie. W moim przypadku tak było, że w całym ferworze walki z bankiem oraz w ogóle w ciągu całego życia zawsze myślałam o kimś innym, że zadbam o tę osobę, że muszę spłacić kredyt itd. Wszystko ogarniałam i wszystko przysłowiowo „brałam na klatę”. W pewnym momencie nie starczyło mi już energii. Stwierdziłam, że muszę wziąć krok do tyłu i się zastanowić, skąd mam czerpać energię, której potrzebuję. Odkryłam, że tę energię muszę wziąć od siebie, od wewnątrz i zadbać o własną równowagę psychiczną oraz po prostu well-being” – mówi Kinga Walicka.

Obejrzyj wideo z inauguracji bezpłatnego programu well-being ŻBK: Inauguracja programu ŻBK well-being YT

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy