Blog Frankowicza

Frankowicze ze spłaconymi kredytami ruszają do sądów! Banki drżą przed lawiną pozwów!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Frankowicze w ostatnim czasie coraz częściej decydują się na skierowanie swoich spraw do sądów, domagając się zwrotu nadpłat wynikających z niewłaściwie skonstruowanych umów kredytowych. Warto pamiętać, że pozew po spłacie kredytu we frankach nadal jest możliwy, a na dodatek bardzo opłacalny. Dowiedz się, jak odzyskać pieniądze za spłacony kredyt frankowy!
Frankowicze ze spłaconymi kredytami ruszają do sądów! Banki drżą przed lawiną pozwów!
  • Coraz więcej ex-frankowiczów, czyli kredytobiorców, którzy spłacili już kredyt CHF w całości, podejmuje działania prawne, aby odzyskać nadpłacone i niesłusznie pobrane przez bank kwoty. Ich działania kończą się spektakularnymi wygranymi w sądach
  • Statystyki spraw frankowych w sądach wyraźnie pokazują, że posiadacze kredytów waloryzowanych do walut obcych mają bardzo wysokie szanse na wygraną w procesach sądowych przeciwko bankom. Pozwanie banku z zaufaną kancelarią prawną to w zasadzie gwarancja sukcesu w sądzie – także dla osób, które już dawno spłaciły swój kredyt
  • Banki zwiększają rezerwy na spłaty, przygotowując się na lawinę pozwów ze strony ex-frankowiczów, którzy domagają się zwrotu nadpłat. Kwoty, jakie odzyskują frankowicze z zakończoną umową, wynoszą zazwyczaj kilkaset tysięcy złotych
  • Ex-Frankowicze, którzy już spłacili swoje kredyty, mogą skorzystać z kalkulatora dostępnego online, aby orientacyjnie oszacować kwotę, którą mogą odzyskać w wyniku procesu sądowego

 

Po spłacie kredytu możesz odzyskać swoje pieniądze! Odszkodowanie dla ex-frankowiczów


Nie tylko frankowicze, którzy wciąż spłacają raty, mogą unieważnić umowę CHF. Ex-frankowicze, czyli osoby, które już w całości spłaciły zadłużenie we frankach, również skutecznie mogą domagać się stwierdzenia nieważności spłaconego kredytu i odzyskać nadpłacone kwoty wraz z należnymi odsetkami ustawowymi. W istocie coraz więcej osób z zakończoną umową z bankiem wstępuje na drogę sądową. Pozew banku to dla ex-frankowiczów jedyna droga do odzyskania nienależnie pobranych pieniędzy przez kredytodawcę. Banki nie przewidują jakichkolwiek ugód dla klientów ze spłaconym kredytem, a przecież zostali oni tak samo oszukani i wykorzystani jak osoby, które nadal są związane abuzywną umową waloryzowana do walut obcych.

Ze statystyk sądowych z 2023 roku wynika, że do sądów I instancji wpłynęło 90.877 nowych spraw frankowych. To rekord w dotychczasowej walce kredytobiorców o sprawiedliwość. Pokazuje on, jak wielu kredytobiorców jest wciąż gotowych walczyć o swoje prawa. Wraz ze sprawami zainicjowanymi w latach wcześniejszych, liczba toczących się procesów na koniec grudnia 2023 roku wyniosła aż 178.878! Niektóre z największych banków, takie jak PKO BP, Bank Millennium i mBank, stanęły w obliczu dziesiątek tysięcy spraw sądowych związanych z nieuczciwymi kredytami.

Dlaczego banki obawiają się Ex-Frankowiczów?

Banki wolą przemilczeć problem ex-frankowiczów i udawać, że temat nie istnieje, ponieważ czują się zagrożone nadchodzącą falą pozwów od swoich byłych klientów. Publicznie bagatelizują potencjalne roszczenia ex-frankowiczów, mając nadzieje, że osoby, które nie odczuwają już ciężaru spłaty rat w CHF, nie będą walczyć o swoje prawa. Wiele osób, które już spłaciły kredyt, w istocie nie jest świadoma, że może domagać się zwrotu nawet po całkowitej spłacie kredytu. A realia są takie, że byli kredytobiorcy mają identyczne szanse na unieważnienie umowy kredytu i odzyskanie nadpłat jak ci, którzy jeszcze spłacają kredyty. Proces sądowy dla spłaconych kredytów frankowych jest równie skuteczny, jak dla tych nadal aktywnych.

Banki, choć robią co mogą, aby wyciszyć temat potencjalnych pozwów od ex frankowiczów, zdają sobie sprawę z rosnącego ryzyka i zwiększają rezerwy na spłaty dla ex-frankowiczów. W ten sposób przygotowują się na możliwość zwracania dużych sum pieniędzy. Statystyki sądowe są dla banków nieubłagane. Pokazują, że kredytobiorcy wygrali około 97% spraw w 2023 roku, a w przypadku prawomocnych wyroków, wygrane kredytobiorców stanowią aż 99%. W Życie Bez Kredytu, oczywiście, niezmiennie wygrywamy 100% spraw prawomocnie!

Jak ex-frankowicze mogą odzyskać pieniądze?

Jeśli Twój kredyt frankowy został już spłacony, nie zgadzaj się na to, by stracone pieniądze pozostały w rękach banku. Oto kilka kroków, które możesz podjąć:

Zasięgnij porady prawnej. Znalezienie doświadczonej kancelarii specjalizującej się w sprawach frankowych to pierwszy krok. Prawnik oceni Twoje szanse na wygraną i pomoże przygotować odpowiedni pozew.

Złóż pozew. Jeśli analiza wskazuje na możliwość odzyskania pieniędzy, złóż pozew sądowy. Nawet jeśli Twój kredyt został spłacony wiele lat temu, polskie prawo pozwala na dochodzenie roszczeń dotyczących nieważności umowy.

Przygotuj się na proces. Proces sądowy może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, jednak biorąc pod uwagę korzystne dla kredytobiorców orzecznictwo, warto wykazać cierpliwość.

Decyzja o pozwaniu banku po spłacie kredytu nie zawsze jest łatwa, ale w obliczu obecnych przepisów i korzystnego orzecznictwa sądów powszechnych, jak i TSUE, ex-frankowicze mają realne szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. Coraz więcej osób decyduje się na ten krok, zdając sobie sprawę, że prawo stoi po ich stronie. 

Jeśli więc masz za sobą spłacony kredyt frankowy, nie czekaj — zasięgnij porady prawnej i rozważ możliwość odzyskania tego, co Ci się należy. Banki stosowały nieuczciwe praktyki, oferując kredyty oparte na klauzulach abuzywnych. W sądach masz ogromne szanse na wygraną i odzyskanie dużych kwot pieniężnych. Frankowicze społeczności ŻBK, którzy pozwali bank po spłacie kredytu,

otrzymują przelewy od banków na kwoty kilkaset tysięcy złotych! Pamiętaj, że w ostatecznym rozrachunku, to bank pokryje koszty Twojego pozwu!

Teraz możesz w prosty sposób orientacyjnie oszacować korzyści z pozwania banku dzięki dostępnemu na naszej stronie kalkulatorowi: Kalkulator dla spłaconych kredytów frankowych.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy