Blog Frankowicza

Frankowicze na fali zwycięstw. Jakie banki najczęściej przegrywają w sądach?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Rosnąca liczba wyroków sądowych w sprawach umów frankowych daje kredytobiorcom powody do optymizmu. Frankowicze, pozywając bank z doświadczoną kancelarią prawną, mogą być pewni ostatecznego zwycięstwa. W tym artykule dowiesz się, które banki najczęściej przegrywają w sądach.
Frankowicze na fali zwycięstw. Jakie banki najczęściej przegrywają w sądach?
  • Ruszyła lawina wyroków unieważniających nieuczciwe umowy kredytowe waloryzowane do walut obcych. Walka prawna z bankami staje się coraz bardziej opłacalna i realna do wygrania dla kredytobiorców
  • Złożenie pozwu przeciwko bankowi prowadzi do unieważnienia toksycznego kredytu i odzyskania zapłaconych rat oraz odsetek. Frankowicze mają szansę na znaczącą poprawę swojej sytuacji finansowej, co czyni pozew strategicznym krokiem w walce o stabilność finansową
  • Jak podaje Rzeczpospolita w I kwartale 2024 roku w Polsce zapadło co najmniej 4290 wyroków dotyczących kredytów frankowych. Banki takie jak PKO BP, Bank Millennium, Bank BPH, mBank, Santander Bank Polska oraz Raiffeisen Bank najczęściej przegrywają spory sądowe

 

Sądy po stronie frankowiczów

Rosnąca liczba korzystnych wyroków sądowych dla frankowiczów jest wyraźnym sygnałem, że polski system prawny dostrzega potrzebę ochrony konsumentów przed nieuczciwymi praktykami banków. Wyroki sądów, które unieważniają umowy kredytowe, stały się normą. Jeżeli frankowicz przegrywa proces to głównie z powodu nieudolnego procesu prowadzonego przez niedostatecznie doświadczonych pełnomocników procesowych. Dlatego tak ważne jest, aby sprawę prowadziła wyspecjalizowana kancelaria prawna taka jak ŻBK – u nas 100% procesów zakończyło się prawomocną wygraną kredytobiorcy.

Wygrana w sądzie, która unieważnia toksyczny kredyt, to najlepszy sposób na dalsze uniknięcie drastycznych wzrostów rat kredytowych i znaczą poprawę własnej sytuacji finansowej. Kolejne głośne wygrane w sądach, takie jak ostatni wyrok członków społeczności ŻBK (sygn. akt XXIV C 575/20) zasądzający na ich rzecz prawie 7 mln zł, dodatkowo mobilizują kredytobiorców do dochodzenia swoich praw. Frankowicze, którzy dotychczas byli zniechęceni lub obawiali się długotrwałych i kosztownych procesów sądowych, coraz częściej wytaczają powództwa przeciwko bankom, bo widzą, że wysokie korzyści z pozwu są gwarantowane, a ryzyko przegrania sprawy w zasadzie zerowe.

Jakie banki najczęściej przegrywają spory o nieuczciwe kredyty?

Jak podaje portal Rzeczpospolita w I kwartale 2024 r. w całej Polsce zapadło co najmniej 4290 wyroków w sprawach dotyczących kredytów waloryzowanych do franka szwajcarskiego. Jest to wzrost o 11% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 roku i aż o 150% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 roku, co wyraźnie wskazuje, że liczba spraw frankowych w sądach dynamicznie rośnie. Wśród tych 4290 wyroków aż 88% dotyczyło tylko 6 banków.

W I kwartale 2024 r. najwięcej wyroków zapadło wobec:

  • PKO BP: 786 wyroków

  • Bank Millennium: 690 wyroków

  • Bank BPH: 615 wyroków

  • mBank: 579 wyroków

  • Santander Bank Polska (wraz z Santander Consumer Bankiem): 565 wyroków

  • Raiffeisen Bank: 525 wyroków

Blisko 98% tych spraw zakończyło wygraną kredytobiorców. W obliczu tak wielu sukcesów, pozew przeciwko bankowi nie jest już ryzykowną próbą, ale strategicznym krokiem ku odzyskaniu kontroli nad swoim życiem finansowym. Nie czekaj więc bezczynnie – działaj już teraz i zabezpiecz swoją przyszłość przed nieuczciwymi praktykami bankowymi. Sprawdź naszą wyszukiwarkę wyroków klikając w zdjęcie poniżej:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Polecamy