Chcesz wyjść z pozwu zbiorowego we frankach?

Dlaczego warto pozwać indywidualnie bank?

Możliwe do osiągnięcia korzyści finansowe z pozwu grupowego będą znacznie mniejsze w porównaniu z pozwem indywidualnym. W postępowaniu grupowym wymagane jest ujednolicenie wysokości dochodzonych przez wszystkich członków grupy roszczeń pieniężnych. W postępowaniu grupowym nie można dochodzić swojego roszczenia o nadpłacone raty kredytu. Zatem w przypadku roszczenia o nadpłacone raty kredytobiorca i tak nie uniknie pozwu indywidualnego, a skierowanie sprawy od razu w trybie indywidualnym może zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.
Pozew indywidualny zagwarantuje szybsze rozpoznanie sprawy przez sąd oraz kilkukrotnie lub kilkunastokrotnie wyższe korzyści finansowe. Orzecznictwo zostało już w znacznej mierze ujednolicone z korzyścią dla frankowiczów, toteż wniesienie pozwu indywidualnego będzie najkorzystniejszą opcją praktycznie dla każdego frankowicza.

Chcesz wiedzieć więcej
o pozwaniu banku w przypadku pozwu zbiorowego?

Pobierz bezpłatnego ebooka

O Życiu Bez Kredytu

Dlaczego warto pozwać bank?
Frankowicze coraz częściej wygrywają w sądach i coraz chętniej decydują się na sądowy pozew banku. Te zauważalne tendencje ogromnie nas cieszą. Zawsze staliśmy i nadal stoimy na stanowisku, że jedynym skutecznym sposobem na uwolnienie się od toksycznego kredytu jest wszczęcie sądowego procesu przeciwko bankowi.Przez ostatnie 8 lat intensywnego działania, wyspecjalizowaliśmy się w prowadzeniu i wygrywaniu spraw o unieważnienie kredytów we frankach.

Mamy potrzebne do takiej walki zaplecze – specjalistyczną wiedzę, wybitnych ekspertów, know-how, sprawdzone wzory pism. Tym, którzy zdecydują się walczyć z nami, zapewniamy profesjonalną opiekę na każdym etapie procesu (od złożenia dokumentów do analizy, przez proces sądowy aż do prawomocnego wyroku i egzekucję).

Grono zadowolonych klientów naszej kancelarii przekroczyło już 2 300 osób i wciąż rośnie.

Chcesz poznać szczegóły?
Nasi doradcy służą pomocą

Zostaw swój numer telefon, oddzwonimy!

Co mówią o nas klienci?

Sprawdź najczęściej zadawane pytania,
w rozmowach z frankowiczami

odpowiedź – Pozew zbiorowy w polskich realiach jest nieefektywny, sprawy toczą się latami bez wyraźnego efektu. Jedynym skutecznym sposobem dochodzenia swoich roszczeń jest złożenie pozwu indywidualnego. Dzięki kaskadowej konstrukcji naszych specjalistycznych pozwów skumulowanych, można dochodzić jednocześnie wielu roszczeń.

Uwaga: Roszczenie o ustalenie (stwierdzenie) nieważności umowy (w oparciu o art. 189 k.p.c.), a roszczenie o zapłatę z uwagi na jej nieważność to nie są pojęcia tożsame.

odpowiedź – Jest to bardzo indywidualna sprawa, zawsze zalecamy skonsultowanie się z prawnikiem przed podjęciem decyzji o wycofaniu się z pozwu zbiorowego, aby zrozumieć konsekwencje i dostosować strategię do własnej sytuacji prawnej. https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

odpowiedź – Tak. Narzędzia z jakich możesz skorzystać: zwolnienie z długu jednej ze stron za zgodą banku, wspólne wystąpienie z pozwem, cesja, czyli przeniesienie długu jednej ze stron na stronę trzecią.

odpowiedź – Tak. Departament Mediacji i Ugód ŻBK powstał po to, aby znaleźć prawdziwy kompromis dla pełnowymiarowego postępowania sądowego o nieuczciwy kredyt we frankach. Specjaliści naszego Departamentu negocjują z bankami sprawiedliwe ugody sądowe, które przyniosą realne korzyści frankowiczom, czyli przede wszystkim unieważnienie umowy kredytu, usunięcie hipoteki z księgi wieczystej kredytowanej nieruchomości oraz zwrot nadpłaconych rat kredytu z odsetkami ustawowymi za opóźnienie. https://zyciebezkredytu.pl/podpisz-sprawiedliwa-ugode-z-bankiem/

odpowiedź – Jest to postanowienie sądu, na podstawie którego sąd może uznać, że w przypadku toczącego się postępowania kluczowym będzie jego zabezpieczenie, tak aby druga strona była wypłacalna. W praktyce polega to na zaprzestaniu spłacania rat do banku na czas trwania pozwu.

odpowiedź – Przede wszystkim możesz uniezależnić się od stale rosnącego kursu franka szwajcarskiego, zabezpieczyć przyszłość oraz otrzymać zwrot znaczących środków pieniężnych. Wielu z naszych Klientów otrzymało z banku setki tysięcy złotych oraz podkreślają pozytywny aspekt porzucenia ciężarku psychicznego jaki niósł ze sobą kredyt frankowy.

odpowiedź – Nie, spłata wcześniejszego zobowiązania nie wyklucza skutecznego postępowania sądowego. Natomiast każda z takiej sytuacji wymaga osobistej konsultacji i analizy danego przypadku.  https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/

odpowiedź – Po rozwodzie każdy małżonek może pozwać bank sam. 26.10.2023 roku Sąd Najwyższy stwierdził, że w sprawie przeciwko bankowi o ustalenie nieważności umowy nie jest konieczne współuczestnictwo wszystkich kredytobiorców.

odpowiedź – Wybierając Kancelarię zwróć przede wszystkim uwagę na obsługę Klienta, doświadczenie całego zespołu ekspertów prawa finansowego i ekonomii, sukcesy osiągane na salach sądowych oraz transparentność. Opłata wstępna nie jest jedynym wyznacznikiem, ponieważ w ostatecznym rozrachunku możesz więcej stracić niż oszczędzić. Praca specjalistów wiąże się z kosztami, ale tylko oni mogą zapewnić skuteczność postępowania.

Pięć najważniejszych elementów składających się na najlepszą kancelarię dla frankowicza to:
1. Doświadczenie ekspertów w sprawach frankowych
2. Interdyscyplinarny zespół złożony nie tylko z prawników
3. Ceny adekwatne do wiedzy oraz doświadczenia
4. Dostępność oraz przepływ informacji 24/7
5. Elastyczne podejście i gwarancje ochrony

odpowiedź – Tak, działamy na podstawie pełnomocnictwa.

odpowiedź – Nie, nie jest to możliwe, bowiem aby zająć nieruchomość bank musiałby mieć prawomocny wyrok wydany przez sąd, co jest bardzo mało prawdopodobne w przypadku występowania abuzywnych klauzul w umowie kredytowej. Wytaczając w pierwszej kolejności powództwo z roszczeniem o unieważnienie umowy jest ono dużo dalej idące niż ewentualne postępowanie wszczęte przez bank. Takie powództwo nawet jeżeli zostanie wytoczone przez bank, to podążając za orzeczeniami Sądów Apelacyjnych powinno być zawieszone do czasu rozpatrzenia powództwa o nieważność umowy kredytowej.

Zakładając, że frankowicz ma nadpłatę w wysokości ok 30-40% dotychczasowo spłaconych rat, to ta nadpłata zazwyczaj wystarczyłaby na pokrycie 3-4 lat spłacania rat kredytowych. Oczywiście należy to dokładnie zweryfikować i obliczyć w przypadku każdej umowy. Nie zalecamy absolutnie zaprzestanie spłacania rat do banku bez konsultacji z ekspertem. https://zyciebezkredytu.pl/rezerwacja/